Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Robotyka dla dzieci

Zajęcia z robotyki stają się jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu dla dzieci. Dzięki tej aktywności, najmłodsi mogą poznać szereg interesujących zagadnień związanych z budową i działaniem maszyn, najnowszymi technologiami, inżynierią i innymi naukami, które mogą okazać się przydatne w projektowaniu robotów.

 

Zajęcia technologiczne dla dzieci na śląsku

Na terenie Śląska znajduje się wiele ośrodków oferujących udział w zajęciach z robotyki dla najmłodszych. Wybraliśmy kilka interesujących propozycji:

 

1. Fabryka Naukowców

Fabryka posiada filie w Gliwicach, Katowicach i Żernicy. Program edukacyjny przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. W trakcie zajęć dzieci poznają podstawy robotyki i programowania, uczą się konstrukcji oraz tworzenia algorytmów. Twórcom Fabryki Naukowców przyświeca idea nauki przez zabawę, co gwarantuje łatwość przyswajania wiedzy bez zbędnego stresu i niezdrowej atmosfery na zajęciach. Głównym materiałem pracy w Fabryce Naukowców są uwielbiane przez dzieci na całym świecie klocki LEGO.

 

2. Robopark

Działający w Czeladzi, Sosnowcu, Katowicach, Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Zabrzu, Mysłowicach i Mikołowie, to inny ośrodek edukacyjny oferujący zajęcia z robotyki dla dzieci. W Roboparku można nauczyć się podstaw informatyki, fizyki, matematyki i robotyki na 5 poziomach, zależnych od wieku, potencjału i zaawansowania ucznia. Zajęcia, dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 13 lat, doskonalą m.in. umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i współpracy z innymi uczestnikami.

 

Chłopak uczestniczący w warsztatach technologicznych
Chłopak uczestniczący w warsztatach technologicznych

 

3. Ogródek edukacyjny

Ogródek z siedzibą w Katowicach również daje dzieciom możliwość eksplorowania takich dziedzin, jak projektowanie, informatyka, robotyka i in. Uczy również rozwijania naturalnego potencjału do nauki dziedzin ścisłych. Zajęcia odbywają się w przyjaznej atmosferze nastawionej na edukację i zabawę, w niewielkich grupkach ok. 6 osób.

 

4. RoboKids - laboratorium kreatywności

Laboratorium to ośrodek działający m.in. w Tychach, Mikołowie, Żorach i Rudzie Śląskiej. Oferuje zajęcia kształcące kompetencje i predyspozycje techniczne związane z informatyką, matematyką, fizyką i automatyką. Laboratorium kreatywności skierowane jest do młodszych dzieci, będących w wieku 5-7 lat. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią świetną formę rozrywki i spędzania wolnego czasu. W ich trakcie, dzieci uczą się projektowania robota typu Mindstorms WeDo 2.0. oraz uczą się jak pracować w grupie z innymi dziećmi.

 

5. Uniwersytet Rozwoju w Chorzowie i Częstochowie

Uczelnia również prowadzi zajęcia z robotyki, odbywające się na kilku stopniach związanych z wiekiem dzieci i ich znajomością tematu. W tych zajęciach mogą brać udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Grupy o nazwach Lego WeDo (5-8 lat) i Lego Mindstorms (9-12 lat) prowadzone są w kursie semestralnym. Zajęcia z robotyki, poza częścią teoretyczną przedstawiającą podstawy nauk związanych z tworzeniem robotów, wzbogacone są o także o pokazy i eksperymenty, dzięki którym dzieci będą mogły rozwinąć swoje zainteresowania i pasje w jak najpełniejszy sposób.

 

Kolonie z robotyką

Przerwa zimowa lub letnia to dobra okazja, aby wysłać dziecko na kolonie lub półkolonie z robotyką. W sieci znaleźć można szereg ofert wyjazdów edukacyjnych, w ramach których dzieci mogą nie tylko wypocząć, ale również spędzić czas zajmując się swoimi ulubionymi dziedzinami - matematyką, fizyką, robotyką, informatyką itd. Odpoczynek połączony z warsztatami rozwijającymi potencjał dziecka to ciekawa i atrakcyjna forma spędzania czasu w czasie przerwy od zajęć w szkole czy przedszkolu. Kolonie i półkolonie organizowane są np. przez działający w Chorzowie i Częstochowie Uniwersytet Rozwoju.

 

Zabawa z robotem Lego
Chłopak bawiący się robotem wykonanym z klocków

 

Zobacz również

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Śląsku

Park Miniatur, Studio Filmów Rysunkowych, zagroda żubrów, a może park trampolin... Sprawdź zestawienie najlepszych atrakcji na Górnym Śląsku dla dzieci i rodziców, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

czytaj więcej

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Górny Śląsk jest znany jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych terenów naszego kraju. Wiele tutaj przedsiębiorstw, kopalni, fabryk, a nawet uzdrowisk. Jednak nie dajcie się zwieść! Na Górnym Śląsku także...

czytaj więcej

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

9 najlepszych miejsc do zabawy dla dzieci na Górnym Śląsku

Nawet najlepsza zabawa w domu może się znudzić. Dlatego warto od czasu do czasu zabierać nasze pociechy do miejsc, w których mogą poznać swoich rówieśników, rozwinąć kreatywność i porządnie się wyszaleć. Poniżej...

czytaj więcej

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

Na ogół wielu dzieciom słowo nauka kojarzy się negatywnie. Jednak uczenie się poprzez zabawę wcale nie musi być nudne. Poznaj ofertę warsztatów edukacyjnych na Śląsku i zachęć swoje dziecko do kreatywnego uczenia...

czytaj więcej

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku chęć i motywację do nauki? Pomoże ci w tym jeden z wielu uniwersytetów dziecięcych na Śląsku. W uniwersytetach dzieci, studenci mają do czynienia przede wszystkim z ciekawą...

czytaj więcej

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Twoje dziecko chce samodzielnie skonstruować robota? Nic prostszego. Wystarczy zapisać je na zajęcia z robotyki, które oferują liczne organizacje i instytucje w Krakowie. Sprawdź ofertę zajęć i zapisz swoje dziecko na...

czytaj więcej