Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie
Chcesz spędzić czas w sposób kreatywny, ale nie do końca wiesz gdzie możesz się udać? Mamy kilka ciekawych propozycji dla Ciebie. Możliwe, że właśnie te zajęcia odbywają się nieopodal Twojego domu bądź szkoły. Zobacz ofertę najciekawszych zajęć dla dzieci w Warszawie.
Warsztaty kreatywne dla dzieci w Warszawie
Sprawdź listę najciekawszych zajęć kreatywnych w Warszawie i wybierz zajęcia idealne dla swojego dziecka.
1. Warsztaty ceramiczne - kreatywne postacie z bajek
Zajęcia "Ceramiczne bajki - zabawy z gliną dla najmłodszych" przeznaczone są dla dzieci w przedziale wiekowym 1,5 - 5 lat (młodsze tylko pod opieką rodzica). Pierwszym krokiem w realizacji warsztatów będzie opowiedzenie dzieciom bajki przez Panią prowadzącą zajęcia. Następnie uczestnicy będą mieli za zadanie ulepienie z gliny wybranej przez siebie postaci. Praca z nowym materiałem, za pomocą nowo poznanych narzędzi pobudza myślenie, skłania do kreatywnych działań, a także poprawia motorykę w dłoniach dziecka.
Warsztaty będą prowadzone przez Wiktorię Rutkowską, znakomitą instruktorkę rękodzieła artystycznego, mającą w ręku zdany egzamin czeladniczy ceramiki dekoracyjnej. Nieprzerywająca swojego rozwoju edukacyjnego, pani Wiktoria jest w trakcie studiów pedagogicznych oraz teatralnych. Jest związana z Performerią Warszawy i Teatrem Węgajty, a do tego jej miłością jest kultura ludowa, bez której nie wyobraża sobie swojego życia.
Warsztaty Ceramiczne odbywają się w Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie.
2. Mała Szkoła Teatralna Teatru Niewielkiego
Warsztaty Teatralne dla dzieci w wieku 5 - 8 lat, odbywać się będą w Teatrze Niewielkim w Warszawie. Na zajęciach będzie okazja do zapoznania się z tajemnicami pracy aktorskiej, która niejednokrotnie bardzo ciekawi widza. Dzieci nauczą się przezwyciężać stres i występować publicznie. Zajęcia tego typu umożliwiają rozwój zdolności komunikacyjnych i pracę nad relacjami z drugim człowiekiem. Działania, jakie podejmą uczestnicy warsztatów, pobudzają do kreatywnego myślenia i są impulsem do realizowania nowych pomysłów. Warsztaty teatralne pozwalają oswoić się ze sceną i rozwijać zdolności aktorskie. Cykl zajęć obejmuje dziewięć spotkań, a na ostatnim z nich odbędzie się Pokaz Świąteczny uczestników przed swoimi rodzinami, przyjaciółmi i bliskimi.
Cykl Warsztatów Teatralnych odbywać się będzie pod okiem doświadczonej aktorki, pedagoga i logopedy, który już od dziesięciu lat prowadzi warsztaty teatralne. Wieloletnia praktyka i solidne wykształcenie Julii Mańkowskiej pozwala jej na prawidłową pracę z dzieckiem. Autorka warsztatów, prowadzi zajęcia przez zabawę, w sposób rozwojowy i kreatywny dla uczestnika.
3. Naukowe wykłady i warsztaty we współpracy z uczelniami wyższymi i instytucjami edukacyjnymi
Fundacja Uniwersytet Dzieci przy współpracy uczelni i instytucji edukacyjnych, a także wykwalifikowanej kadry organizuje cykl zajęć dla dzieci w różnym wieku. W swojej ofercie mają cztery rodzaje zajęć, skierowane do różnych grup wiekowych.
Odkrywanie dla 6 i 7 latków - dzieci odkrywają świat przez zabawę i doświadczenia. Szukają wspólnie z prowadzącym zajęcia odpowiedzi na interesujące pytania: jak powstają kolory? Jak zbudować robota? Czy dzieci w Afryce grają w berka?
Dzieci w trakcie tego bloku zajęć uczestniczą w 2 interaktywnych wykładach i 12 warsztatach.
Inspiracje dla 8 i 9 latków - dzieci poznają świat nauki, jego tajniki i bogactwo.
