Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Najlepsze sale zabaw dla dzieci w woj. Śląskim

 

Każde rodzic wie, że dzieci posiadają w sobie nieskończone pokłady energii. Z tego względu potrzebują one miejsca, gdzie mogłyby aktywnie spędzać wolny czas. Takie możliwości dają liczne sale zabaw, które zdobywają coraz większą popularność.

 

Zabawa na Górnym Śląsku

W aglomeracji górnośląskiej znajdziemy mnóstwo sal zabaw, które kuszą atrakcjami maluchy. Wybraliśmy 9 propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę przy planowaniu czasu wolnego dzieciom.

 

1. Centrum Zabaw i Trampolin Hopsa w Chorzowie

Chorzowska Hopsa to 1000 m2 zabawy i dziecięcej radości. Znajdziecie tu popularne zjeżdżalnie, park trampolin (mali akrobaci będą zachwyceni długą trampoliną idealną do wykonywania salt pod czujnym okiem animatorów), park linowy i małpie gaje. Na najmłodszych gości czeka oczywiście Strefa Malucha wypełniona bezpiecznymi zabawkami, a na rodziców - bistro z aromatyczną kawą.  Ale to nie wszystko! Sporo atrakcji czyni Hopsę wyjątkową salą zabaw:

 • strefa Ninja, czyli tor przeszkód dla nieustraszonych wojowników,  
 • drabinka linowa do wspinaczki i skoków do gąbczastego basenu,
 • zbijak, czyli kładki do ćwiczenia równowagi i… zrzucania przeciwników (wprost do basenu pełnego miękkich gąbek),
 • tor tubingowy i rolkowa zjeżdżalnia,
 • gabinet krzywych zwierciadeł,
 • slackline, czyli coś więcej niż zabawa - spróbujcie niczym zawodowi cyrkowcy przejść po wiszącej w powietrzu taśmie!
Centrum Zabaw i Trampolin Hopsa w Chorzowie zaprasza do wyskakania
dziecięcej energii!

 

W Centrum Zabaw i Trampolin Hopsa urządzicie wymarzoną imprezę dla małego solenizanta i jego gości - do wyboru jest kilka pakietów urodzinowych, z ceną uzależnioną od wybranych atrakcji i udogodnień. A jeżeli chcielibyście nieco urozmaicić szkolną rzeczywistość, zorganizujcie lekcję WF na trampolinach lub klasową wycieczkę do Hopsy. W ofercie nie brakuje także cyklicznych zabaw i wydarzeń sportowych. 

 

 

2. Świat Dory w Katowicach

Sala Zabaw Świat Dory może zaproponować wiele atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Znajdują się tutaj uwielbiane przez wszystkich ogromne zjeżdżalnie, trampolina czy basen z kolorowymi piłeczkami. Jednak największą niespodzianką, a zarazem nowością technologiczną, jest interaktywna podłoga, która stanowi świetne miejsce do zabawy i nauki jednocześnie. Dzieci mogą tutaj biegać, skakać, łapać wirtualne kształty i robić wiele innych rzeczy.

Z myślą o najmłodszych przygotowany został specjalny kącik. Dzieciaki mają do dyspozycji ogromne klocki, kolorowe samochodziki, wygodne bujaki czy zabawowy dom i tunel. Wszystkie dzieci, zarówno te najmłodsze, jak i starsze, nieustannie znajdują się pod czujnym okiem doświadczonych opiekunów.

 

W Świecie Dory znajduje się również bufet i kawiarnia, gdzie dzieci mają szansę odpocząć i posilić się po wyczerpujących harcach w sali zabaw. Dorośli mogą tutaj poczekać na swoje pociechy, popijając kawę i korzystając z bezprzewodowego internetu. Co ważne, z tego miejsca bardzo dobrze widać kącik zabaw dla najmłodszych.

 

Oferta Świata Dory obejmuje także organizację przyjęć urodzinowych dla dzieci. W ramach takich przedsięwzięć proponowanych jest wiele atrakcji dla młodych uczestników: malowanie twarzy i rąk, zabawa z chustą, modelowanie balonów. Co więcej, istnieje możliwość stworzenia przez solenizanta wymarzonego tortu urodzinowego.

 

Katowicka sala zabaw organizuje cyklicznie sporo interesujących wydarzeń dla dzieci, będących świetnym urozmaiceniem standardowych atrakcji:

 • zajęcia plastyczne,
 • zajęcia językowe,
 • doświadczenia i eksperymenty,
 • gry planszowe,
 • zajęcia z robotyki i wiele innych.

