Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu

 

Jak dzieci mogą twórczo i ciekawie spędzać czas w Poznaniu? Wiele działających w mieście ośrodków oferuje szeroki zakres warsztatów kreatywnych, kursów i dodatkowych zajęć, w ramach których dzieci mogą zarazem bawić się i uczyć. Szkoły i centra kultury posiadają ofertę zajęć dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, od najmłodszych, które nie ukończyły jeszcze 1. r.ż., aż do nastolatków (11, 12 lat). Propozycje ośrodków kultury są rozmaite - od zajęć poświęconych baśniom, przez warsztaty chemiczne i kursy robotyki, aż po naukę pływania i taniec.

 

Zabawa i poznawanie świata

Warsztaty kreatywne i inne tego rodzaju formy aktywności dla dzieci nie są stresujące, natomiast świetnie zaspokajają dziecięcą ciekawość i dają szansę na wszechstronny rozwój poprzez zabawę. W ofercie wielu instytucji kulturalnych, np. Concordia Design w Poznaniu, znajdziemy takie propozycje, jak gry i spektakle z udziałem dzieci, kursy związane z technologią (robotyka, inżynieria), warsztaty kaligrafii, tworzenia biżuterii, szydełkowania czy tapicerowania. Poza praktycznymi warsztatami, dzieci mogą również uczestniczyć w innego rodzaju zajęciach, poświęconych np. baśniom i bajkom pochodzącym z odległych kultury czy fotografii. Bogatą ofertę zajęć związanych ze ścisłymi dyscyplinami nauki (chemia, fizyka) proponuje również centrum Mały Inżynier, które organizuje liczne pokazy, wyjazdy integracyjne i eksperymenty chemiczne i fizyczne dla dzieci.

 

Aktywność fizyczna dla najmłodszych

Poznański ośrodek TSD - Taniec Dzieci prowadzi dziecięce warsztaty i obozy taneczne na różnych poziomach zaawansowania, jak również wyjazdy integracyjne dla najmłodszych oraz możliwość organizacji imprez, np. zabawy urodzinowej. Naukę tańca można wzbogacić o zajęcia z rytmiki oraz kształtowania poprawnej postawy w szkole tańca Art Dance. Działająca w Poznaniu Wyspa Dzieci również kładzie nacisk na aktywność fizyczną (np. Teatr Tańca Marzeny Pol), a ponadto organizuje zajęcia plastyczne, logopedyczne i literackie (Kolorowanki, Wierszyki, Bajeczki do słuchania). Prowadzi także Klub Przedszkolaka, który integruje dzieci z różnych przedziałów wiekowych i pozwala im na kreatywne spędzanie czasu w grupie. Aktywność w szerszym gronie pomaga dzieciom wyrobić wartościowe postawy i przemóc nieśmiałość. Warto zauważyć, że wiele form dodatkowej aktywności dla dzieci niesie znacznie więcej korzyści, niż tylko zdobycie danej wiedzy czy opanowanie pewnej umiejętności. Co najważniejsze, dzięki kreatywnym formom spędzania czasu najmłodsi zyskują wyjątkową okazję do tworzenia przyjacielskich więzi z rówieśnikami, kształtowania samodzielności i wyobraźni. Niektórym warsztatom w klubie przedszkolaka mogą towarzyszyć także korzyści terapeutyczne, np. logopedycznym albo tym związanym z aktywnością fizyczną.

dziewczynka baletnica na sali tanecznej
Dziewczynka biorąca udział w zajęciach tanecznych

 

Inne ciekawe formy aktywności dla dzieci w Poznaniu

Warto zainteresować się również warsztatami kulinarnymi dla dzieci, zajęciami teatralnymi, warsztatami śpiewu i gry na instrumentach muzycznych oraz nauką języków. Wśród placówek z Poznania i najbliższej okolicy warto wskazać na: GO4Robot w gminie Suchy Las (wyjątkowe zajęcia z robotyki), Musical Babies (j.angielski), Karmelkowo (warsztaty wyrobu słodyczy), Edu Arto (muzyka, języki obce) i wiele innych.

 

Zobacz również

Warsztaty kulinarne dla dzieci w Poznaniu

Warsztaty kulinarne dla dzieci w Poznaniu

Zdrowa i zbilansowana dieta to już nie tylko wymysł świata celebrytów, lecz styl życia wielu zwykłych ludzi. Jeśli Twoje dziecko uwielbia pitrasić i eksperymentować w kuchni to może warto pomyśleć o rozwijaniu tej...

czytaj więcej

Zajęcia teatralne dla dzieci w Poznaniu

Zajęcia teatralne dla dzieci w Poznaniu

Teatr to rozrywka nie tylko dla dorosłych. Na wielu scenach obejrzeć można spektakle dedykowane dzieciom w różnym wieku, które są doskonałą rozrywką i sposobem na rodzinne spędzanie czasu.

czytaj więcej