Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

 

Jeśli Twoje dziecko zaczyna podrygiwać, gdy tylko usłyszy muzykę oraz uwielbia zabawy taneczne, to może warto zapisać je do szkoły tańca? Taniec posiada wiele zalet, tylko niektóre z nich to lepsza kondycja fizyczna i psychiczna, a także lepsza koordynacja. Ten rodzaj aktywności ruchowej daje pewność siebie oraz wprawia w dobry nastój. Taniec to dobre rozwiązanie nie tylko dla jego miłośników, ale również dla dzieci i młodzieży, które wciąż poszukują swoich zainteresowań. Oto lista najlepszych szkół tańca dla dzieci w Krakowie.

 

Dziecięce Studio Tańca Funkyfree

To pierwsza szkoła taneczna w Krakowie specjalizująca się w prowadzeniu zajęć z tańca nowoczesnego wyłącznie dla najmłodszych. Dla przedszkolaków Funkyfree proponuje Hop Dance, w trakcie którego maluchy poznają swoje naturalne zdolności ruchowe. Program zajęć obejmuje elementy tańca nowoczesnego, hip-hopu, a także tańca klasycznego. Ćwiczenia są prowadzone w formie spontanicznej zabawy z tańcem. Hip-hop 7-10 lat to oferta luźnego stylu, rytmicznej muzyki oraz ciekawej choreografii. Kurs pozwala uczestnikom wyrazić siebie, poprawić kondycję oraz koordynację. Dla starszych fanów tańca w wieku 10-15 lat również dostępne są zajęcia z hop-hopu. Dla nastolatków powyżej 15 roku życia Funkyfree umożliwia naukę hip-hopu, street dance’u, jazzu ze stretchingiem i dancehallu.

 

Szkoła Tańca Pasja

Dla dzieci w wieku przedszkolnym Szkoła Tańca Pasja w Krakowie przygotowała program zawierający naukę salsy, samby, cha-chy, walca, poloneza, rock and rolla i pasodoble. Dewizą szkoły jest nauka tańca poprzez zabawę. Istnieje możliwość zapisania przedszkolaka na lekcje baletu, które rozbudzają wrażliwość na estetykę ruchu i piękno. Ponadto dla najmłodszych Pasja proponuje także zajęcia z gimnastyki artystycznej. Oddziałuje ona na większość partii mięśni, wzmacnia mięśnie odpowiadające za prawidłową postawę ciała, dzięki czemu wpływa na korekcję wad postawy. Zajęcia gimnastyczne łączą w sobie ćwiczenia rozciągające z elementami tańca klasycznego.

 

Szkoła Tańca Nova

Szkoła tańca Nova w Krakowie dla młodzieży oferuje takie rodzaje tańca jak balet, modern jazz i street dance. Balet jest przeznaczony dla dzieci w wieku 10-15 lat, a modern jazz i street dance w wieku 10-14 lat. Program zajęć baletowych zawiera naukę techniki barre au sol, ćwiczeń Pilates i stretchingu. Dodatkowo balet świetnie rozwija świadomość mięśni oraz rozciągnięcie ciała. Modern jazz to technika, która łączy zasady modern - contraction i release z elementami charakterystycznymi dla jazzu. Ten taniec rozwija koordynację, dynamikę i precyzję ruchu. Natomiast street dance bazuje na wielu technikach tańca, m.in. hip-hop, street, pop jazz. Zajęcia nauczą dzieci lekkości i płynności ruchu, poprawią kondycję oraz wydolność organizmu.

 

Zajęcia taneczne dla dziewczynek
Występy dziewczęcej grupy tanecznej

 

L’art de la Danse - Krakowska Akademia Tańca

Ta szkoła tańca nastawiona jest na klasykę. Dla maluszków od 3 roku życia proponuje zajęcia baletowe, które wprowadzą dzieci w świat muzyki i tańca w sposób dostosowany do ich możliwości. Dla dzieci od 4 roku życia Krakowska Akademia Tańca oferuje tzw. klasy przygotowawcze, których program obejmuje utanecznienie i umuzykalnienie, rytmikę oraz przygotowanie do nauki baletu. Natomiast klasy baletowe przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Obejmują one różnorodne techniki tańca, rytmikę oraz zajęcia z improwizacji oraz audycji muzycznych.

