Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

10 Najciekawszych warsztatów kreatywnych dla dzieci w Katowicach

Szukasz atrakcyjnych zajęć rozwojowych dla swojego dziecka? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie 10 najciekawszych zajęć dla dzieci i młodzieży w Katowicach. Zainspiruj się naszą listą i wybierz warsztaty zgodne z zainteresowaniem Twojego dziecka.1. Kulinarna przygoda

W Kid’s Kitchen dzieci poznają zasady komponowania posiłków, uczą się korzystania ze sprzętów kuchennych, a także zasad prawidłowego odżywiania. Mają również okazję poznać smaki z różnych zakamarków świata. W zajęciach bierze udział maksymalnie 10 dzieci. Grupy podzielone są według wieku:

 • Mały Kucharz 4-6 lat
 • Duży Kucharz 7-10 lat
 • Nastoletni Kucharz 11+

Ciekawą propozycją jest to, że bez względu na wiek, rodzeństwo może chodzić na zajęcia do tej samej grupy. W Kid’s Kitchen organizowane są również warsztaty z wybitnymi kucharzami. Akademia Gotowania dla Dzieci ma swoją siedzibę przy ulicy Żwirki i Wigury 19/7a w Katowicach.

Dziewczynki prezentujące swoje wypieki
Wypieki przygotowane przez dzieci


2. Twórcza zabawa dla dzieci

Edukido to unikatowy autorski program pracy nad rozwojem dzieci poprzez zabawę z klockami Lego. Uczy przede wszystkim kreatywnego myślenia, współpracy, rozwija zdolności manualne. Zajęcia w Edukido dotyczą wielu dziedzin, między innymi: języka polskiego, historii, przyrody, sportu, matematyki, ekologii. Wszystkie ćwiczenia i zabawy mają silne oparcie w rzeczywistości, dzięki czemu dzieci mogą wykorzystać w praktyce nowe umiejętności. Jest to miejsce, w którym dziecko może rozwijać swoją kreatywność. Grupy zajęciowe podzielone są wiekowo:

 • 3-4 lata,
 • 4-5 lat,
 • 6-7 lat,
 • 8-10 lat.

Centrum Edukido mieści się przy ulicy Zawiszy Czarnego 6/188 w Katowicach.


3. Zgrane wtorki w bibliotece

Twoje dziecko uwielbia gry planszowe? A może lubisz grać razem z nim? Miejska Biblioteka Publiczna, w każdy wtorek, w godzinach od 17 do 19, udostępnia gry planszowe dla dzieci i dorosłych. To świetna propozycja spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do Filii nr 17 w Katowicach przy ulicy Krzyżowej 1.

 

Rozgrywka w grę planszową
Gra planszowa dla dzieci i dla dorosłych

4. Ruch to zdrowie - zajęcia sportowe dla dzieci

Misją GYM Generation jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i przekazanie dobrych nawyków żywieniowych na całe życie. Podstawą każdych zajęć jest przede wszystkim dobra zabawa oraz muzyka. To nie tylko aktywność fizyczna, ale także nauka pracy zespołowej, rozwijanie umiejętności społecznych, budowanie pewności siebie. Do wyboru jest 5 grup wiekowych:

 • od 4 miesiąca do dzieci raczkujących,
 • od dzieci chodzących do 2,5 roku,
 • od 2,5 do 4,5 lat,
 • od 4,5 do 6,5 lat oraz od 6,5 do 12 lat.

GYM Generation znajduje się przy ulicy Dąbrówki 10 w Katowicach.


5. Zajęcia sztalugowe dla młodzieży

Zajęcia odbywają się w Miejskim Domu Kultury "Południe" w Katowicach - Piotrowicach przy ulicy Jankego 136 w czwartki od godziny 16-17.30 (grupa młodsza) oraz w godzinach od g.17.30- 20 (grupa starsza). Mogą na nie uczęszczać dzieci w wieku co najmniej 10 lat oraz młodzież szkolna. To interesująca propozycja dla tych, którzy uwielbiają rysować czy malować. Mogą podszkolić swoje umiejętności pod okiem nauczyciela, a także nawiązać przyjaźnie z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

 

6. Warsztaty witrażu i szkła artystycznego

To zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 19 lat. Podczas warsztatów uczestnicy zajmują się malowaniem farbami na szkle, tworzeniem witraży w technice Tiffany’ego, wykonywaniem mozaiki oraz biżuterii ze szkła. Warsztaty uczą kreatywnego myślenia, pozwalają na wyrażanie uczuć i emocji za pomocą sztuki. Odbywają się przez cały tydzień, w Pałacu Młodzieży w Katowicach przy ulicy Mikołowskiej 26.

