Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Robotyka dla dzieci w Warszawie

Widzisz w swoim dziecku kreatywnego, lotnego i twórczego budowniczego klocków lego? Uwielbia i ceni sobie Minecraft? Branża IT go fascynuje? Chciałby, aby jego konstrukcje ożyły i zaczęły wykonywać czynności podobne do istot żywych? Mamy ofertę w sam raz dla Ciebie!

 

Czym w zasadzie jest robotyka dla dzieci?

Najkrócej ujmując, jest to taka dziedzina nauki, która łączy w sobie wiele innych: znajdziemy w niej elementy informatyki, mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki oraz cybernetyki. Umiejętne wykorzystanie ich wszystkich pozwala ludziom tworzyć roboty wykonujące rozmaite czynności. Robotyka dla dzieci to nic innego jak wykorzystanie elementów ze specjalnych zestawów lego, dających możliwość tworzenia takich robotów dzieciom, przez co młodzi ludzie mają szansę zapoznać się ze wskazanymi wyżej dziedzinami nauki, a także przy okazji świetnie się bawić i rozwijać.

 

Co mogą dać zajęcia dla dzieci z robotyki?

Jak już wspomnieliśmy, jest to świetna zabawa i okazja do nabycia specjalistycznej wiedzy przydatnej w przyszłym życiu. Przedstawiamy kilka innych zalet warsztatów z robotyki:

  • gimnastykują mięśnie rąk,
  • usprawniają pracę umysłu,
  • uspokajają, względnie niwelują napięcia układu nerwowego,
  • wspierają rozwój u dzieci z dysleksją i dysgrafią,
  • wprowadzają elementy logicznego i przestrzennego myślenia,
  • pozwalają na zyskanie pewności dzieciom nieśmiałym,
  • uczą wartości pracy zespołowej oraz uświadamiają, że sukces kogoś innego niekoniecznie musi oznaczać naszą porażkę.

 

Gdzie odbywają się tego typu zajęcia w Warszawie i okolicy?

Z szerokiej oferty warsztatów, wybraliśmy kilka najbardziej rozbudowanych i przyjaznych dzieciom:

 

Edukacyjna Sala Budowy z Lego Konstruktor

Zajęcia startują 4.02.2017 w Sali Budowy Konstruktor przy ul. Zwoleńskiej 68 w Warszawie. Jest to semestr wiosenno-letni. Uczestnicy podzieleni będą na dwie grupy: pierwsza, Młodszy konstruktor (6,5-8 lat) oraz druga, Starszy konstruktor (8-13 lat). Zajęcia odbywają się co tydzień w sobotę od 4.02.2017. Cały kurs to 16 spotkań po 60 min w pierwszej grupie oraz 19 spotkań po 90 min w drugiej grupie.  Intencją tych zajęć jest poszerzenie horyzontów u młodych ludzi oraz zachęcenie do rozwoju poprzez wykorzystanie nowych technologii oraz jej lepsze zrozumienie. Cena za pierwszą grupę to 880 zł, a za drugą 1235 zł. Możliwość płatności w ratach.

 

Robot R2D2 z klocków Lego
Robot R2D2 wykonany podczas zajęć z robotyki

 

Planeta Robotów

W tym przypadku mamy do czynienia z ofertą przeznaczoną na czas ferii, gdy nie mamy co zrobić z dzieckiem. Dlaczego by nie wysłać swojej pociechy, aby choć przez parę godzin porobiła coś ciekawego? A nuż młody człowiek odkryje swoją pasję? Warsztaty będą prowadzone przez doświadczony zespół pasjonatów lego. Spotkania odbywać się będą w Robo-Domku (ul. Włoska 8). Miła i przytulna atmosfera gwarantowana! Zajęcia zaczynają się od 13.02-17.02 albo od 20.02-24.02 i trwają 3 godziny. Cena 390 zł.

 

Fundacja Coder Dojo Polska

Ta oferta jest wyjątkowo interesująca, bo... bezpłatna! Dziecko może nauczyć się takich umiejętności jak programowanie, grafika komputerowa, czy też robotyka. Praca odbywa w grupie, a dzieci mogą liczyć na pomoc mentorów. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego komputera. Lokalizacja w Warszawie: T-Mobile Polska, ul. Marynarska 12. Zajęcia odbywają się w soboty od 10 -13.