Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia fotograficzne dla dzieci w Warszawie

 

Twoje dziecko uwielbia robić zdjęcia, a może interesuje się filmem? Pomóż mu realizować pasję i zapisz je na warsztaty fotograficzne. Dzięki nim będzie mogło pielęgnować swój talent, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc! Przedstawiamy kilka propozycji.

 

Pałac Młodzieży w Warszawie

Na zajęcia fotograficzne może uczęszczać młodzież w wieku od 12 do 19 lat. Maksymalny limit miejsc w grupie to 22 osoby. Grupy dzielą się na specjalistyczne i podstawowe. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń w atelier, plenerze i laboratorium. Wymogiem, aby uczestniczyć w zajęciach grupy specjalistycznej jest umiejętność obsługi aparatu fotograficznego i podstawowej pracy w ciemni negatywowej i pozytywowej.

 

Warszawska Szkoła Filmowa

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat. Odbywają się w piątki od godziny 16:15 do 18:15 przy ulicy Gen. Zajączka 7. Warsztaty prowadzą profesjonalni wykładowcy, traktujący każdego uczestnika indywidualnie. Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z rodzicami - odbywają się o 9:30 w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Dziecko uczące się obsługi kamery filmowej
Chłopczyk uczący się obsługi kamery

 

Akademia Fotografii

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. Odbywają się raz w tygodniu, w Pałacu Kultury i Nauki(plac Defilad 1). Zajęcia prowadzone są przez fotografów i profesjonalnych edukatorów. Opierają się przede wszystkim na zabawie. Dzieci poznają zagadnienia związane z fotografią, mają także możliwość wyrażania siebie przez sztukę.

 

Galistyna Art School

Na zajęciach z animacji poklatkowej dzieci wcielą się w rolę fotografa, scenarzysty, a nawet reżysera. Poprzez rysowanie i fotografowanie stworzą własny film. To interesująca przygoda ucząca kreatywnego myślenia. Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się przy ulicy Nowoursynowskiej 147. Zapisując na zajęcia drugie dziecko, przysługuje mu zniżka w wysokości 15%.

 

Służewski Dom Kultury

Zajęcia skierowane są dla dzieci od 10 lat i młodzieży. Mają miejsce w każdy wtorek od godziny 16:30 do 18 przy ulicy Bacha 15. Są idealne dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z fotografią - uczą od podstaw. Podczas warsztatów, dzieci nauczą się korzystać z programów graficznych, będą robić zdjęcia w studio i plenerze, a także poznają pracę w ciemni  fotograficznej.

 

Dom Kultury Kolorowa

Młodzieżowa Akademia Filmowa to zajęcia dla osób w wieku od 14 do 21 lat. Zajęcia odbywają się w środy od godziny 17:30 do 20 przy ulicy gen. K. Sosnkowskiego 16. Uczestnicy piszą własne scenariusze, uczą się gry aktorskiej, montowania dźwięku i obrazu, kręcą filmy. Mają okazję poddać swoją twórczość fachowej ocenie specjalistów w dziedzinie filmu.

 

Wolskie Centrum Kultury

Wolskie Centrum oferuje trzy rodzaje zajęć:

  • Pracownia Fotografii Tradycyjnej - jest przeznaczona dla młodzieży od 15 roku życia. To przede wszystkim nauka warsztatu fotografii czarno-białej, czyli praca w ciemni. Zajęcia odbywają się w grupach 2-3 osobowych, raz w tygodniu.
  • Fotograficzna Grupa Twórcza - to zajęcia w profesjonalnie wyposażonym studiu fotograficznym. Prowadzone są przez fotografa, który inspiruje i uczy patrzeć podopiecznych na świat z różnych perspektyw. Warsztaty skierowane są dla dzieci oraz młodzieży.
  • Zajęcia z fotografii cyfrowej - odbywają się w dwóch grupach: dla dzieci i młodzieży. Uczęszczający na zajęcia korzystają ze studia fotograficznego, fachowej literatury, posiadają dostęp do aparatów fotograficznych. Program zajęć jest dostosowany do zainteresowań i zdolności danej grupy. Warsztaty uczą wykonywania lepszych zdjęć i właściwego korzystania z aparatów cyfrowych.
    Wolskie Centrum Kultury mieści się przy ulicy Działdowskiej 6.

 

Chłopczyk wykonujący zdjęcie
Dziecko wykonujące zdjęcie konikowi na biegunach

 

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

W swojej ofercie ma zarówno warsztaty fotograficzne, jak i laboratorium filmu. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży.

  • Warsztaty fotograficzne - uczestnicy poznają zagadnienia z zakresu techniki, technologii i estetyki fotograficznej. Zajęcia odbywają się w studiu fotograficznym, organizowane są również sesje w plenerze. Zaawansowani mają możliwość realizowania projektów autorskich. Warsztaty odbywają się w poniedziałki i piątki od godziny 16 do 19:15 przy ulicy Jezuickiej 4.
  • Laboratorium filmu - członkowie grupy mogą konsultować swoje pomysły filmowe, scenariuszy, wideoklipów. Poznają zagadnienia związane z realizacją filmu, montażem, językiem kina oraz wiele innych. Zajęcia to również dyskusje na temat filmów, wymienianie się swoimi poglądami. Mają miejsce w czwartki od godziny 16 do 19:15 przy ulicy Boleść 2.

Dom Kultury Praga

Znajdą tu swoje miejsce dzieci w wieku od 5 do 12 lat, które marzą o stworzeniu własnego filmu animowanego. Uczestnicy poznają wszystkie etapy powstawania animacji - od projektu scenariusza i scenopisu, po nagrywanie obrazu i dźwięku. Zajęcia odbywają się w środy od godziny 16:30 do 17:30, przy ulicy Dąbrowszczaków 2.


Edyta Jaskólska

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Zobacz gdzie w Warszawie odbywają się najbardziej kreatywne zajęcia dla dzieci. Wybierz spośród 10 najbardziej atrakcyjnych miejsc i dowiedz się, jakie zajęcia oferują Twoim pociechom.

czytaj więcej

Warszawskie zajęcia teatralne dla dzieci

Warszawskie zajęcia teatralne dla dzieci

Twoje dziecko lubi sztukę, ale nie wiesz gdzie zapisać je na zajęcia teatralne w Warszawie? Zobacz nasz artykuł i dowiedz się, który ośrodek kultury spełnia wszystkie wymagania naszej pociechy.

czytaj więcej

Zajęcia z robotyki dla dzieci w Warszawie

Zajęcia z robotyki dla dzieci w Warszawie

Widzisz w swoim dziecku kreatywnego, lotnego i twórczego budowniczego klocków lego? Uwielbia i ceni sobie Minecraft? Branża IT go fascynuje? Chciałby, aby jego konstrukcje ożyły i zaczęły wykonywać czynności podobne do...

czytaj więcej

Jak samemu przygotować i wykonać sesję zdjęciową w domu?

Jak samemu przygotować i wykonać sesję zdjęciową w domu?

Pierwsze lata życia malucha to czas na wagę złota. Każdy rodzic chce obserwować kolejne kroki rozwoju swojego dziecka. Sprawdź w jaki sposób możesz przygotować się i swojego malucha do przeprowadzenia sesji zdjęciowej...

czytaj więcej