Na tych zajęciach dzieci w gronie ekspertów, wykonują eksperymenty i ćwiczenia wymagające od nich wiele kreatywności. Uzyskują odpowiedź na pytania: co mówi o nas krew? Czy wikingowie odkryli Amerykę? Dlaczego cytryna jest kwaśna?
Dzieci w ciągu roku mają okazję wziąć udział w 8 wykładach, 12 warsztatach i 1 warsztacie kompetencyjnym.
Tematy dla 10 i 11 latków - zajęcia te mają na celu zrozumienie świata przez dziecko. Idea spotkań to uzmysłowienie dziecku relacji współczesnego świata i człowieka. Zajęcia prowadzą naukowcy i fachowcy w swojej dziedzinie. Tutaj dziecko pozna odpowiedź na pytania typu: czy wypada tańczyć na pogrzebie? Kto rządzi na wsi? Dlaczego się starzejemy?
W tym cyklu zajęć dziecko ma możliwość uczestnictwa w 8 wykładach, 12 warsztatach, 2 warsztatach kompetencyjnych.
Mistrz i Uczeń dla 12 i 13 latków - wykłady, warsztaty i seminaria mają na celu zgłębianie wiedzy przez uczniów. Osoba prowadząca zajęcia jest tutaj niejednokrotnie przewodnikiem bądź mentorem. Młodzież korzysta z 2 specjalizacji, 2 warsztatów kompetencyjnych i 8 wykładów. Przy jednej specjalizacji są 4 seminaria, które kończą się tzw. "pokazem pracy semestralnej", są to np. konstrukcje, audycje radiowe, filmy bądź wystawy. Przykładowe pytania, na jakie młodzież szuka odpowiedzi to: jakie są moje talenty i mocne strony? Ile wart jest złoty medal olimpijski? Co składa się na warsztat aktora?
Aby móc zapisać się na zajęcia i uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z dziekanatem. Osobą do kontaktu jest Aneta Perczak, numer telefonu: +48 666 852 797, e-mail: warszawa@ud.edu.pl
4. Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat
Zajęcia są przeprowadzane z dziećmi pod opieką rodzica bądź opiekuna i opierają się na Teorii Gordona, która bazuje na stwierdzeniu, iż dzieci biorące udział w zajęciach muzycznych, posiadają wzbogacone słownictwo, a także mają lepszą dykcję i płynność w mowie.
Zajęcia muzyczne dla dzieci opierają się na odtwarzaniu melodii instrumentalnej oraz śpiewie prowadzącej. Dzieci w trakcie zajęć zapoznają się z elementami teoretycznymi muzyki, wykorzystują ruch do obcowania z muzyką i korzystają z różnych rekwizytów, które w kreatywny sposób oddziałują na ich styczność z muzyką.
Zajęcia prowadzone są przez PAM-PAM Kreatywne zajęcia dla dzieci w Warszawie.
5. Tworzenie małych rzeźb
Twórcze prace w glinie to zajęcia dla dzieci od lat 4. Dziecko zapozna się z materiałem (glina), zgłębi wiedzę na temat metod pracy z gliną, pobudzi swoją kreatywność i poćwiczy wyobrażenie przestrzenne. Najciekawsze jest to, że na tych warsztatach wszystkie powstałe rzeźby są umieszczane i wypalane w piecu ceramicznym.
Zajęcia prowadzi Monika Popławska interesuje się wieloma zagadnieniami( np. film, fotografia, ceramika, malarstwo), które w rezultacie wykorzystuje w pracy z dziećmi. Jest mgr historii kultury oraz ukończyła studia podyplomowe z arteterapii. Kocha pracę z najmłodszymi i uważa, że kreatywna praca dziecka to istotny krok do osiągnięcia samodzielności.
Zajęcia odbywają się w Zaczarowanym Ogrodzie na Bielanach w Warszawie
6. Gry planszowe
Na tę chwilę, gry planszowe wydają się już niekiedy odchodzić w zapomnienie - prym wiodą gry komputerowe, na tabletach czy smartphonach. Jednak uczestnictwo w tych zajęciach, umożliwia prowadzenie rozgrywek między rówieśnikami w rzeczywistości i pozwala rozwijać myślenie strategiczne i jakże istotny . Zajęcia przewidują dobór różnorodnych gier planszowych do pasji, a także poziomu intelektualnego i rozwoju osobistego dziecka.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 5 -12 lat i prowadzone są przez Dobre Miejsce w Warszawie.
