Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

Nawet najlepsza zabawa w domu może się znudzić. Dlatego warto od czasu do czasu zabierać nasze pociechy do miejsc, w których mogą poznać swoich rówieśników, rozwinąć kreatywność i porządnie się wyszaleć. Poniżej prezentujemy 9 propozycji zabaw i warsztatów dla dzieci w różnych lokalizacjach na Górnym Śląsku.

 

1. Akademia gotowania dla dzieci w Katowicach

Jeżeli chcesz aby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w przygotowywaniu posiłków i rozwinęło w sobie pasję do gotowania, warto zapoznać się z ofertą szkoły gotowania dla dzieci Kid’s Kitchen w Katowicach. Miejsce to oferuje różnorodne warsztaty kulinarne, podczas których dzieci w różnym wieku uczą się przyrządzania rozmaitych potraw; mali kucharze mogą dowiedzieć się, jak przygotować m.in. zielone burgery, guacamole lub ciasta okolicznościowe. Akademia organizuje także zajęcia integracyjne dla dzieci od 2 roku życia, podczas których nasza pociecha będzie przygotowywała się do pójścia do przedszkola (jeszcze w obecności rodziców). Ciekawą atrakcją są także nocowania z gotowaniem, podczas których dzieci nie tylko uczą się sztuki kulinarnej, ale także biorą udział w zagadkach, quizach, zajęciach manualnych i seansie filmowym.

 

2. Pływalnia Wodnik w Paniówkach

W Paniówkach, niedaleko Gliwic, znaleźć możemy basen szczególnie przyjazny dzieciom (temperatura wody, przekraczająca 30 stopni, jest wyższa niż w innych basenach). Z myślą o najmłodszych przygotowano pokój dla rodziców z dziećmi. Nieco starszym amatorom sportów wodnych proponujemy olbrzymią zjeżdżalnię o długości 63 metrów. Zabawa odbywa się pod czujnym okiem ratowników. Pływalnia oferuje możliwość nauki pływania z instruktorem. Dodatkowymi atrakcjami są także tunel wodny (bicze, parasol, armatki i kaskady), grota solna oraz 4 wanny SPA.

 

3. Rodzinny park rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim

Park rozrywki w Wodzisławiu Śląskim oferuje różnorodne atrakcje na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Wśród nich znaleźć możemy:

 • plac zabaw (dla dzieci już od 1 roku życia) z wieloma karuzelami i huśtawkami,
 • park linowy,
 • tory do gry w kapsle, kręgle i bule,
 • arenę do gry w chowanego,
 • labirynty,
 • skate park i boisko,
 • tor do jazdy gokartami i zdalnie sterowanymi pojazdami.

 

4. Sala zabaw dla dzieci Maxymek w Mysłowicach i Rudzie Śląskiej

W Mysłowicach i Rudzie Śląskiej dzieci mogą odwiedzić jedne z największych w okręgu sale zabaw dla dzieci Maxymek. Jest to idealne rozwiązanie dla tych rodziców, którzy chcą poćwiczyć na dostępnej na miejscu siłowni, ale nie mają gdzie zostawić swoich pociech. Zarówno sala zabaw, jak i siłownia znajdują się w jednym budynku. Ponadto Maxymek organizuje różnorodne wydarzenia dla dzieci, takie jak nocowania, pokazy cyrkowe i wiele innych.

 

5. Warownia w Pszczynie

Warownia Pszczyńskich Rycerzy z myślą o najmłodszych przygotowała liczne atrakcje w średniowiecznym stylu, zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla grup z przedszkoli i szkół. Wizyta w Warowni pozwala łączyć naukę historii z dobrą zabawą, poprzez interaktywne lekcje, gry, zabawy i konkursy. W sezonie letnim, mali goście mogą wyszaleć się na ogromnym baśniowym placu zabaw, rozciągającym się wokół zamku. W weekendy organizuje specjalne zajęcia dla dzieci wypełnione niespodziankami, takimi jak pokazy, warsztaty czy zajęcia plastyczne. W zamkowej restauracji przygotowywane są potrawy tworzone specjalnie z myślą o podniebieniu dzieci.

