Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Kawiarnie dla dzieci i rodziców w Warszawie

W świecie, w którym każdy jest zabiegany, pojęcie tzw. chwili dla siebie, kojarzy się zwykle z czasem na wykonanie domowych obowiązków jak sprzątanie czy gotowanie. O ile porządki zwykle musimy wykonać sami, rozwiązaniem dla tego drugiego może być wyjście z rodziną do kawiarni czy restauracji. "Jedzenie na mieście" pozwoli zaoszczędzony czas poświęcić na zacieśnianie relacji rodzica z dzieckiem, lub po prostu będzie okazją do dobrej zabawy i zrelaksowania się w rodzinnym gronie. W tym miejscu należy podkreślić, iż sam wybór odpowiedniego lokalu ma niebagatelne znaczenie, ponieważ ważnym jest, aby zarówno rodzice jak i ich pociechy czuły się w danym miejscu swobodnie i komfortowo.

 

Lokale dla całej rodziny

Warszawa należy do miast, które posiadają szeroki wybór restauracji i kawiarni przyjaznym dzieciom. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji, których oferta z pewnością sprosta wymaganiom  najmłodszych klientów.

 

1. Kawiarnia MAMA, TATA I TY 

Klub MAMA, TATA I TY przygotował dla swoich gości interesującą i oryginalną ofertę. Miła i przyjazna atmosfera, to tylko niektóre cechy tego miejsca. Najmłodsi z pewnością odnajdą się w tzw. Strefie Dzieci, gdzie maluchom podczas świetnej zabawy zapewniona jest opieka i wszelkie wymagane środki bezpieczeństwa. Ciekawą propozycją dla Waszych pociech mogą okazać się zajęcia tematyczne, jak np. Małe Krasnale, blok muzyczny Gordonki, nauka baletu, szermierki oraz języka angielskiego. W weekendy Klub zajmuje się organizacją imprez urodzinowych. W czasie gdy dzieci zajęte są zabawą, rodzice mogą skorzystać ze Strefy Piękna, gdzie świadczone są usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Klub posiada także tzw. Strefę Cafe, gdzie klienci mogą zjeść coś ciepłego (w rozsądnej cenie). Mimo, iż menu nie jest zbyt szerokie, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

2. Kawiarnia Tarabuk

Kawiarnia Tarabuk bez wątpienia wyróżnia się spośród licznych warszawskich lokali. Oprócz wspaniałej atmosfery, gości przyciąga także ciekawe i przytulne wnętrze, ponieważ podstawowym elementem (mającym także praktyczne zastosowanie) tego miejsca są książki. Tytuły, jakimi dysponuje Tarabuk, przeznaczone są dla czytelników w każdym wieku, od najmłodszych do najstarszych. Fantastycznym pomysłem skierowanym przede wszystkim do dzieci, są coniedzielne, tzw. Tarabajania (godz. 12.30.). Spotkania te polegają na opowiadaniu (nie czytaniu) wybranych bajek. Taka forma pozwala osobie mówiącej nawiązać kontakt ze słuchaczami, śledzić dziecięce reakcje czy też odpowiedzieć na nurtujące słuchaczy pytania, które często pojawiają się w trakcie opowieści. Po bajce zwykle jest czas na warsztaty plastyczne, których tematyka przeważnie nawiązuje do usłyszanej opowieści. Menu Tarabuka - choć niewielkie - zdaje się być spójne z czytelniczą atmosferą panującą w lokalu.

 

3. Kawiarnia KOFIFI Kalimba

Jak zaznaczają właściciele, ideą tego miejsca jest pokazanie, że świat dzieci i dorosłych ma ze sobą wiele wspólnego. Z pewnością jest to kawiarnia, w której Wasze pociechy nie będą się nudzić, gdyż w środku czeka na nie wiele atrakcji, jak bajkowy domek czy kącik zabaw. Urozmaiceniem są również książki, kosze pełne zabawek, tablica do rysowania, zjeżdżalnia, huśtawka i wiele innych elementów sprzyjających dobrej zabawie. Menu proponowane przez KOFIFI oferuje swoim klientom dania na ciepło oraz szeroki wybór deserów. W lokalu można dostać także specjalne jedzenie dla niemowląt. KOFIFI posiada również interesujące bloki zajęciowe, przeznaczone odpowiednio dla najmłodszych, nieco starszych dzieci a nawet dorosłych. W lokalu można nabyć oryginale zabawki, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom.

 

4. Kawiarnia Ciuciubabka

Ciuciubabka jest kawiarnią specjalizującą się w pieczeniu babeczek (zarówno na słodko jak i na słono). Oprócz pysznego jedzenia i świetnej kawy, lokal proponuje także udział w różnego rodzaju zajęciach dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogą wziąć udział w blokach sportowo-tanecznych, zgłębić tajniki baletu, uczęszczać na Kids dance oraz wiele innych rozwijających zajęć. Dla kobiet organizatorzy przewidzieli gimnastykę dla mam i kobiet w ciąży, a także specjalne warsztaty tematyczne dla rodziców i opiekunów. Jak zapewniają właściciele, Ciuciubabka jest miejscem przytulnym i przyjaznym, gdzie świetna i niezobowiązująca atmosfera pozytywnie wpływa zarówno na dzieci jak i dorosłych.

 

 

Chłopczyk w warszawskiej kawiarni
Smakołyki dla dzieci w kawiarni

 

Zobacz również

Warsztaty i urodziny kulinarne dla dzieci w Warszawie

Warsztaty i urodziny kulinarne dla dzieci w Warszawie

Twoja pociecha lubi pomagać Ci w gotowaniu, przyciągają je aromatyczne zapachy potraw lub chciałoby nauczyć się piec słodkości? Mamy coś pysznego dla małych smakoszy :) Sprawdź nasze zestawienie warsztatów i urodzin...

czytaj więcej

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Zobacz gdzie w Warszawie odbywają się najbardziej kreatywne zajęcia dla dzieci. Wybierz spośród 10 najbardziej atrakcyjnych miejsc i dowiedz się, jakie zajęcia oferują Twoim pociechom.

czytaj więcej

Urodzinowe atrakcje w Warszawie

Urodzinowe atrakcje w Warszawie

Urodziny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Sprawdź z jakich atrakcji urodzinowych możesz skorzystać w Warszawie i zorganizuj swojemu dziecku niezapomnianą imprezę urodzinową.

czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Twoje dziecko uwielbia robić zdjęcia, a może interesuje się filmem? Pomóż mu realizować pasję i zapisz je na warsztaty. Dzięki nim będzie mogło pielęgnować swój talent, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc!...

czytaj więcej

Muzea dla dzieci w Warszawie

Muzea dla dzieci w Warszawie

Zobacz najciekawsze muzea do odwiedzenia ze swoją pociechą. W artykule zestawiliśmy najlepsze warszawskie muzea oferujące atrakcje dla dzieci.

czytaj więcej