Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Spotkanie dzieci ze sztuką teatralną w Poznaniu

Teatr to rozrywka nie tylko dla dorosłych. Na wielu scenach obejrzeć można spektakle dedykowane dzieciom w różnym wieku, które są doskonałą rozrywką i sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Jeżeli szukasz teatrów, które dedykują swoją ofertę najmłodszym, to z pewnością znajdziesz wiele ciekawych propozycji w naszej wyszukiwarce miejsc dla dzieci. Dla rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko na zajęcia rozwijające umiejętności teatralne, przygotowaliśmy specjalne zestawienie.

 

Poznańskie propozycje teatralne

Zebraliśmy kilka niezwykle ciekawych propozycji zajęć teatralnych, warsztatów i spektakli odbywających się w Poznaniu, stworzonych z myślą o dzieciach - o rozwoju ich wyobraźni i kreatywności.

 

1. Republika rytmu

Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone są w ośmioosobowych grupach: 7-10 i 11-17 lat, lub indywidualnie. Pod okiem profesjonalnych aktorów, młodzież uczy się jednych z podstawowych umiejętności aktorskich jak emisja głosu, czy dykcja. Zapisy trwają cały rok.

 

2. Sztuka puka

Propozycja dla dzieci już od 3 roku życia. Zajęcia opierają się na zabawie i improwizacji, rozwijają wyobraźnię oraz kreatywność maluchów. Dla dzieci od 7 do 10 lat prowadzone są warsztaty improwizacji teatralnej, podczas których uczestnicy tworzą własne przedstawienie wykorzystując rozmaite formy. Cykle zajęć trwają od jednego do dwóch miesięcy.

 

3. Akademia Sztuk Scenicznych PAPA

Warsztaty przygotowane z myślą o młodzieży w wieku 11-16 lat. Celem jest nauka umiejętności aktorskich jak: odpowiednia dykcja, czy świadomość ciała. Podczas zajęć dzieci rozwijają także pamięć, kreatywność i pracują nad ewentualnymi wadami wymowy. Warsztaty prowadzone są w grupach i odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych i wieczornych.

 

4. Teatr Muzyczny w Poznaniu

Jeżeli muzyka, to także i taniec. Teatr przy ul. Niezłomnych organizuje zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Dla różnych grup wiekowych przygotowano różne gatunki tańca: dla najmłodszych (6-9 lat) balet i boogie woogie, dla grupy 10-15 lat modern jazz, a dla nastolatków zumbę. Zajęcia trwają od września do marca.

 

5. Teatr Nowy

"Nowy czyta dzieciom", to wydarzenie odbywające się co miesiąc, podczas którego jeden z aktorów czyta maluchom wybraną książkę. Organizowane są wówczas także animacje i zabawy dla dzieci i rodziców. "Rodzice w Nowym" z kolei to rozwiązanie dla osób, które chciałyby pójść do teatru, ale nie mają z kim zostawić dzieci. Gdy rodzice oglądają spektakl, ich pociechy biorą udział w zajęciach plastycznych i grach prowadzonych przez teatralnego pedagoga.

 

6. Studio teatralne "Blum"

Teatr dla dzieci, w którym wystawiane są spektakle dostosowane do widzów poniżej trzeciego roku życia, ale nie tylko. Każde przedstawienie składa się z tzw. przedgry, podczas której postacie zapoznają się z małymi widzami we foyer, następnie przychodzi czas na spektakl. Po nim odbywają się wspólne zabawy na scenie. "Blum" to doskonałe miejsce na pierwsze spotkanie maluszka z teatrem oraz, dla trochę starszych dzieci i ich rodziców, na wspólnie spędzony czas.

 

7. Teatr Atofri

Spektakle dla dzieci w teatrze Atofri to połączenie muzyki, ruchu i zabawy. W repertuarze znajdziemy m.in. spektakle "Len", "Jabłonka" i "Pan Satie", na które składają się taniec i muzyka. Po występie aktorów, rozpoczyna się zabawa w scenografii spektaklu, gdzie dzieci próbują swoich sił przy akompaniamencie muzyki tworząc własne przedstawienie.

 

8. Teatr Animacji

Repertuar Teatru Animacji po brzegi wypełniony jest spektaklami dla dzieci w różnym wieku. Wśród przedstawień znajdują się: "A niech to gęś kopnie" autorstwa Marty Guśniowskiej - doskonała komedia nie tylko dla najmłodszych, "Calineczka" to klasyczna baśń H. Ch. Andersena, a dla najmłodszych widzów przygotowano m.in. "Szałaputki" - wesołą historię o grupce niesfornych kurczaków. Organizowane są także warsztaty z tworzenia pacynek i wymyślania historii, przeznaczone dla dzieci w wieku 6-10 lat.

 

Przedstawienie teatralne dla dzieci
Przedstawienie marionetkowe dla dzieci

 

Zobacz również

Warsztaty kulinarne dla dzieci w Poznaniu

Warsztaty kulinarne dla dzieci w Poznaniu

Zdrowa i zbilansowana dieta to już nie tylko wymysł świata celebrytów, lecz styl życia wielu zwykłych ludzi. Jeśli Twoje dziecko uwielbia pitrasić i eksperymentować w kuchni to może warto pomyśleć o rozwijaniu tej...

czytaj więcej

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Poznaniu

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Poznaniu

Szukasz atrakcji dla dzieci w Poznaniu? Propozycje ośrodków kultury są rozmaite - od zajęć poświęconych baśniom, przez warsztaty chemiczne i kursy robotyki, aż po naukę pływania i taniec. Sprawdź z jakich atrakcji...

czytaj więcej