Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia Edukacyjne dla dzieci na Śląsku

Na ogół wielu dzieciom słowo nauka kojarzy się negatywnie. Jednak uczenie się poprzez zabawę wcale nie musi być nudne. Oto 10 najciekawszych zajęć edukacyjnych na Śląsku, gdzie Twoje dziecko przyswoi wiedzę w sposób łatwy i przyjemny.

 

1.Zajęcia z robotyki

Nauka budowania robotów? Czemu nie! W Fabryce Naukowców w Katowicach i Gliwicach mali naukowcy mają okazję dowiedzieć się, jak działają roboty, gdzie mają zastosowanie we współczesnym świecie, a także spróbować samodzielnie sterować maszynami. Zajęcia dopasowane do każdej grupy wiekowej.

 

2.Przyroda na wesoło

Po co nam wzrok, słuch czy węch? Jak wytworzyć mroźną chmurę? Czy woda może zamienić się w sok? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na Uniwersytecie Rozwoju w Chorzowie lub Częstochowie. Nauka przyrody podparta doświadczeniami to  jedna z najlepszych metod dydaktycznych.

 

Dziewczynka wąchająca kwiaty
Zajęcia z przyrody umożliwiają poznanie praw rządzących światem roślin i zwierząt

 

3.Odkryj swoją tożsamość

Nauczanie historii lokalnej wzbudza w dzieciach przynależność do miejsca zamieszkania i kształtuje postawy patriotyczne. Niestety, podczas szkolnej lekcji historii niewiele się mówi na temat historii własnego regionu. Z pomocą przychodzi nam Muzeum Miejskie w Zabrzu, które organizuje dla dzieci w każdym wieku oryginalne lekcje i warsztaty z zakresu historii i kultury Śląska.

 

4.Mali studenci

Od teraz każdy uczeń może poczuć się jak prawdziwy student. Unikids Uniwersytet Dziecięcy w Gliwicach organizuje dla swoich podopiecznych cykl wykładów z różnych dziedzin nauki. Na wielkiej auli wykładowej dzieci mogą dowiedzieć się np. dlaczego wulkany zieją ogniem lub jak wyglądały łodzie Wikingów. Zajęcia prowadzą doświadczeni profesorowie, a każdy student otrzymuje legitymację studencką i indeks!

 

Student na sali wykładowej
Uniwersytety dla dzieci to wspaniałe miejsce do zaprzyjaźnienia się z nauką

 

5.Matematyka na 5

Czy jest możliwa nauka matematyki poprzez muzykę i zabawę? Jak najbardziej! Nietuzinkowe zajęcia, które pomogą przyswoić Twojemu dziecku materiał do nauki, prowadzi Centrum Nauczania Mathriders w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu i wielu innych polskich miastach.

 

6.Sztuka współczesna

Warsztaty plastyczne w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach to miejsce, gdzie Twoje dziecko nauczy się trudnej interpretacji sztuki. Każdy mały uczestnik będzie miał okazję odkryć własne artystyczne zdolności. Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

 

7.Ćwicz umysł

Nic tak nie wspomaga umiejętności logicznego myślenia, jak gra w szachy. Zapisz swoje dziecko do klubu szachowego HETMAN w Katowicach lub Częstochowie, a pozna techniki gry, dzięki którym zostanie mistrzem w tej dziedzinie!

 

Rozgrywka szachowa
Gra w szachy doskonale rozwija umiejętności logicznego myślenia u dzieci

 

8.Muzyczny świat malucha

Dzięki tym zajęciom organizowanym przez Piaskownicę Kulturalną w Sosnowcu przedszkolaki przeniosą się w niezwykły świat muzyki. Nauczą się śpiewu, tańca oraz udoskonalą swój słuch muzyczny. Wszystko przy pomocy profesjonalnych instrumentów!

 

9.Trening koncentracji

Czy Twoja pociecha ma problem ze skupieniem się w czasie nauki? Jeśli tak, to przyjdźcie koniecznie do ośrodka Skrzydlata Żyrafa w Sosnowcu. Dzięki ćwiczeniom grafomotorycznym w kameralnym gronie każde dziecko ma szansę rozwinąć zdolności koncentracji czy posługiwania się językiem w mowie lub piśmie. Zapraszamy przede wszystkim przedszkolaków oraz pierwszoklasistów! 

 

10.Wielka gra

Gra planszowa to rozrywka znana od pokoleń. Jeśli Twoje dziecko nie wie co to Domino, Scrablle lub Super Farmer, zabierz je koniecznie do Filii nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Poznajcie wspólnie fascynujący świat gier planszowych, których do wyboru jest aż kilkadziesiąt!

 

Zobacz również

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku chęć i motywację do nauki? Pomoże ci w tym jeden z wielu uniwersytetów dziecięcych na Śląsku. W uniwersytetach dzieci, studenci mają do czynienia przede wszystkim z ciekawą...

czytaj więcej

Zajęcia z robotyki dla dzieci na Śląsku

Zajęcia z robotyki dla dzieci na Śląsku

Zajęcia z robotyki stają się jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu dla dzieci. Dzięki tej aktywności, najmłodsi mogą poznać szereg interesujących zagadnień związanych z budową i działaniem maszyn...

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne dla dzieci na Śląsku

Warsztaty kulinarne dla dzieci na Śląsku

Zapewne niejeden rodzic, oglądając program 'Master Chef: Junior', zastanawiał się, skąd w tak małych dzieciach tak duży talent kulinarny? Jeśli przy okazji, w głowie pojawiło się marzenie, by z jego pociechy...

czytaj więcej

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

Sprawdź ofertę śląskich teatrów, które przygotowały specjalne przedstawienia dla dzieci. Polecamy 9 najciekawszych teatrów w woj. śląskim.

czytaj więcej

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

W aglomeracji górnośląskiej znajdziemy mnóstwo sal zabaw, które kuszą atrakcjami maluchy. Wybraliśmy 9 propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę przy planowaniu czasu wolnego dzieciom.

czytaj więcej

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

Nawet najlepsza zabawa w domu może się znudzić. Dlatego warto od czasu do czasu zabierać nasze pociechy do miejsc, w których mogą poznać swoich rówieśników, rozwinąć kreatywność i porządnie się wyszaleć. Poniżej...

czytaj więcej

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku

Park Miniatur, Studio Filmów Rysunkowych, zagroda żubrów, a może park trampolin... Sprawdź zestawienie najlepszych atrakcji na Górnym Śląsku dla dzieci i rodziców, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

czytaj więcej