Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia dla młodzieży w Warszawie

Szukasz pomysłu na ciekawe zajęcia dla swojego dorastającego dziecka? Chciałbyś zaciekawić i oderwać od komputera nastolatka? Przeczytaj i przekonaj się, co możesz mu zaproponować.

 

Warszawska oferta dla trochę starszych dzieci

Oto lista 10 najlepszych zajęć pozalekcyjnych w Stolicy. Sprawdź, która oferta może przypaść do gustu Twojej latorośli.

 

1. POLITECHNIKA JUNIOR - MINI Akademia Matematyki

Masz w domu ścisły umysł? Albo zupełnie przeciwnie - Twoje dziecko matematyki nie lubi i zupełnie nie wyraża chęci, żeby się z nią zaprzyjaźnić? Matematyka to sztuka i tak można jej uczyć. Wiedzą o tym wykładowcy Politechniki Warszawskiej, którzy prowadzą zajęcia w ramach MINI Akademii Matematyki. Są to zajęcia cykliczne, ale można uczestniczyć w pojedynczych warsztatach. Przewidzianych jest kilka grup wiekowych.
Szczególnie interesujące wydają się tematy z cyklu Magia Matematyki - na wykładzie omawiane są sztuczki karciane. Przyznajcie sami, że temat jest chwytliwy i zainteresuje nawet najbardziej zniechęconego nastolatka.
Zajęcia odbywają się w Gmachu Wydziału MiNI (Kampus Politechniki warszawskiej), przy ul. Koszykowej 75. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie.

 

2. Gra na banjo i ukulele

Ukulele i banjo to instrumenty egzotyczne - pochodzą oryginalnie z Wysp Hawajskich. W Polsce stały się popularne za sprawą muzyki indie - rock. Gra na tych instrumentach jest bardzo prosta, nie wymaga specjalnego talentu. Naukę można rozpocząć w Music School przy ulicy Brackiej. Jest to kurs dla początkujących, zajęcia są indywidualne. Twoje dziecko pokocha ukulele… a Ty będziesz wdzięczny, słysząc w domu delikatną, kojącą muzykę… a nie perkusję.
Zajęcia odbywają się w piątki, godz. 14-19, w Music School (ul.Bracka 22/23).

 

3. Biżuteria artystyczna

Coś zupełnie z innej kategorii. Raczej dla marzycieli niż twardo stąpających po ziemi. Na zajęciach poznaje się techniki przygotowywania ozdób, pracuje z profesjonalnymi materiałami i ćwiczy zdolności manualne. Tworzenie biżuterii artystycznej to zajęcie pełne skupienia, ale też i relaksu. Daje piękne efekty - własnoręcznie wykonaną biżuterię i wyciszony umysł. W sam raz dla szalonych nastolatek w kategorii 15+.
Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 19.00, w Domu Kultury "Świt" przy ul. Wysockiego 11.

 

4. Kurs rysunku architektonicznego

Młodzież często się dziwi, że nadal ktoś robi rysunki, pisze teksty, projektuje - inaczej niż za pomocą komputera. Na tych zajęciach uczestnicy dowiedzą się, dlaczego tak ważne dla przyszłego inżyniera są umiejętności rysunku technicznego, rysunku odręcznego i modelowania. Jest to przygoda, która prowadzi zarówno do zainteresowania się architekturą, jak i sztuką nowoczesną. Zajęcia mają miejsce w pracowni i w plenerze. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania. Przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych.
Zajęcia odbywają się w środy, godz. 14.30, w Sztukarni (ul. Odolańska 60).

 

5. MINDFULNESS

Pierwszy w Polsce trening mindfulness dla młodzieży. Brzmi ciekawie? To jest ciekawe i warte waszej uwagi. Już wyjaśniam dlaczego. Są to zajęcia polegające ćwiczeniu… uważności. Budują dobre nawyki podczas nauki i pracy, rozwijają koncentrację. Dodatkowo, zajęcia mają inną zaletę - skupiają się na rozwoju interpersonalnym uczestnika. Po odbytym kursie nastolatek będzie lepiej reagował na stres i radził sobie z jego objawami, poprawi odporność psychiczną i rozbuduje umiejętności komunikacyjne. Jest to innowacja w dziedzinie zajęć pozaszkolnych. Zamiast uczyć konkretnych przedmiotów, zajęcia Mindfulness wpajają metody samej nauki. To się w życiu przydaje!
Zajęcia odbywają się w dwóch lokalizacjach - przy ul. Bruna 32, obok stacji metra Pole Mokotowskie oraz na ul. Angorskiej 2 na Saskiej Kępie. Grupy wiekowe:12-15 lat i 16-18 lat. Godziny i zapisy - telefonicznie.

