Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Programowanie dla dzieci

Roboty już dawno przestały być jedynie bohaterami książek science-fiction. W dzisiejszych czasach robotyka jest coraz popularniejszym tematem zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, a także świetnym sposobem na naukę przez zabawę. Najmłodsi poznają zasady mechaniki i fizyki oraz zapoznają się z podstawami programowania, a to wszystko w przyjaznej atmosferze, która sprzyja kreatywnej pracy. Jeżeli szukasz ciekawych warsztatów naukowych dla najmłodszych warto skorzystać z Pozytywki - wyszukiwarki atrakcji dla dzieci.

 

Warsztaty z programowania dla dzieci w Krakowie

Dzieci z Krakowa i okolicznych miast również mogą spędzać swój wolny czas jako naukowcy budujący prawdziwe roboty. Przedstawiamy kilka interesujących propozycji zajęć:

 

Kraul - Robotek

W dwóch lokalizacjach w Krakowie odbywają się zajęcia na 5 poziomach zależnych od wieku:

 •  LEGO WEDO - dla dzieci w wieku 5 - 7 lat, podzielone na dwie sekcje: początkujący oraz kontynuację. Dzieci uczą się budując zwierzątka i pojazdy, programując w przystosowanych do ich wieku programach;
 • LEGO ADAPT - dla dzieci w wieku 7 - 10 lat: uczestnicy poznają dwa rodzaje oprogramowania i stosują bardziej zaawansowane funkcje;
 •  LEGO MINDSTORMS - dla dzieci w wieku 8 - 14 lat. Na zajęciach wykorzystywane są takie same zestawy, z jakich korzystają nawet studenci na uczelniach technicznych.
 • LEGO MINDSTORMS NXC - dla dzieci powyżej 10 lat - warsztaty o najwyższym poziomie zaawansowania, dla uczestników chcących jeszcze bardziej zagłębić się w świat robotów i programowania w języku przypominającym język C - jeden z najpopularniejszych języków na świecie.

Kraul - Robotek organizuje także imprezy urodzinowe, aby solenizant i jego przyjaciele na długo zapamiętali ten dzień.

 

 

Robokulka

Zajęcia prowadzone są w Wadowicach, Makowie Podhalańskim, Łękawicy i Suchej Beskidzkiej dla 2 grup wiekowych:

 •  LEGO WEDO - dla dzieci w wieku 6 - 9 lat. Uczestnicy samodzielnie budują i programują roboty wykorzystując zestawy i aplikacje dostosowane do ich wieku i wiedzy. Na każdych zajęciach prowadzący przeprowadzają także eksperymenty przy pomocy rzeczy codziennego użytku.
 • LEGO EDUCATION + SCRATCH, LEGO MINDSTORMS - dla dzieci powyżej 9 lat. Starsi wynalazcy mają szansę zbudować bardziej zaawansowane technologicznie roboty, a także samodzielnie je zaprogramować.

Robokulka proponuje także imprezy urodzinowe, na których solenizant z grupą przyjaciół mogą postawić pierwsze kroki w robotyce. Nauczyciele Robokulki posiadają certyfikaty zatwierdzane przez oficjalnych partnerów szkoleniowych LEGO.

 

Warsztaty Robotów

Zajęcia robotyki odbywają się w Krakowie, Wieliczce i Skawinie na 4 poziomach zaawansowania:

