Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Warsztaty muzyczne i koncerty dla dzieci

Szukasz pomysłu na spędzenie czasu ze swoim dzieckiem w niestandardowy sposób? Chcesz je zabrać w miejsce, które wzbudziłoby jego zaciekawienie? Zapoznaj się z ofertą filharmonii, a następnie wybierz coś dla swojej pociechy.

 

Oto kilka interesujących propozycji, jakie w swojej ofercie mają Filharmonie w Polsce.

 

1. Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Szeroka paleta koncertów do wyboru dla Twojego dziecka. Koncerty przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Jest to miejsce, gdzie dziecko ma szansę obcować z muzyką klasyczną na żywo.
Odbywają się tutaj koncerty o różnej tematyce dla dzieci oraz koncerty familijne, gdzie można spędzić wolny czas w rodzinnej atmosferze.
Zachęcającym elementem odwiedzenia tej filharmonii zdaje się być fakt, iż koncerty dla dzieci zostały laureatem Statuetki Złotego Słonecznika.

 

2. Filharmonia malucha w Katowicach

Dzieci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z muzyką poprzez przebywanie tuż obok artystów na scenie. Repertuar jest dobierany adekwatnie do wieku - dla maleństw w brzuszku mamy, niemowląt i maluchów.
Program koncertów jest wyjątkowy, przeplatany muzyką klasyczną, ludową i rozrywkową z różnych epok.

 

3. Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

Filharmonia w swej ofercie prowadzi trzy rodzaje zajęć:

- Dziecięcy Uniwersytet Artystyczny, który prowadzi cykl warsztatów i wykładów dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat. Dzieci poznają tajniki pracy orkiestry, a także obcują ze sztuką, stosując przeróżne techniki plastyczne.

- Odkrywcy muzyki to warsztaty dla 4-8 latków. Dzieci uczą się poprzez łączenie tańca, muzyki, gry na prostych instrumentach, mowę i śpiew. Proces edukacyjny jest prowadzony przez specjalistów z Polskiego Towarzystwa Carla Orffa.

- Baby Bum Bum to zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych od 0 do 3 latek. Dziecko w obecności rodzica, w kameralnym otoczeniu, ćwiczy słuch, mowę, układ oddechowy, zmysł orientacji, ułożenie ciała, koncentrację i pamięć. Wszystko to odbywa się przy muzyce i w oparciu o badania E.E Gordona. Zajęcia są dostosowane do predyspozycji dziecka.

 

4. Filharmonia Narodowa w Warszawie

W swojej ofercie Filharmonia ma cykl koncertów dla dzieci:
Poranne i Popołudniowe koncerty w Sali Koncertowej oraz Poranki i Popołudnia dla Małych Melomanów w Sali Kameralnej. Repertuar w jest podzielony na grupy wiekowe: o godz. 11.00 zapraszane są dzieci w wieku 3 - 6 lat, natomiast o godz. 14.00 - młodzi słuchacze w wieku 7-12 lat.

Filharmonia dzieli koncerty na dwie części oddzielone przerwami. Dla dzieci młodszych koncert trwa 75 min., zaś dla starszych 90 min. Treści, dobór utworów i sposób odbywania się koncertów jest dostosowany do wieku dziecka.

 

5. Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Organizuje audycje dla dzieci w celu poznania orkiestry symfonicznej. Koncerty obejmują muzykę klasyczną, rozrywkową, filmową, jazz i piosenki dla dzieci. Odbiorca może być także współtwórcą owej audycji poprzez śpiew, odgadnięcie zagadki czy zatańczenie.  Jest to doskonała lekcja i jednocześnie zabawa dla dziecka.

Zajęcia organizowane są przez cały rok i są opracowywane oraz prowadzone przez Małgorzatę Starczewską - Owczarek.

 

6. Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu

Filharmonia dla Młodych organizuje koncerty w oparciu o treści podstawy programowej, będące jednocześnie uzupełnieniem programu szkolnej edukacji muzycznej. Adresowane są do uczniów I i II etapu edukacyjnego oraz dzieci przedszkolnych. Dzieci mają szanse poznać instrumenty i ich brzmienia, formy muzyczne, tańce, nazwiska wielkich kompozytorów, ich życiorysy i osiągnięcia, a także muzykę z różnych kultur.

Filharmonia Familijna stworzyła cykl koncertów przeznaczony dla całych rodzin z myślą o spędzeniu czasu wolnego razem w niedzielne przedpołudnie. Utwory prezentowane są przez zespół kameralny, barokowy i orkiestrę symfoniczną. Koncerty realizowane są przy udziale dyrygentów, solistów, aktorów oraz tancerzy.

 

 

Czy warto skorzystać z atrakcji i wydarzeń muzycznych?

Obcowanie z muzyką wykonywaną na żywo, jest formą edukacyjną, rozwojową i kreatywną. Koncerty i wydarzenia muzyczne dla dzieci to nie tylko świetna zabawa. Celem filharmonii jest nauka oraz przygotowanie słuchacza do aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

 

Koncert w filharmonii
Koncert w filharmonii

 

Zobacz również

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia muzyczne dla maluchów w Krakowie

Zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty muzyczne mogą być świetną formą spędzania wolnego czasu, a w przyszłości zaowocować wykształceniem zdolnego artysty. Znajdź ciekawe propozycje warsztatów muzycznych dla...

czytaj więcej

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

Sprawdź ofertę śląskich teatrów, które przygotowały specjalne przedstawienia dla dzieci. Polecamy 9 najciekawszych teatrów w woj. śląskim.

czytaj więcej

Warszawskie zajęcia teatralne dla dzieci

Warszawskie zajęcia teatralne dla dzieci

Twoje dziecko lubi sztukę, ale nie wiesz gdzie zapisać je na zajęcia teatralne w Warszawie? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się, który ośrodek kultury spełnia wszystkie wymagania naszej pociechy.

czytaj więcej

Arteterapia - wychowanie przez sztukę

Arteterapia - wychowanie przez sztukę

Arteterapia wcale nie brzmi już dziś jak alternatywna metoda leczenia, bo przez psychologów i pedagogów jest stosowana coraz częściej. Może nawet i ty podczas zabawy ze swoim dzieckiem nieświadomie wykorzystujesz jej...

czytaj więcej

Arteterapia dla przedszkolaka

Arteterapia dla przedszkolaka

Przestąpienie progu przedszkola to zupełnie nowy, pełen odkryć okres dla dziecka. Nowi koledzy, nowe zadania i w tym wszystkim odkrywanie samego siebie… Jak najlepiej zadbać o wszechstronny rozwój podopiecznego?...

czytaj więcej

Arteterapia dla ucznia

Arteterapia dla ucznia

Jak poradzić sobie z agresją lub chorobliwą nieśmiałością u dziecka w wieku szkolnym? Jak zainteresować je nauką i jednocześnie sprawić, by była to świetna zabawa? Odpowiedzią na obydwa pytania może być...

czytaj więcej

Arteterapia dla starszego ucznia

Arteterapia dla starszego ucznia

Okres dojrzewania to trudny czas zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jak porozumieć się z dzieckiem, które dopiero uczy się swoich emocji i trudno mu je wyrazić w prosty sposób? Odpowiedzią na to może być…...

czytaj więcej