 

6. Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie

Teatr Dzieci Zagłębia to miejsce przeznaczone dla najmłodszych. Od 1945 roku uczy, bawi i wychowuje młodych teatromanów. W repertuarze znaleźć możemy przedstawienia, które odbywają się codziennie, od poniedziałku do soboty. Spektakle są podzielone na te dla maluchów, trochę starszych dzieci, a także dla młodzieży. Gościnnie organizowane są także widowiska dla dorosłych.

 

7. Miasteczko westernowe Twinpigs w Żorach

Miasteczko Twinpigs jest otwarte nie tylko dla gości indywidualnych, którzy zapraszani są do zabawy w kowbojskim stylu. Miejsce oferuje możliwość zorganizowania pełnych atrakcji wycieczek grup dzieci ze szkół i przedszkoli. Dostępnych jest kilka wariantów tej oferty: oprócz korzystania z atrakcji samego parku rozrywki, programy wycieczek przewidują naukę języka angielskiego i wyprawę do Muzeum Ognia lub Parku Wodnego.

 

8. Figlo-Park w Bielsko Białej

Figlo-Park to miejsce, które gwarantuje świetną zabawę dla dzieci w różnym wieku.

Mała sala oferuje: stoły z klockami, suchy basen z kulkami, domek oraz wiele innych zabaw.

Duża sala (dla dzieci w wieku 5-12 lat) zaprasza do korzystania z toru przeszkód złożonego z mostów, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, labiryntów oraz innych atrakcji. Niezapomnianą przygodą może być także uczestnictwo w emocjonującej rozgrywce w laserowego paintballa.

 

9. Tropikalna wyspa w Marklowicach

Gminne Centrum Rekreacji w Marklowicach nieopodal Rybnika to miejsce idealne dla całej rodziny, doskonale nadające się do zorganizowania pobytu pod gołym niebem. Dla gości Tropikalnej Wyspy przygotowano tam wiele atrakcji, m.in.:

 • mały staw z tropikalną wyspą,
 • scenę muzyczną,
 • wodospad i fontanny,
 • skate park i siłownię,
 • plac zabaw dla dzieci.

Zobacz również

10 pomysłów na zabawę z małym dzieckiem

10 pomysłów na zabawę z małym dzieckiem

Zastanawiasz się, jak kreatywnie i wesoło spędzić czas z przedszkolakiem w domu? Chcesz, aby zabawa wpływała pozytywnie na jego rozwój? W tym artykule znajdziesz inspiracje, dzięki którym słowo ,,nuda' przestanie...

czytaj więcej

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku chęć i motywację do nauki? Pomoże ci w tym jeden z wielu uniwersytetów dziecięcych na Śląsku. W uniwersytetach dzieci, studenci mają do czynienia przede wszystkim z ciekawą...

czytaj więcej

Parki trampolin dla dzieci

Parki trampolin dla dzieci

Parki trampolin to prawdziwy ratunek dla rodziców zmęczonych wymyślaniem coraz to nowych atrakcji dla swoich pociech. Nawet niechętne aktywnościom fizycznym dzieci zakochają się w możliwościach, jakie dają...

czytaj więcej

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku

Park Miniatur, Studio Filmów Rysunkowych, zagroda żubrów, a może park trampolin... Sprawdź zestawienie najlepszych atrakcji na Górnym Śląsku dla dzieci i rodziców, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

czytaj więcej

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

W aglomeracji górnośląskiej znajdziemy mnóstwo sal zabaw, które kuszą atrakcjami maluchy. Wybraliśmy 9 propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę przy planowaniu czasu wolnego dzieciom.

czytaj więcej

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

Na ogół wielu dzieciom słowo nauka kojarzy się negatywnie. Jednak uczenie się poprzez zabawę wcale nie musi być nudne. Poznaj ofertę warsztatów edukacyjnych na Śląsku i zachęć swoje dziecko do kreatywnego uczenia...

czytaj więcej