 

6. MŁODY FOTOGRAF - warsztaty fotografii dla dzieci i młodzieży

To chyba mój faworyt pośród wszystkich proponowanych zajęć. W erze smartfonowych selfie z dziubkiem - zupełna odmiana. Fotografia jest sztuką, której trzeba się nauczyć. Robienie zdjęć jest zajęciem powszechnym, dlatego wyniesiona z kursu wiedza, nawet jeśli nie zaszczepi w Twoim nastolatku ogromnej pasji, przyda się na rodzinnych imprezach. Zajęcia fotograficzne dla dzieci są luźne, odprężające, a jednocześnie interesujące dla młodego człowieka. Sama bym się chętnie zapisała.
Zajęcia są jednorazowe - najbliższe odbędą się w sobotę 11 lutego, w Snapstudio, ul. Pasymska 20.

 

Młodzież robiąca zdjęcia
Zajęcia fotografii dla młodzieży

 

7. Warsztaty literackie

Szansa dla uzdolnionej literacko młodzieży, która pisze do szuflady. Na warsztatach prowadzonych przez doświadczoną pisarkę, młodzi twórcy nie tylko dowiedzą się jak pisać, ale też jak szukać wydawcy i promować swoje dzieło. Zajęcia przydadzą się w przygotowaniach do egzaminów. Jednak najważniejsze jest to, że mogą przyczynić się do samorozwoju Twojego nastolatka - inteligencja i oczytanie nie przyjdą same, trzeba trochę im pomóc.
Zajęcia odbywają się we wtorek w godz. 16.00-18.30 i środę w godz. 16.00-18.15 w siedzibie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4, a w sobotę w godz. 10.00-12.00 w Starej Prochowni SCEK przy ul. Boleść 2.
 

8. Programowanie - język PASCAL I DEPHI

Przyznam szczerze, że przed opisaniem tych zajęć musiałam sprawdzić, czym są języki Pascal i Delphi. Dla mnie to czarna magia… a szkoda. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko poznało tajniki programowania, to znalazłeś idealne zajęcia. Są to warsztaty opierające się na wykorzystaniu matematyki do tworzenia prostych programów i aplikacji. Brzmi abstrakcyjnie? Powiem inaczej - tutaj nastolatek nauczy się jak stworzyć aplikację na Androida.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17-19.15 i piątki w godz. 15.30-17.15 w Pałacu Młodzieży PKiN. Informacje o zapisach telefonicznie.

 

9. Akrobatyka

Przed chwilą sugerowałam, że zajęcia z fotografii to mój faworyt? Zmieniam zdanie! Zdecydowanie dziecięce marzenia o karierze akrobatki przyćmiewają wszystko inne. Zajęcia z akrobatyki i gimnastyki artystycznej to już nieco większe wyzwanie niż inne zajęcia dodatkowe. Tutaj trzeba spełniać kilka warunków i mieć predyspozycje. Jednak jeśli Twoja nastolatka jest gibka i interesuje się fikołkami na macie, to może warto coś z tym zrobić? To nie jest sport jedynie dla małych dzieci.
Zajęcia z akrobatyki oferowane są przez Pałac Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki, co gwarantuje profesjonalną kadrę nauczycielską. Informacje o zapisach i godzinach zajęć telefonicznie.

 

10. OGNISKO TEATRALNE TEATRU OCHOTY

Ognisk teatralnych w Warszawie jest kilka. Wybrałam to działające przy Teatrze Ochoty, ponieważ ma aż 9 grup warsztatowych dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Oferta jest bardzo szeroka i każdy zainteresowany teatrem znajdzie tam coś dla siebie. Do poszczególnych grup odbywa się rekrutacja (na początku roku szkolnego). Zajęcia są prowadzone regularnie raz w tygodniu i trwają około 3 godzin. O rozwój artystyczny dziecka dbają wykwalifikowani instruktorzy teatralni. Jeśli masz w domu początkującego aktora - koniecznie zgłoście się do Teatru Ochoty, kto wie - może ma wielki talent?
Zajęcia odbywają się w Teatrze Ochoty - II piętro, ul. Reja 9.

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Zobacz gdzie w Warszawie odbywają się najbardziej kreatywne zajęcia dla dzieci. Wybierz spośród 10 najbardziej atrakcyjnych miejsc i dowiedz się, jakie zajęcia oferują Twoim pociechom.

czytaj więcej

Muzea dla dzieci w Warszawie

Muzea dla dzieci w Warszawie

Zobacz najciekawsze muzea do odwiedzenia ze swoją pociechą. W artykule zestawiliśmy najlepsze warszawskie muzea oferujące atrakcje dla dzieci.

czytaj więcej

Fundacje dla dzieci w Warszawie

Fundacje dla dzieci w Warszawie

Sprawdź zestawienie wybranych warszawskich fundacji, które w swojej działalności uwzględniają potrzeby dzieci. Zestawienie może być bardzo przydatne dla rodziców, których dzieci wymagają szczególnego wsparcia.

czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Twoje dziecko uwielbia robić zdjęcia, a może interesuje się filmem? Pomóż mu realizować pasję i zapisz je na warsztaty. Dzięki nim będzie mogło pielęgnować swój talent, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc!...

czytaj więcej