Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia kulinarne dla dzieci w Poznaniu


W dzisiejszych czasach panuje swojego rodzaju moda na gotowanie. Zdrowa i zbilansowana dieta to już nie tylko wymysł świata celebrytów, lecz styl życia wielu zwykłych ludzi. Jeśli Twoje dziecko uwielbia pitrasić i eksperymentować w kuchni to może warto pomyśleć o rozwijaniu tej pasji? W Poznaniu istnieje wiele warsztatów kulinarnych przeznaczonych dla dzieci.

 

Ranking warsztatów kulinarnych dla dzieci

Poniżej prezentujemy ranking wybranych lekcji gotowania. Poznaj szczególny i zapisz swoje dziecko na najlepsze Twoim zdaniem zajęcia kulinarne w Poznaniu.

 

Akademia The Best Food w Poznaniu

Ta akademia oferuje warsztaty zarówno dla młodszych i starszych pociech. Młody Kucharz to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które lubią spędzać czas w kuchni oraz poznawać nowe smaki. Na zajęciach jest wykonywanych kilka rodzajów danej potrawy dla każdego uczestnika. Wszystkie produkty są zapewniane przez Akademię i nie zawierają żadnych konserwantów. Warsztaty trwają 120 minut. Z kolei Nastoletni Szef Kuchni to propozycja dla nastolatków od 11 do 16 roku życia interesujących się kulinarną kulturą Polski i nie tylko. Pod okiem szefa kuchni dzieciaki przygotują trzy dania: przystawkę, danie głównie oraz deser. Czas trwania zajęć to 180 minut.

 

Szkoła Kulinarna Ka W Ka - Spot. to Eat w Poznaniu

W Ka W Ka oprócz sztuki kulinarnej maluchy poznają sens takich zwrotów jak bio produkty, ekologiczna żywność czy slow food i dlaczego dbałość o rodzaj i sposób jedzenia jest tak ważna. Warsztaty kulinarne w Spot. to Eat to nie tylko gotowanie, ale także wspaniała rozrywka wśród innych dzieci oraz możliwość poszerzania horyzontów. Ciekawą propozycją są także warsztaty dla rodziców, gdzie przekazywane są informacje o zdrowym karmieniu dzieci oraz rozwijaniu dobrych zwyczajów żywieniowych.

 

Kulinarne Przygody - Akademia Umiejętności i Smaku

Na warsztatach Kulinarne Przygody w Poznaniu maluchy poznają kuchenne tajniki z różnych regionów świata. Potrawy przygotowywane są z naturalnych składników bez sztucznych dodatków i konserwantów. Wszelkie produkty zapewniają organizatorzy. Po przyrządzeniu dań dzieci mogą je degustować i smakować. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Są dwie grupy wiekowe:

  • Kulinarni Podróżnicy (od 6 do 10 lat)
  • Kulinarni Odkrywcy (od 11 do 16 lat).

Każda lekcja trwa 120 minut.

 

Podróże wokół talerza, czyli Warsztaty Agaty w Poznaniu

Podróże wokół talerza to cykl zajęć adresowanych dla dzieci od 1 do 3 roku życia wraz
z opiekunami. W trakcie spotkań dzieci i ich rodzice są wprowadzani w świat produktów żywieniowych za pomocą próbowania, badania, lepienia, mieszania i innych praktycznych metod. Nikt nie oczekuje, że małe dziecko będzie postępować ściśle według planu. Liczy się sama obecność w nowym otoczeniu wśród rówieśników, a także zabawa i wspólne spędzanie czasu z rodzicami. Czas trwania warsztatów to 120 minut.

 

O’kuchnia, czyli urodziny kulinarne w Poznaniu

Chcesz wyprawić swojemu dziecko wyjątkowe urodziny, ale brak Ci pomysłu? Co powiesz na urodziny kulinarne w Concordia Design w Poznaniu? W pracowni O’kuchnia animatorzy wyczarują dla najmłodszych fantastyczną zabawę. Dostępne są trzy scenariusze: "Pałac Smoka, czyli smakujemy kuchnię chińską", "American Dream, czyli wybieramy się do USA" oraz "Mamma Mia!, czyli wpadamy do słonecznych Włoch". Na każde urodziny składają się warsztaty kulinarne i kreatywne odpowiadające tematyce. Cała zabawa trwa 120 minut.

 

Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci

Jeżeli nie jesteś z Poznaniu to spróbuj poszukać takich zajęć w swoim mieście, a na pewno coś znajdziesz. Mieszkańcom woj. śląskiego polecamy zestawienie Warsztaty kulinarne dla dzieci na Śląsku, z kolei dzieci z woj. dolnośląskiego z pewnością znajdą wiele ciekawych propozycji w artykule Warsztaty kulinarne we Wrocławiu.

Zobacz również

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Poznaniu

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Poznaniu

Szukasz atrakcji dla dzieci w Poznaniu? Propozycje ośrodków kultury są rozmaite - od zajęć poświęconych baśniom, przez warsztaty chemiczne i kursy robotyki, aż po naukę pływania i taniec. Sprawdź z jakich atrakcji...

czytaj więcej

Zajęcia teatralne dla dzieci w Poznaniu

Zajęcia teatralne dla dzieci w Poznaniu

Teatr to rozrywka nie tylko dla dorosłych. Na wielu scenach obejrzeć można spektakle dedykowane dzieciom w różnym wieku, które są doskonałą rozrywką i sposobem na rodzinne spędzanie czasu.

czytaj więcej

Jak nauczyć dziecko gotować?

Jak nauczyć dziecko gotować?

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał - głosi popularne porzekadło. Jeśli nie zaczniesz od małego wdrażać dziecka w świat kuchenny, nie poradzi sobie z gotowaniem w dorosłym życiu i będzie stołować...

czytaj więcej

Jak skłonić dziecko do jedzenia warzyw?

Jak skłonić dziecko do jedzenia warzyw?

Co zrobić, by pociecha rozsmakowała się w jarzynach? Niestety wiele dzieci unika jedzenia warzyw, pomimo iż zawierają one szereg niezbędnych elementów naszej diety. Skorzystaj z naszych 7 porad i zachęć swoje dziecko do...

czytaj więcej