 

Szkoła Tańca STTS

W Szkole Tańca STTS na maluchów czeka rytmika z elementami tańca towarzyskiego, która polega na nauce poprzez zabawę i ma na celu przygotowanie do późniejszej edukacji sportowo-tanecznej. Istnieje także możliwość zapisania pociechy na balet. Warto wiedzieć, że jeśli dziecko posiada podstawową wiedzę i umiejętności z tańca klasycznego, to dużo łatwiej nauczy się innego stylu tanecznego. Z kolei taniec towarzyski dla dzieci realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy etap to ćwiczenia dla maluchów, które nie miały wcześniej do czynienia z tańcem - to grupa początkująca. Po ukończeniu pierwszego etapu dzieci, które wykazują zdolności w kierunku tanecznym przechodzą do grupy zaawansowanej, czyli drugiego etapu.

 

Szkoła Tańca AS

W szkole tanecznej Agnieszki i Andrzeja Gąsiorowskich odbywają się zajęcia dla różnych grup wiekowych. Maluchy w wieku 3-4 lat oraz 5-9 lat mogą uczestniczyć w zajęciach taneczno-rytmicznych, które są prowadzone na terenie przedszkoli współpracujących z tą szkołą tańca. Dla dzieci w wieku 8-10 lat dostępny jest kurs tańca nowoczesnego, w którego skład wchodzi hip-hop i street dance. Te rodzaje tańca mogą również trenować gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Nieważne, czy Twoja pociecha wcześniej miała do czynienia z tańcem, czy jest zupełnym amatorem w tej kwestii - Szkoła Tańca AS zaprasza na zajęcia wszystkich zainteresowanych.

 

Kreacja Tańca

W tej szkole tańca dzieci mogą szkolić się w tańcu latino i hip-hopie. Kurs latino skierowany jest do dziewczynek i chłopców w wieku 9-11 lat. Obejmuje naukę takich tańców jak cha-cha, jive, rumba, mambo oraz salsa. Hip-hop przeznaczony jest dla młodych tancerzy w wieku 10-13 lat, istnieje także możliwość uruchomienia zajęć dla nastolatków w wieku 14-18 lat. Dla pewnych siebie dzieci, które rozpiera energia i skończyły 10 lat, Kreacja Tańca oferuje kurs videoclip dance. To wyjątkowa mieszanka stylów, która nie tylko poprawia kondycję, ale także kształci umiejętność gry aktorskiej oraz opanowaniem mimiki.

 

Studio Tańca Iskra

W tej szkole na dzieci czeka szeroka oferta zajęć. Dla maluchów w wieku 3-5 lat czekają zajęcia Mini Mini, gdzie dzieci uczą się podstaw tańca poprzez zabawę. Pasjonaci klasyki mogą skorzystać z nauki w sekcji baletowej. Ciekawą propozycją dla kipiących energią dzieciaków jest Jazz Zumba dla uczniów klas 1-3. Na uczniów tych klas czekają także zajęcia z hip-hopu, a także show dance. Największą popularnością wśród małolatów cieszy się hip-hop, więc mogą go trenować również uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich. Pociechy, które nie przepadają za tańcem, mogą wziąć udział w zajęciach karate - w grupie 4-7 lat lub 8-12 lat.

 

Szukasz szkoły tańca w innym mieście w Polsce? Skorzystaj z wyszukiwarki wydarzeń dla dzieci w serwisie Pozytywka.com i znajdź ofertę zajęć tanecznych dla dziecka w innych rejonach Polski.

 

 

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Jak rozwinąć w dziecku kreatywność i poruszyć wyobraźnię? Jak zachęcić do przedmiotów ścisłych? Nauka przez zabawę to najlepsza alternatywa dla nużących zajęć w szkole. W Krakowie pośród wielu propozycji...

czytaj więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie i szukasz zajęcia dla swojego dziecka, dzięki któremu spędzi wolny czas w ciekawy i zdrowy sposób? Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem rozwoju młodego człowieka, dlatego warto pomyśleć o...

czytaj więcej

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Twoje dziecko chce samodzielnie skonstruować robota? Nic prostszego. Wystarczy zapisać je na zajęcia z robotyki, które oferują liczne organizacje i instytucje w Krakowie. Sprawdź ofertę zajęć i zapisz swoje dziecko na...

czytaj więcej

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty muzyczne mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu, a w przyszłości zaowocować wykształceniem zdolnego artysty. Znajdź ciekawe propozycje warsztatów muzycznych dla...

czytaj więcej

Muzea dla dzieci w Krakowie

Muzea dla dzieci w Krakowie

Szukasz dobrego muzeum do odwiedzenia z dzieckiem w Krakowie? Chcesz zabrać dziecko do Krakowa, ale nie wiesz gdzie pójść? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, które obiekty muzealne w Krakowie warte są obejrzenia.

czytaj więcej