Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Kraków na sportowo

Poniżej przedstawiamy listę interesujących zajęć sportowych w Krakowie. Przeczytaj nasze propozycje - pomogą Ci w odnalezieniu oferty odpowiedniej dla Twojego dziecka.

 

1. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków 'Wschód'

Placówka oferuje szereg bezpłatnych zajęć rekreacyjno - sportowych dla dzieci i młodzieży, trwających przez cały rok szkolny. Należą do nich: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, gry i zabawy sportowe, jujitsu, lekkoatletyka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna, piłka siatkowa, szachy, taniec nowoczesny, tenis stołowy oraz zajęcia sportowe z elementami korekcji wad postawy. W okresie ferii zimowych oraz letnich ośrodek organizuje obozy sportowe. Ponadto, organizowane są także imprezy o charakterze sportowo - rekreacyjnym o zasięgu lokalnym, krajowym, a także międzynarodowym.

 

2. InterClub - Młodzieżowy Klub Sportowy

To idealne miejsce dla każdego dziecka, które lubi sport oraz dobrą zabawę. Program zajęć został zorganizowany w taki sposób, aby zachęcić uczestników do zdobywania wyznaczonych celów i stopniowo rozwijać swoje umiejętności w zakresie czterech dyscyplin sportowych. Wśród nich znajdują się: gimnastyka, rolki, narciarstwo oraz rowery. Tak przebieg zajęć przedstawiają założyciele Klubu:

 

'Każde dziecko, które staje się członkiem klubu otrzymuje legitymację, w której znajdzie elementy, jakie musi przyswoić by otrzymać odznakę. Mamy trzy odznaki (brązową, srebrną oraz złotą). Zdobyć odznakę nie jest łatwo. (...) Dzięki odznace mobilizujemy dzieci do pracy nad techniką , ale również chcemy aby dzieci i młodzież zrozumiała, czym jest ruch i jak bardzo złożone elementy się na niego składają.'

 

3. SkakAnka - Akademia Brykaczy, Wspinaczy i Gimnastyków

Ośrodek powstał w celu zapewnienia pociechom rozwoju i dobrej zabawy, ale jest to także miejsce przyjazne rodzicom, gdyż w czasie, gdy ich dziecko ćwiczy, mają do dyspozycji kawiarenkę oraz czytelnię. Miejsce jest stworzone dla każdego - od malucha, po nastolatka. SkakAnka oferuje zajęcia z zakresu wspinaczki oraz gimnastyki, której pogram obejmuje poznawanie różnych dyscyplin sportowych związanych z aktualną porą roku.

 

4. Klub Sportowy Capoeira Camangula

Czym jest Capoeira? Ten wywodzący się z Brazylii sport i taniec to nic innego, jak połączenie rytmu, sztuki walki i akrobacji. To nie tylko aktywność fizyczna, ale także zabawa i świetny sposób spędzania wolnego czasu. W programie nauczania Klubu znajdziemy m.in. podstawy poruszania Capoeira, proste uniki i kopnięcia oraz elementy akrobatyczne takie jak: stanie na rękach czy gwiazda. Poza rozwojem fizycznym, zajęcia niosą ze sobą szereg innych umiejętności, które zdobywa dziecko, np. gra na instrumentach brazylijskich czy nauka pracy w grupie.

 

5. Klub Sportowy Polonia Kraków

Klub proponuje trzy programy zajęć dla młodych piłkarzy, ustalonych na podstawie wieku. Są to:

            •          Piłkarski Żłobek - dla dzieci w wieku 2 - 3 lat (w zajęciach uczestniczą także rodzice),

            •          Akademia Przedszkolaka - dla dzieci w wieku 4 - 6 lat,

            •          Szkółka Piłki Nożnej - oferta dla dzieci w wieku 6 - 10 lat.

 

Warto wspomnieć, że zawodnicy, którzy skończą 10 lat, mają zapewnioną kontynuację szkolenia piłkarskiego pod opieką Klubu Sportowego Hutnika Kraków. Poza opisanymi szkoleniami, Klub prowadzi także specjalne zajęcia sportowe dla całych rodzin.
 

