Dla rodziców
Praktyczne porady dla rodziców, które pomogą Ci w wychowywaniu swojej pociechy. Jeżeli Twoje dziecko ma problemy w szkole lub nie może zintegrować się z grupą rówieśników, sprawdź w jaki sposób powinieneś działać. Każdemu rodzicowi zdarzają się chwile bezsilności. W takich sytuacjach Pozytywka służy Wam pomocą. Na naszym blogu znajdziecie bardzo praktyczne porady, które pomogą Wam zażegnać zaistniały kryzys. Ponadto znajdziesz u nas wskazówki, które sprawia, że będziesz mógł lepiej zarządzać swoim czasem, tak aby wygospodarować chwilę wolnego dla siebie.
Jak rozbudzić w dziecku pasję? Poradnik w pięciu krokach
Poradnik
Każdy może odnaleźć w sobie pasję, która będzie dawać satysfakcję i która może się okazać sposobem na udane życie. Jak wspierać rozwój zainteresowań swojego dziecka?
6 sposobów, by prezenty świąteczne były zawsze trafione
Blog
Zbliża się czas, który kochają wszystkie dzieci, a dorośli… niekoniecznie ;) Wybór prezentu niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Ten artykuł ułatwi świąteczne zakupy!
Nie kłam, kochanie! Jak radzić sobie z kłamstwami dzieci?
Blog
Chyba każdemu od czasu do czasu zdarza się rozminąć z prawdą. Jak to jest w przypadku dzieci? Co zrobić, gdy przyłapiemy pociechę na kłamstwie?
Ranking największych internetowych zagrożeń dla dzieci
Blog
Jak nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z Internetu? O zagrożeniach w sieci i o tym, jak uchronić przed nimi najmłodszych, piszemy w drugiej części cyklu 'Dzieci w XXI wieku'.
Mój przyjaciel komputer
Blog
W cyklu 'Dzieci w XXI wieku', piszemy o współczesnych zagrożeniach dla najmłodszych. Zapraszamy do lektury pierwszej części!
10 najlepszych aplikacji dla rodziców
Dla rodziców
Zabawne nastały czasy. Informacje mamy na wyciągnięcie ręki i jednym ruchem palca jesteśmy w stanie zrobić to, co dawniej zajmowało długie godziny i kosztowało masę wysiłku i nerwów.
Walentynki dla najmłodszych
Blog
Wielkimi krokami zbliża się 14 lutego - święto zakochanych. Obchodzone jest zazwyczaj przez dorosłych oraz nastoletnie pary, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by i najmłodsze dzieci coś z tego dnia wyniosły. W końcu mowa o wielkim święcie miłości, a kochać można - a nawet trzeba! - w każdym wieku. Poniżej kilka propozycji dla młodszych i starszych na spędzenie tego specjalnego dnia.
Podaj datę urodzenia... a powiem ci, kim jesteś?
Dla rodziców
W mojej rodzinie krąży anegdotka, że ja byłam prezentem na trzydzieste pierwsze urodziny mamy (jestem z lipca, a mama obchodzi urodziny późną jesienią), zaś mój brat, który przyszedł na świat w sierpniu - na mikołajki. Oboje jesteśmy więc 'letnikami', chociaż nie 'łapiemy się' na jeden znak zodiaku. W podobnej, równie ciepłej porze roku urodził się nasz ojciec, który ma taki sam znak jak ja, ale wyłącznie przez pomyłkę urzędnika, który wpisał w papiery późniejszą niż faktyczna datę urodzenia i nikt tego na czas nie zauważył. Tylko mama nieco od naszej ciepłolubnej gromadki odstaje - nie spieszyło jej się i z przyjściem na świat zwlekała aż do ostatniego kwartału roku. Rodzi się pytanie… Jakie w ogóle ma to znaczenie?
Gdy brat z siostrą żyją jak pies z kotem
Dla rodziców
... albo siostra z siostrą lub brat z bratem, ewentualnie: dwie siostry z bratem tudzież siostra z dwoma braćmi. Konfiguracji jest cała masa, ale problem sprowadza się do jednego: nieustannych sporów między rodzeństwem. Jak sprawić, by dzieci się szanowały i zażegnać kłótnie w rodzinie?
Podaruj sobie luksus, mamo
Dla rodziców
Cellulit, rozstępy i nadprogramowe kilogramy, których nijak nie można się pozbyć. Do tego poszarzała cera i oczy podkrążone z niewyspania. Ot, zwykła, trudna rzeczywistość każdej świeżo upieczonej mamy. Jeśli doda się do tego stale podwyższony poziom kortyzolu, okaże się, że mamy są grupą społeczną, której członkowie są najbardziej narażeni na przedwczesne starzenie się, siwienie i zmarszczki.
Pozwalać czy nie? 6 budzących wątpliwości zachowań i pomysłów dorastających dzieci, część 1.
Dla rodziców
Małe dzieci - mały kłopot, duże dzieci - duży kłopot. Powiedzenie znają prawdopodobnie wszyscy, ale tylko rodzice, którzy przeżyli to na własnej skórze, mogą poświadczyć, że jest w tym wiele prawdy. Wyobraźmy sobie Kasieńkę: mała Kasia to dziewczynka, jakich wiele, psotna, urocza, blondwłosa, z obdartymi kolanami, smarkami pod nosem i w sukience w groszki. Lata mijają i Kasieńka staje się najpierw szczerbatą Kasią z tytą w dłoniach, potem nieznośną pryszczatą Kaśką, by wreszcie jak Pokemon ewoluować w Katarzynę.
Rozbudź w dziecku radość czytania
Magdalena Lipniak-Młyńczak
Eksperci, pedagodzy i psycholodzy biją na alarm - dzieci coraz mniej czytają. Wolą zabawę elektronicznymi gadżetami, a zwykła książka (na dodatek bez obrazków!) przestała być dla nich atrakcyjna. Nie potrafią uruchomić wyobraźni na tyle, by świat lektury porwał je i by się w nim zatraciły, przeżywając przygody wraz z bohaterami. Jest to smutna konkluzja, jednak nic straconego - przy odrobinie dobrych chęci zachęcimy pociechę do korzystania ze zbiorów szkolnej biblioteki.
Najnowsze artykuły
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Aleksander Fredro
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Julian Tuwim
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Jan Brzechwa
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Maria Konopnicka
- Jak rozbudzić w dziecku pasję? Poradnik w pięciu krokach
- Odporność w czasach pandemii