Warsztaty te stanowią połączenie nauki i dobrej zabawy. Najmłodsi poznają świat sztuki, podstawy inżynierii czy fizyki. Czas spędzony na nauce powinien być przyjemnością, dlatego wszystko odbywa się w miłej atmosferze, sprzyjającej rozwojowi dzieci.

 

3. Czary Mary w Gliwicach

Gliwicka Sala Zabaw Czary Mary oferuje atrakcje, które zapewniają wszystkim gościom mnóstwo frajdy. Sala wyposażona jest we wspaniałą konstrukcję zabawową. Obok standardowych atrakcji, takich jak zjeżdżalnie czy baseny z piłeczkami, w ofercie znajdują się:

 • palma piłkowa,
 • miękkie schody prowadzące do tuneli labiryntu,
 • kabina kosmiczna,
 • kręcona rura,
 • specjalny most.

Organizowane są tutaj również magiczne warsztaty, pokazy iluzji, które mogą pomóc dziecku odkryć nowe zainteresowania.

W gliwickiej sali zabaw nawet dorośli znajdą coś dla siebie. W przytulnym barze czeka na nich pyszna kawa i desery, ponadto mogą skorzystać z dostępnej sieci Wi-Fi oraz zajrzeć do kącika prasowego. Sala, w której bawią się dzieci, jest monitorowana, dlatego rodzice stale mają oko na swoje dzieci.

 

Sala Zabaw Czary Mary zajmuje się także organizacją imprez urodzinowych dla dzieci. Organizatorzy zapewniają ponad dwie godziny wspaniałej frajdy w rewelacyjnej atmosferze. Wyjątkowym urozmaiceniem przyjęcia jest bajkowy tron, przygotowany specjalnie dla solenizanta, dzięki któremu może poczuć się szczególnie w tym niezwykłym dniu.

 

4. Jupi Park w Katowicach

Jeżeli szukasz sali zabaw utrzymanej w konkretnej estetyce, zabierz swoje pociechy do Jupi Parku, który urządzony jest w stylu dżungli.

Na wszystkie dzieci spragnione dobrej zabawy czekają tutaj wspaniałe atrakcje. Dzieciaki mają szansę poszaleć na gokartach, nurkować w basenie z piłeczkami, poskakać na trampolinach czy zdobywać góry wspinaczkowe. Jeśli goście poczują się zmęczeni po kilkugodzinnej frajdzie w sali zabaw, mogą odpocząć w specjalnie przygotowanej sali wyłożonej miękkimi matami. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich pociech, ponieważ zostawiasz je pod opieką doświadczonych animatorek, a najmłodszymi maluchami zajmują się nianie.

 

Ciekawym urozmaiceniem jest kącik multimedialny, z którego mogą korzystać nawet najmłodsze dzieci. W miejscu tym znajdują się ekrany dotykowe, dostarczające wspaniałej zabawy i jednocześnie okazji do nauki i rozwoju.

Od pewnego czasu organizowane są tutaj także warsztaty edukacyjno-rozwojowe. Dzieci mogą uczęszczać na gimnastykę korekcyjną czy zajęcia taneczne oraz na ćwiczenia wspomagające ich rozwój umysłowy, np. zajęcia z języków obcych.

W Sali Zabaw Jupi Park możesz także urządzić dla swojej pociechy wyjątkowe przyjęcie urodzinowe, które na pewno zapamięta na długo. Organizatorzy oferują przygotowanie imprezy w jednym z poniższych stylów:

 • czarodziejski,
 • modny,
 • sportowy,
 • indiański,
 • piracki,
 • rycerski.

Oferta obejmuje cztery pakiety różniące się proponowanymi atrakcjami, dlatego każde dziecko powinno znaleźć idealny pomysł na swoje przyjęcie.

 

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci
Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka w sali zabaw

 

5. Magiczna Kraina w Bytomiu

W bytomskiej sali zabaw znajduje się nowoczesna konstrukcja do zabawy, zapewniająca dzieciom mnóstwo frajdy. Mali goście mają do dyspozycji trampolinę, tor przeszkód, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, na których mogą szaleć do woli. Starsze dzieci mogą skorzystać z innej formy ruchu - Xbox Kinect. Organizatorzy zatroszczyli się także o najmłodszych maluchów, przygotowując dla nich specjalny kącik wyposażony w liczne zabawki.