7. Mała Teoria Ogrodu
Niesamowite miejsce pełne tajemnic i magicznych zakątków. Odkryjesz tu wiele wspaniałych gatunków kwiatów i drzew. Dowiesz się, jakie są różnice między ogrodem francuskim, a angielskim. Znajdziesz odpowiedź na pytanie, co łączy ogród z grotą, wyspą i labiryntem. Przemierzysz ciekawe i pełne bogactwa ścieżki Łazienek, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne.
Te i wiele innych informacji zdobędziesz uczestnicząc na Warsztatach rodzinnych dla dzieci w wieku 3-5 i 6-10 lat w Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie.
Warsztaty prowadzi wykwalifikowana kadra: architekt krajobrazu, studentka Animacji Kultury, projektantka terenów zieleni - Martyna Ciszewska oraz Paulina Organiściak-Kwiatkowska wolontariuszka i nauczyciel w organizacjach i fundacjach zajmujących się ochroną przyrody, wykształcony biolog, a także instruktor Ośrodka Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich.
8. Zajęcia naukowe - laboratorium
Warsztaty pełne pomysłów, zajmujące się odkrywaniem nieznanego i przenikające w świat chemii. Zajęcia polegają na wykonywaniu przeróżnych doświadczeń i eksperymentów przy wykorzystaniu wszelkich materiałów i narzędzi, które znajdują się w domu. Zajęcia naukowe dla najmłodszych mają na celu rozwój dziecka i jego zainteresowań. Pozwolą zgłębiać tajniki działań laboratoryjnych oraz zastosowań rzeczy użytku codziennego.
Zajęcia prowadzi Ewa Stasik dla dzieci w wieku 8-13 lat w Domu Kultury "Praga" w Warszawie.
9. Modelarnia
Zajęcia praktyczne, na których uczestnik będzie miał okazję poznać świat techniki. Nauczy się tworzyć modele kartonowe oraz latające, zapozna się z technikami pracy takimi jak wycinanie, mierzenie, obróbka. Dziecko będzie doskonalić swoje umiejętności matematyczne, a także zdobędzie wiedzę z podstaw aerodynamiki, mechaniki lotu oraz wytrzymałości konstrukcji. Zajęcia realizowane będą w dostosowaniu do możliwości, tempa i umiejętności uczestnika.
Warsztaty odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 7 -12 lat oraz od 12 lat wzwyż, w Ośrodku Działań Twórczych "Pogodna' - Filii Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.
Nad warsztatami czuwa Piotr Synaszko, inżynier lotniczy od ponad 10 lat związany z lotnictwem. Prowadził produkcję szybowców oraz brał udział w tworzeniu samolotów ultralekkich. Współpracował z miesięcznikiem "Młody Technik", a obecnie związany jest z lotnictwem wojskowym.
10. Klub Młodych Fanów LEGO
Kreatywne, zabawne, rozwijające zajęcia dla młodych fanów LEGO. Dziecko uczy się pracy w grupie, rozwija wiedzę m.in. z matematyki i fizyki. Podejmowane tematy zajęć są bardzo szerokie: od zachowania zwierząt, przez architekturę po ocenę balansu.
Spotkania opierają się na zainteresowaniu odbiorcy tematem, tworzeniu konstrukcji (np. robotów), a następnie na dyskusji o wykonanych pracach i wykorzystaniu zdobytej wiedzy w praktyce.
Dziecko pracuje przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi - LEGO Mindstorms EV3, pod okiem instruktorów, miłośników i certyfikowanych nauczycieli.
Zajęcia są organizowane przez Planetę Robotów w Warszawie.
Zajęcia rozwijające kreatywność dla dzieci
Gorąco zachęcamy do korzystania z oferty warsztatów kreatywnych dla dzieci w Warszawie. Czekamy także na wasze propozycje! Jeżeli Twoje dziecko korzysta z ciekawych warsztatów, poleć je innym rodzicom w komentarzach.
Najnowsze artykuły
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Aleksander Fredro
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Julian Tuwim
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Jan Brzechwa
- Inspirowane klasyką poezji dziecięcej - Maria Konopnicka
- Jak rozbudzić w dziecku pasję? Poradnik w pięciu krokach
- Odporność w czasach pandemii