6. Szkoła Fechtunku Aramis

Ośrodek oferuje nauczanie w zakresie szermierki klasycznej. Podczas treningów, dziecko nauczy się odpowiedniej techniki oraz taktyki walki. Jest to miejsce dla każdego chętnego, gdyż podział grup zorganizowano ze względu na wiek.

 

7. Nika Team

Główną działalnością szkoły jest nauka i doskonalenie pływania, która odbywa się  w trzech etapach: od poznawania podstawowych umiejętności po profesjonalną znajomość technik pływackich. Placówka oferuje także kursy gry w tenisa, jazdy na rolkach i nartach oraz indywidualne treningi triathlonowe. Nika Team organizuje również atrakcyjne obozy dla dzieci, aby mogły spędzić swój czas wolny w aktywny sposób.

 

8. Kreacja Tańca

Klub taneczny posiada bogatą ofertę zajęć taneczno - ruchowych dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Zajęcia rytmiczno - baletowe skierowane są do dzieci najmłodszych, w wieku od 3 do 6 lat. Starszym dzieciom polecamy hip hop, taniec latynoski, towarzyski, cheerleaders oraz taniec sportowy, jest połączeniem tańca nowoczesnego, dyskotekowego z gimnastyką artystyczną i elementami aerobiku. ofercie znajdziemy również mieszankę stylów - videoclip dance, który jednocześnie zapewni dziecku dobrą zabawę. Aby znaleźć większy wybór szkół tańca dla dzieci w Krakowie zapraszamy na naszego Pozytywkowego bloga.

 

9. Agama Sport Kraków

Podstawą działalnością jest prowadzenie szerokiej gamy zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także propagowanie zdrowego trybu życia. W ofercie ośrodka znajdują się:

            •          pływanie - obejmuje naukę pływania dla dzieci i dorosłych oraz zajęcia rehabilitacyjne,

            •          tenis - nauka gry w tenisa zależna od poziomu umiejętności,

            •          rower - w ofercie wycieczki terenowe lub miejskie,

            •          rolki - nauka jazdy na rolkach dla dzieci, dorosłych, a także rodzinnie,

            •          narty - nauczanie jazdy na nartach i snowboardzie oraz obozy treningowe,

            •          judo - zajęcia grupowe.

 

Agama Sport Kraków proponuje również obozy bądź półkolonie letnie i zimowe, ukierunkowane na dwa - trzy kierunki sportu oraz możliwość skorzystania z jazdy konnej.
 

10. Klub Sportowy Grappling Kraków

Jest to miejsce, gdzie można trenować Brazylijskie Jiu - Jitsu, Submission Fighting (Jiu - Jitsu bez kimon), boks, kickboxing, a także judo. Prowadzone są również zajęcia MMA oraz CrossFit. Treningi odbywają się w różnych grupach wiekowych (od pięcioletnich dzieci, po dorosłych) oraz na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu oferta jest kierowana zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych miłośników sztuk walki.

 

 

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Krakowie

Jak rozwinąć w dziecku kreatywność i poruszyć wyobraźnię? Jak zachęcić do przedmiotów ścisłych? Nauka przez zabawę to najlepsza alternatywa dla nużących zajęć w szkole. W Krakowie pośród wielu propozycji...

czytaj więcej

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty muzyczne mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu, a w przyszłości zaowocować wykształceniem zdolnego artysty. Znajdź ciekawe propozycje warsztatów muzycznych dla...

czytaj więcej

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Robotyka dla dzieci - propozycje w Krakowie i okolicy

Twoje dziecko chce samodzielnie skonstruować robota? Nic prostszego. Wystarczy zapisać je na zajęcia z robotyki, które oferują liczne organizacje i instytucje w Krakowie. Sprawdź ofertę zajęć i zapisz swoje dziecko na...

czytaj więcej

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Szkoły tańca dla dzieci i młodzieży w Krakowie

Jeśli Twoje dziecko zaczyna podrygiwać, gdy tylko usłyszy muzykę oraz uwielbia zabawy taneczne, to może warto zapisać je do szkoły tańca? Taniec to dobre rozwiązanie nie tylko dla jego miłośników, ale również dla...

czytaj więcej