 

Gdy dzieciaki harcują w sali zabaw, dorośli mogą spędzić swój wolny czas, siedząc w wygodnych fotelach i rozkoszując się gorącą kawą i pysznym ciasteczkiem, korzystając jednocześnie z darmowego internetu.

W Magicznej Krainie urządzane są również przyjęcia urodzinowe. Rodzice mają możliwość wyboru jednego z sześciu pakietów, do których można dobrać dodatkowe atrakcje, a także zamówić animatora. Oprócz imprez urodzinowych, Magiczna Kraina oferuje organizację imprez plenerowych, np. pikników rodzinnych.

 

6. Nibylandia w Katowicach

Twoje dziecko jest wielbicielem opowieści o Piotrusiu Panie? W takim razie idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu będzie Sala Zabaw Nibylandia utrzymana właśnie w konwencji tej bajki.

 

Sala przypomina baśniową krainę; panuje tutaj niepowtarzalny, bajkowy klimat pobudzający wyobraźnię dziecka. Miejsce to może poszczycić się największą na Śląsku konstrukcją do zabawy, składającą się aż z sześciu poziomów. Znajdują się tutaj zamki, statek piratów, basen z piłeczkami i mnóstwo innych atrakcji. Poza tym jest dużo miejsca do biegania, dzięki czemu dzieci cały czas pozostają w ruchu. Z kolei z myślą o najmłodszych gościach, specjalnie zorganizowano Przystań Maluchów i Salkę Maluszka.

W budynku mieści się także Loża Rodziców i Opiekunów, skąd dorośli mogą obserwować swoje pociechy bawiące się w sali zabaw. Miejsca, których nie widać z kawiarni, są prezentowane na ekranie telewizora. Podczas gdy dzieci wesoło spędzają czas, ty możesz rozsiąść się w wygodnym fotelu i delektować smaczną kawą oraz pysznym deserem, a także poczytać prasę czy skorzystać z internetu.

 

Wielopoziomowa konstrukcja w katowickiej Nibylandii 

 

Oferta Nibylandii obejmuje również organizację przyjęć urodzinowych dla dzieci, które odbywają się w jednej z czterech salek urodzinowych - w każdej z nich znajduje się specjalny Tron dla Solenizanta. W ramach takich wydarzeń istnieje możliwość wyboru jednego z zestawów obejmujących poczęstunek dla gości, a także dobrania dodatkowych atrakcji, takich jak malowanie twarzy czy kolorowe warkoczyki. Ponadto można zapewnić animatorkę lub klauna.

 

7. Tęczowa Dolina w Bytomiu

Sala Zabaw Tęczowa Dolina wyposażona jest w liczne atrakcje uwielbiane przez wszystkie dzieci: zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, bujaczki, jeździki i wiele innych. Bytomska sala zabaw może też pochwalić się pewnymi urozmaiceniami, których twoje pociechy nie znajdą wszędzie. Wyjątkową atrakcją jest podłoga interaktywna, będąca świetnym połączeniem zabawy i nauki. Nowością jest również tor pontonowy, który zapewnia mnóstwo frajdy zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

 

Organizatorzy zadbali także o najmłodszych gości, przygotowując dla nich specjalny kącik, gdzie maluchy mają do dyspozycji osobne atrakcje, takie jak: pojazdy, bujaki, chodziki czy kolorowe zabawki.

 

Rodzice mają możliwość wspólnej zabawy ze swoimi pociechami. Jeżeli jednak wolą spędzić ten czas inaczej, znajduje się tutaj kawiarenka, gdzie mogą usiąść i odpocząć, rozkoszując się gorącą kawą.

Tęczowa Dolina zajmuje się także organizacją przyjęć urodzinowych dla dzieci. Rodzice mają do wyboru cztery pakiety urodzinowe. Oprócz atrakcji zawartych w poszczególnych zestawach, są jeszcze dodatkowe urozmaicenia do wyboru, np.:

 • piniata tematyczna,
 • animator,
 • malowanie twarzy lub modelowanie baloników,
 • zdjęcie pamiątkowe.

8. Kraina Czarów w Katowicach

Jeżeli twoje pociechy uwielbiają świat literatury, koniecznie zabierz je do Sali Zabaw Kraina Czarów, gdzie będą mogły zanurzyć się w świecie książek dla dzieci autorstwa Lewisa Carrolla.