 •  Strefa WEDO - dla dzieci w wieku 5 - 7 lat. W parach uczestnicy samodzielnie konstruują robota przy pomocy gotowego schematu budowy, a następnie programują go, aby rozpoznał ruch i był w stanie odpowiednio na niego zareagować.
 • Strefa MINDSTROMS NXT - dla dzieci w wieku 8 - 14 lat. Uczestnicy w dwuosobowych grupach konstruują robota, a potem programują go tak, aby spełnił postawione przed nim zadanie. Prowadzący omawiają z kursantami przebieg budowy i pomagają znaleźć optymalne rozwiązania.
 • Strefa MASTER - bez ograniczeń wiekowych, dla dzieci pragnących zagłębić tajniki robotyki. Warunkiem uczestnictwa w tych zajęciach jest ukończenie niższych poziomów.
 • Strefa POLOLU 3pi - grupa programistów po kursie MASTER. Dla wszystkich, którzy chcą przenieść swoje umiejętności na jeszcze wyższy poziom, Warsztaty Robotów proponują skonstruowanie robota Pololu 3pi. Umożliwia to naukę programowania w języku C i praktyczne wykorzystanie jego możliwości.
Robot wykonany na zajęciach z robotyki dla dzieci
Robotyka to niezwykle fascynująca dziedzina nauki dla dzieci

 

KreaTech

Zajęcia prowadzone w Krakowie, Bochni, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Limanowej i innych mniejszych miejscowościach. Warsztaty z robotyki prowadzone są na czterech poziomach:

 • Robotyka WeDo - dla dzieci w wieku 5 - 7 lat, na której najmłodsi uczą się od podstaw budowania i programowania robotów na zestawach dostosowanych do ich wieku i możliwości.
 • Robotyka MindStorms - dla dzieci w wieku 8 - 16 lat. Wykorzystując bardziej zaawansowane zestawy uczestnicy konstruują swoje roboty, a następnie “ożywiają" je dzięki programowaniu.
 • Robotyka Humanoidalna NAO - dla młodzieży, która ukończyła poprzednie kursy. Uczestnicy indywidualnie tworzą animacje w symulatorze, a następnie sprawdzają, jak prawdziwy robot wykonuje ich polecenia.
 • Robotyka Master - dla nastolatków chcących poszerzać wiedzę zdobytą na niższych kursach. Zajęcia umożliwiają naukę programowania w języku C i konstruowanie własnych, mocno zaawansowanych robotów.

Oprócz zajęć z robotyki, KreaTech oferuje także warsztaty z elektroniki, projektowania i druku 3D oraz grafiki komputerowej.

 

Zobacz również

Muzea dla dzieci w Krakowie

Muzea dla dzieci w Krakowie

Szukasz dobrego muzeum do odwiedzenia z dzieckiem w Krakowie? Chcesz zabrać dziecko do Krakowa, ale nie wiesz gdzie pójść? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, które obiekty muzealne w Krakowie warte są obejrzenia.

czytaj więcej

Ferie w Krakowie - 10 pomysłów na zabawy dla dzieci

Ferie w Krakowie - 10 pomysłów na zabawy dla dzieci

Twoje dziecko spędza ferie w mieście? Zaplanuj dla niego wyjątkowe atrakcje, które pozwolą mu efektywnie wykorzystać wolny czas. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych pomysłów na miejskie ferie w Krakowie.

czytaj więcej

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Jak rozwinąć w dziecku kreatywność i poruszyć wyobraźnię? Jak zachęcić do przedmiotów ścisłych? Nauka przez zabawę to najlepsza alternatywa dla nużących zajęć w szkole. W Krakowie pośród wielu propozycji...

czytaj więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie i szukasz zajęcia dla swojego dziecka, dzięki któremu spędzi wolny czas w ciekawy i zdrowy sposób? Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem rozwoju młodego człowieka, dlatego warto pomyśleć o...

czytaj więcej

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty muzyczne mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu, a w przyszłości zaowocować wykształceniem zdolnego artysty. Znajdź ciekawe propozycje warsztatów muzycznych dla...

czytaj więcej

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Jeśli Twoje dziecko zaczyna podrygiwać, gdy tylko usłyszy muzykę oraz uwielbia zabawy taneczne, to może warto zapisać je do szkoły tańca? Taniec to dobre rozwiązanie nie tylko dla jego miłośników, ale również dla...

czytaj więcej