Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

krakowskie Warsztaty muzyczne dla dzieci

Muzyka kształtuje wrażliwość dzieci od najmłodszych lat, a nawet miesięcy życia dziecka. Na zajęciach muzycznych maluchy słuchają i bawią się przy muzyce, co ułatwia podjęcie nauki gry na wybranych instrumentach, śpiewu i rytmiki. Umuzykalnienie najmłodszych sprzyja rozwojowi koordynacji ruchowej i wyczucia rytmu, jak również uczy rozumienia mowy ciała, gestów i mimiki. Zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty muzyczne mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu, a w przyszłości zaowocować wykształceniem zdolnego artysty.

 

Lekcje muzyki dla najmłodszych

Wśród placówek kulturowych i oświatowych prowadzących zajęcia muzyczne dla najmłodszych dzieci w Krakowie znajduje się m.in. Szkoła Muzyczna Mozart (ul. Królowej Jadwigi 227), która prowadzi zajęcia umuzykalniające już dla maluchów w wieku 3-4 lat. Przedszkolaki mogą brać udział w zabawach muzycznych usprawniających koordynację ruchowo-słuchową oraz sprzyjających artystycznemu rozwojowi dzieci; natomiast śpiewanie pomaga ćwiczyć pamięć i rozwijać słuch muzyczny. Szkoła oferuje również naukę śpiewu i gry na instrumentach muzycznych, przygotowując chętnych młodych muzyków do egzaminów otwierających drogę do muzycznych uczelni wyższych.

 

Krakowskie Centrum Muzyki i Muzykoterapii "Gaia" (ul. Zaczarowane Koło 7/32) oferuje muzyczne spotkania dla dzieci "Gadu-granie" (do 3 lat), "Samo-grajki" (3-5 lat) oraz "Afro-mali" (5-7 lat), w ramach których dzieci uczestniczą w dostosowanych do ich etapu rozwoju muzycznych formach aktywności rozwijających m.in. poczucie rytmu, rozwój psychomotoryczny i wyobraźnię muzyczną. Dzieci uczą się również rozmaitych piosenek, a w zajęciach mogą uczestniczyć opiekunowie, zwłaszcza w grupach dla najmłodszych.

Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica "Pestka" (ul. Na Błonie 13d) również oferuje ciekawe zajęcia dla przedszkolaków chętnych do zabawy z rówieśnikami. "Klub Pestki" dedykowany jest dzieciom w wieku 2-4 lat, w ramach którego zajęcia muzyczne stanowią formę nawiązywania kontaktu i pracy z innymi dziećmi w grupie.

 

Krakowska "Kreatywka" (ul. Zakopiańska 62) prowadzi szereg zajęć muzycznych dostosowanych do wieku dzieci, także tych najmniejszych (0-1 r. ż.), zwanych "Śpiochami". Zajęcia dla niemowlaków opierają się na zabawie z rozmaitymi rekwizytami i instrumentami muzycznymi oraz rytmice.

 

Zalety edukacji muzycznej dzieci

Dodatkowe zajęcia z muzyki dla dzieci to szansa na dobrą zabawę w miłym gronie, jak również na naukę podstaw muzyki, śpiewu, gry na instrumentach, rytmiki. Zajęcia muzyczne umożliwiają rozwój naturalnych zdolności dziecka oraz przybliżają bogaty świat muzyki począwszy od najprostszych form, takich jak kołysanki i piosenki, aż po bardziej skomplikowane i fascynujące formy wyrazu. Obcowanie z muzyką niesie wiele korzyści, począwszy od rozwoju wyobraźni i wrażliwości po poprawę koordynacji ruchowej. Zajęcia muzyczne dla dzieci to ciekawa i wartościowa forma spędzania czasu.

 

Jeżeli szukasz propozycji zajęć muzycznych dla dzieci w innym mieście w Polsce, skorzystaj z wyszukiwarki Pozytywki. Znajdziesz u nas szeroki wybór widowisk, koncertów, teatrów muzycznych dla dzieci oraz innych atrakcji przygotowanych przez lokalne ośrodki kultury i sztuki. Polecamy!

Zobacz również

Pomysł na dzień dziecka - Jura Krakowsko-Częstochowska

Pomysł na dzień dziecka - Jura Krakowsko-Częstochowska

Zastanawiacie się, gdzie wybrać się na Dzień Dziecka? Mamy dla Was świetny pomysł na spędzenie czasu!

czytaj więcej

Ferie w Krakowie - 10 pomysłów na zabawy dla dzieci

Ferie w  Krakowie - 10 pomysłów na zabawy dla dzieci

Twoje dziecko spędza ferie w mieście? Zaplanuj dla niego wyjątkowe atrakcje, które pozwolą mu efektywnie wykorzystać wolny czas. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych pomysłów na miejskie ferie w Krakowie.

czytaj więcej

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Jak rozwinąć w dziecku kreatywność i poruszyć wyobraźnię? Jak zachęcić do przedmiotów ścisłych? Nauka przez zabawę to najlepsza alternatywa dla nużących zajęć w szkole. W Krakowie pośród wielu propozycji...

czytaj więcej

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Jeśli Twoje dziecko zaczyna podrygiwać, gdy tylko usłyszy muzykę oraz uwielbia zabawy taneczne, to może warto zapisać je do szkoły tańca? Taniec to dobre rozwiązanie nie tylko dla jego miłośników, ale również dla...

czytaj więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie i szukasz zajęcia dla swojego dziecka, dzięki któremu spędzi wolny czas w ciekawy i zdrowy sposób? Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem rozwoju młodego człowieka, dlatego warto pomyśleć o...

czytaj więcej

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Twoje dziecko chce samodzielnie skonstruować robota? Nic prostszego. Wystarczy zapisać je na zajęcia z robotyki, które oferują liczne organizacje i instytucje w Krakowie. Sprawdź ofertę zajęć i zapisz swoje dziecko na...

czytaj więcej