W sali panuje wyjątkowa atmosfera bajkowości, dzięki atrakcjom przywodzącym na myśli przygody małej Alicji z Krainy Czarów. Dzieci mają do swojej dyspozycji trawiasty labirynt, mogą także przejść na drugą stronę lustra czy wkroczyć do króliczej nory. Znajduje się tutaj dużo powierzchni do biegania, wiele obiektów wspinaczkowych, a także obowiązkowy element każdej sali zabaw, czyli uwielbiany przez wszystkich basen z piłeczkami. Podobnie jak w większości sal zabaw, tutaj także istnieje możliwość zorganizowania dla dziecka niestandardowego przyjęcia urodzinowego.

 

W Krainie Czarów odbywają się również zajęcia dla dzieci wspomagające ich rozwój umysłowy. W ofercie znajdują się warsztaty z języków obcych, plastyczne czy muzyczne - jeżeli masz jakiś własny pomysł na organizację ćwiczeń dla dzieciaków, organizatorzy zachęcają do dzielenia się swoimi sugestiami.

 

Właściciele zapewniają także miejsce dla rodziców - kawiarnię, gdzie mogą oni usiąść i odpocząć od codzienności, popijając w spokoju kawę i rozkoszując się pysznymi wypiekami. Oczywiście wszystkie dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanych opiekunów i animatorów.

 

9. Baśniogród w Katowicach

Największą atrakcją katowickiego Baśniogrodu jest prawdopodobnie konstrukcja do zabawy, zwana 'małpim gajem', na której dzieci mogą szaleć bez końca. Ponadto mali goście mają do dyspozycji zjeżdżalnię, basen z kolorowymi piłeczkami czy kącik pluszaka. Zadbano również o najmłodszych maluchów, dla których przygotowano wyjątkową salę zabawową tylko dla nich.

 

Organizatorzy zatroszczyli się także o komfort rodziców, którzy mogą usiąść w specjalnie przygotowanym dla nich miejscu i zasmakować pysznej kawy oraz skorzystać z internetu.

 

W Baśniogrodzie zwraca się uwagę również na edukację dzieci. Prowadzone są tutaj liczne warsztaty rozwijające ich zdolności. Najmłodsi mogą szlifować swoje umiejętności taneczne, muzyczne, artystyczne. Poza tym w okresie letnim prowadzone są półkolonie. Dla najmniejszych maluchów realizowane są szczególne zajęcia adaptacyjne 'Pierwszy Kroczek', które mają je przygotować przed pójściem do przedszkola. Z myślą o najmłodszych uczestnikach stworzony został również Klub Malucha.

 

W katowickiej sali zabaw istnieje także możliwość przygotowania przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Organizatorzy zapewniają liczne ciekawe atrakcje, np. malowanie twarzy czy skręcanie balonów. Rodzice mają do wyboru dwa pakiety: podstawowy lub tematyczny, który umożliwia przygotowanie imprezy w jednym z proponowanych stylów, takich jak:

 • Kraina Lodu,
 • Angry Birds,
 • Star Wars,
 • Pingwiny z Madagaskaru,
 • Minionki i wiele innych.

Zobacz również

20 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

20 pomysłów na imprezę urodzinową dziecka

Jeżeli nie chcesz, aby kolejne urodziny Twojego dziecka wyglądały dokładnie tak samo, jak te poprzednie, skorzystaj z naszej bazy pomysłów na organizację imprezy urodzinowej.

czytaj więcej

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku chęć i motywację do nauki? Pomoże ci w tym jeden z wielu uniwersytetów dziecięcych na Śląsku. W uniwersytetach dzieci, studenci mają do czynienia przede wszystkim z ciekawą...

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne dla dzieci na Śląsku

Warsztaty kulinarne dla dzieci na Śląsku

Zapewne niejeden rodzic, oglądając program 'Master Chef: Junior', zastanawiał się, skąd w tak małych dzieciach tak duży talent kulinarny? Jeśli przy okazji, w głowie pojawiło się marzenie, by z jego pociechy...

czytaj więcej

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

Na ogół wielu dzieciom słowo nauka kojarzy się negatywnie. Jednak uczenie się poprzez zabawę wcale nie musi być nudne. Poznaj ofertę warsztatów edukacyjnych na Śląsku i zachęć swoje dziecko do kreatywnego uczenia...

czytaj więcej

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

Sprawdź ofertę śląskich teatrów, które przygotowały specjalne przedstawienia dla dzieci. Polecamy 9 najciekawszych teatrów w woj. śląskim.

czytaj więcej

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Górny Śląsk jest znany jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych terenów naszego kraju. Wiele tutaj przedsiębiorstw, kopalni, fabryk, a nawet uzdrowisk. Jednak nie dajcie się zwieść! Na Górnym Śląsku także...

czytaj więcej