 

Biżuteria wykonana z malowanego szkła
Biżuteria wykonana ze szkła


7. Waleczne dzieciaki

Krav Maga Kids to ogólnorozwojowe zajęcia z elementami samoobrony. Podczas zajęć kładziony jest nacisk na kształtowanie świadomości procedur bezpieczeństwa. Jednak przede wszystkim to świetna zabawa, nauka dyscypliny i współpracy. Dzięki treningom, dzieci wzmacniają swoją samoocenę i poczucie bezpieczeństwa. To idealna opcja dla tych, którzy niechętnie spędzają wolny czas aktywnie - na tych zajęciach nie da się nudzić! Istnieją 3 grupy wiekowe:

 • KIDS (5-7 lat),
 • YOUNG (8-10 lat),
 • JUNIOR (11-14 lat).

Zajęcia odbywają się w małej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 10 przy ulicy Stawowej 6.


8. Taniec z elementami akrobatyki

To oferta Miejskiego Domu Kultury Koszutka w Katowicach przy ulicy Grażyńskiego 47. Zajęcia taneczne dla dzieci odbywają się w poniedziałki. Od godziny 16:25 do 17:25 dla dzieci w wieku 5-7 lat, od 17:30 do 18:40 w wieku 8-11 lat i od 18:45 do 20 dla dzieci powyżej 11 roku życia. Pamiętajmy, że taniec kształtuje poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną i ruchową. Pozwala także zużyć nadmiar energii i poprawić koordynację ruchową.

 

Dziecko wykonujące ćwiczenia akrobatyczne
Dziecko wykonujące ćwiczenia akrobatyczne podczas zajęć akrobatycznych


9. Muzeum dla Malucha

Muzeum Śląskie wychodzi z inicjatywą do najmłodszych. Spotkania rodzinne adresowane są do dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich opiekunów. Odbywają się w pierwsze soboty miesiąca. To nie tylko zwiedzanie wystaw, ale też słuchanie bajek, opowieści i zajęcia plastyczne. Dzięki nim, maluchy mają okazję poznać sztukę w interesujący sposób.

 


10. Skakać każdy może - zajęcia sportowe

JUMPCITY to największy park trampolin na Śląsku. W swojej ofercie uwzględnia także potrzeby najmłodszych. JUMPCITY Junior to zajęcia pozaszkolne przeznaczone dla dzieci i młodzieży, w wieku od 6 do 12 lat. Dostępne są dwa rodzaje zajęć: JUMPCITY Junior- Fun oraz JUMPCITY Junior- Akrobatyka. Ćwiczenia na trampolinach to jednocześnie mnóstwo frajdy i ruchu. Wszystkie wykonywane są pod czujnym okiem instruktora. Park trampolin mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 227 w Katowicach.

 

 

Edyta Jaskólska

Zobacz również

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Uniwersytety dzieci i młodzieży na Śląsku

Zastanawiasz się, jak rozbudzić w dziecku chęć i motywację do nauki? Pomoże ci w tym jeden z wielu uniwersytetów dziecięcych na Śląsku. W uniwersytetach dzieci, studenci mają do czynienia przede wszystkim z ciekawą...

czytaj więcej

Zajęcia z robotyki dla dzieci na Śląsku

Zajęcia z robotyki dla dzieci na Śląsku

Zajęcia z robotyki stają się jedną z popularniejszych form spędzania wolnego czasu dla dzieci. Dzięki tej aktywności, najmłodsi mogą poznać szereg interesujących zagadnień związanych z budową i działaniem maszyn...

czytaj więcej

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

10 najciekawszych zajęć edukacyjnych dla dzieci na Śląsku

Na ogół wielu dzieciom słowo nauka kojarzy się negatywnie. Jednak uczenie się poprzez zabawę wcale nie musi być nudne. Poznaj ofertę warsztatów edukacyjnych na Śląsku i zachęć swoje dziecko do kreatywnego uczenia...

czytaj więcej

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Górnym Śląsku

Górny Śląsk jest znany jako jeden z najbardziej uprzemysłowionych terenów naszego kraju. Wiele tutaj przedsiębiorstw, kopalni, fabryk, a nawet uzdrowisk. Jednak nie dajcie się zwieść! Na Górnym Śląsku także...

czytaj więcej

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

Sprawdź ofertę śląskich teatrów, które przygotowały specjalne przedstawienia dla dzieci. Polecamy 9 najciekawszych teatrów w woj. śląskim.

czytaj więcej

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

Najlepsze sale zabaw dla dzieci na Górnym Śląsku

W aglomeracji górnośląskiej znajdziemy mnóstwo sal zabaw, które kuszą atrakcjami maluchy. Wybraliśmy 9 propozycji, które na pewno warto wziąć pod uwagę przy planowaniu czasu wolnego dzieciom.

czytaj więcej