Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia kulinarne dla dzieci na Śląsku

 

Zapewne niejeden rodzic, oglądając program "Master Chef: Junior", zastanawiał się, skąd w tak małych dzieciach tak duży talent kulinarny? Jeśli przy okazji, w głowie pojawiło się marzenie, by z jego pociechy również wyrósł mistrz kuchni, nasz artykuł jest świetną podpowiedzią do realizacji tego planu.

 

Przedstawiamy ranking ośmiu warsztatów kulinarnych dla dzieci na Śląsku, w którym - czego nie da się ukryć - przodują Katowice.

 

1. Katowicki Klub Kulinarny

W katowickiej dzielnicy Ligota znajduje się kameralny Klub Kulinarny, który uczy dzieci gotować z zachowaniem zasad higieny i z użyciem świeżych produktów sezonowych. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów kulinarnych dla dzieci w trakcie urodzin i półkolonii.

Warsztaty odbywają się w grupach wiekowych: 4-8 lat, 9-13 lat i 13-17 lat.

Najbliższe warsztaty Klubu Kulinarnego odbędą się 2 maja od 9 do 15.00

 

2. Katowicka Akademia Kid's Kitchen

Akademia Gotowania na Dzieci Kid's Kitchen znajduje się w Katowicach na ul. Żwirki i Wigury.

Organizatorzy zajęć w Kids Kitchen hołdują zasadzie, że kulinarne nawyki należy kształtować już od pierwszych lat życia. Dlatego też w trakcie zajęć wpajają dzieciom smaki różnych stron świata, zasady komponowania zdrowych posiłków, korzystania z narzędzi kuchennych i czytania przepisów. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych 4-6, 7-10, 11+ lat. Jest możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych prowadzonych po angielsku. Akademia oferuje 15% rabatu w przypadku uczęszczania rodzeństwa na zajęcia.

Świeże warzywa
Świeże warzywa wykorzystywane podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci

 

3. Cynamon Sztuka Gotowania - Katowice

Akademia proponuje zajęcia zarówno w Katowicach, jak i we wszystkich miastach Śląska. Prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku 4-13 lat (I grupa) i 14-17 lat (II grupa). W trakcie zajęć, dzieci będą mieć okazję przygotować potrawy na bazie naturalnych składników, a na koniec - spróbować sporządzonych przez siebie potraw. Zajęcia trwają 2 godziny, ich koszt to 45 zł. Cynamon Gotowanie oferuje także warsztaty dla grup szkolnych i przedszkolnych, z możliwością dojazdu na miejsce.  Najbliższe terminy warsztatów: 17 i 24 lutego oraz 03, 10 i 17 marca; w godzinach 17-19. W ofercie akademii znajdują się letnie warsztaty kulinarne oraz organizacja urodzin dla dzieci, podczas których takie warsztaty mogą się odbyć.

 

4. Centrum Kulinarne w Chorzowie

Chorzowska akademia oferuje specjalistyczne kursy, m.in. warsztaty cukiernicze i kelnerskie. W ofercie firmy znalazły się także zajęcia kulinarne dla dzieci. Młodzi kucharze nauczą się m.in., jak zrobić pizzę, sushi, upiec chleb, pyszne ciastka... i wielu innych, ciekawych rzeczy. Przybliżone im zostaną także zasady zdrowego odżywiania.

 

5. Lunch Box w Zabrze

Szyb Maciej Restauracja, Bistro i Turystyka już 25 lutego od godziny 12.00 zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu 'Mały Szef Kuchni", w trakcie których dzieci nauczą się przygotowywać zdrowe drugie śniadanie do szkoły. W ramach regularnych warsztatów, Maciej Szyb oferuje m.in. konkurs "Ślonski Master Chef Junior".  Zajęcia odbywają się w Zabrzu. Oferta skierowana jest do rodziców, dzieci, szkół i przedszkoli.

 

6. Pole do popisu

Jak sama nazwa firmy wskazuje, daje ona pole do kulinarnych popisów dorosłym, ale i dzieciom, prowadząc:

- Urodziny z warsztatami kulinarnymi,

- Warsztaty kulinarne dla szkół podstawowych i przedszkoli,

- Konkursy kulinarne dla szkół i placówek oświatowych,

- Przestrzeń do realizacji pomysłów kulinarnych.

Firma znajduje się w Katowicach.

 

7. Dzieciaki w chorzowskiej kuchni

Śląska Fundacja Inicjatyw Społecznych z siedzibą w Chorzowie prowadzi akademię 'Dzieci w kuchni'. Dzięki niej, maluchy i nieco starsze pociechy poznają nowe smaki, nauczą się zdrowo gotować i poznają prawidłowe nawyki żywieniowe, rozwiną zdolności manualne i zdobędą szansę integracji w grupie.

Potrawy dla dzieci
Smakołyki przygotowane przez dzieci podczas zajęć kulinarnych

 

8. Czeladź: Spoon Kursy

Firma SPOON z Czeladzi dysponuje studiem kulinarnym, w którym może poprowadzić warsztaty kulinarne dla dzieci. W ten sposób, milusińscy nauczą się angażowania w zakupy, planowania posiłków, sprzątania, zwiększą swoją świadomość związaną z niebezpieczeństwami wynikającymi ze złego użytkowania m.in. kuchenki.

 

Interesują Cię zajęcia gotowania w woj. Dolnośląskim? Polecamy także duży wybór warsztatów kulinarnych dla dzieci w Wrocławiu. Jeżeli pochodzisz z innego regionu Polski, skorzystaj z naszej wyszukiwarki atrakcji i wydarzeń dla dzieci i znajdź ciekawe warsztaty w Twoim mieście.

 

 

 

Zobacz również

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku chęć i motywację do nauki? Pomoże ci w tym jeden z wielu uniwersytetów dziecięcych na Śląsku. W uniwersytetach dzieci, studenci mają do czynienia przede wszystkim z ciekawą...

czytaj więcej

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

Na ogół wielu dzieciom słowo nauka kojarzy się negatywnie. Jednak uczenie się poprzez zabawę wcale nie musi być nudne. Poznaj ofertę warsztatów edukacyjnych na Śląsku i zachęć swoje dziecko do kreatywnego uczenia...

czytaj więcej

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Górny Śląsk jest znany jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych terenów naszego kraju. Wiele tutaj przedsiębiorstw, kopalni, fabryk, a nawet uzdrowisk. Jednak nie dajcie się zwieść! Na Górnym Śląsku także...

czytaj więcej

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

W aglomeracji górnośląskiej znajdziemy mnóstwo sal zabaw, które kuszą atrakcjami maluchy. Wybraliśmy 9 propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę przy planowaniu czasu wolnego dzieciom.

czytaj więcej

Jak nauczyć dziecko gotować?

Jak nauczyć dziecko gotować?

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał - głosi popularne porzekadło. Jeśli nie zaczniesz od małego wdrażać dziecka w świat kuchenny, nie poradzi sobie z gotowaniem w dorosłym życiu i będzie stołować...

czytaj więcej