Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia artystyczne dla dzieci w Gdyni

Gdynianinie, Gdynianko, widzisz, że Twoje dziecko nudzi się w wolnym czasie? Zapisz je na dodatkowe zajęcia artystyczne. To najprostszy sposób na  zapewnienie dziecku rozwoju i radości w jednym. To ten moment, kiedy możesz obudzić w dziecku prawdziwą kreatywną pasję. Nie wiesz, gdzie szukać?

 

Zestawienie gdyńskich warsztatów dla dzieci

Meldujemy się na posterunku z listą najciekawszych zajęć artystycznych dla dzieciaków z miasta Gdynia. Poniżej prezentujemy nasze propozycje:

 

1. Glinolepy

Zajęcia odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Jak sama nazwa wskazuje, polegają na niczym innym jak na tworzeniu rzeźb z różnych mas plastycznych. Rozwój wyobraźni i manualnych zdolności zagwarantowany.

 

2. Teatrzyk młodego artysty

Miejsce comiesięcznych prezentacji talentów dzieci. Na spotkanie dziecko może przygotować cokolwiek, czym chce się pochwalić przed innymi. A jeżeli nadal się trochę wstydzi, może przyjść i kibicować kolegom z publiczności. Może następnym razem się odważy? Na zajęcia zaprasza Centrum Kultury w Gdyni.

 

3. Koty na płoty

Zapewnij dziecku możliwość urzeczywistnienia jego pomysłów. Inicjatywa stworzona przez mamy dla dzieci, jest okazją do nauki szycia i realizowania kreatywnych idei. Dla zupełnie zielonych i tych bardziej zaawansowanych. Pracownia znajduje się przy ulicy Słowackiego 19 w Gdyni.

 

4. Zespół muzyki dawnej

Czyli muzykowanie inaczej. Te nietypowe spotkania, to okazja do poznania przykładów dawnych instrumentów i próby ujarzmienia ich. Zajęcia prowadzone są w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni.

 

Dzieci biorące udział w zajęciach muzyki dawnej
Dziewczynki biorące udział zajęciach muzyki dawnej

 

5. Klub Młodego Odkrywcy Mórz

Klub działa przy Akwarium Gdyńskim MIR. Zaprasza na zajęcia wszystkich młodych pasjonatów morza. Członkowie klubu zbierają pieczątki i wymieniają je na nagrody, jak bezpłatne wejścia do Akwarium.

 

6. Teatr  w walizce

Warsztaty teatralne proponuje Galeria Malucha (Fundacja Bomalihu). To nauka przez zabawę: przełamywanie tremy, pierwsze próby aktorskie, tworzenie kostiumów i scenografii.

A na koniec oczywiście występ!

 

Dziecko przebrane w kostium teatralny
Maluch przebrany w kostium pirata

 

7. Modelarstwo

Miejsce dla pasjonatów (lub przyszłych pasjonatów) miniaturowego lotnictwa. Tworzenie modeli w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności. Zajęcia prowadzone przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.

 

8. Kaligrafia

Jednoczesne ćwiczenie skupienia i kreatywnego myślenia? Jak? Poprzez kaligrafię. Na zajęcia zaprasza Kompas Edukacyjny.

 

9.  Robotyka

Dzieci bawiąc się prostymi modelami uczą się podstaw tworzenia robotów. Do zajęć wykorzystywane są materiały edukacyjne Lego. Grupy dostosowane są do zaawansowania i wieku uczestników. Zajęcia odbywają się w siedzibie Edu Robot w Gdyni.

 

10. Muzyczna Galeria Maluszka

Propozycja dla najmłodszych dzieci i ich rodziców: zajęcia muzykalne i ogólnorozwojowe. Śpiewanie, tańczenie, zabawa i nauka w jednym. Zaprasza Galeria Malucha (Fundacja Bomalihu).

cymbałki dla dzieci
Cymbałki dla dzieci wykorzystywane podczas warsztatów muzycznych

 

Jeżeli chcesz znaleźć ciekawą ofertę warsztatów dla najmłodszych w innym miastach w Polsce skorzystaj z naszej wyszukiwarki wydarzeń dla dzieci.

 

 

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku

Zobacz jaką ofertę warsztatów kreatywnych przygotowały gdańskie instytucje, szkoły i ośrodki kulturalne. Zapisz swoje dziecko na zajęcia, które zapewnią dziecku atrakcyjną oraz rozwojową zabawę dzięki zajęciom...

czytaj więcej

Szkoły tańca w Gdańsku dla dzieci

Szkoły tańca w Gdańsku dla dzieci

Salsa, balet, taniec współczesny, zumba, jazz, dancehall, hip-hop, a może taniec towarzyski? Polecamy najciekawsze propozycje taneczne dla dzieci i młodzieży w Gdańsku.

czytaj więcej

Arteterapia - wychowanie przez sztukę

Arteterapia - wychowanie przez sztukę

Arteterapia wcale nie brzmi już dziś jak alternatywna metoda leczenia, bo przez psychologów i pedagogów jest stosowana coraz częściej. Może nawet i ty podczas zabawy ze swoim dzieckiem nieświadomie wykorzystujesz jej...

czytaj więcej

Arteterapia dla przedszkolaka

Arteterapia dla przedszkolaka

Przestąpienie progu przedszkola to zupełnie nowy, pełen odkryć okres dla dziecka. Nowi koledzy, nowe zadania i w tym wszystkim odkrywanie samego siebie… Jak najlepiej zadbać o wszechstronny rozwój podopiecznego?...

czytaj więcej

Arteterapia dla ucznia

Arteterapia dla ucznia

Jak poradzić sobie z agresją lub chorobliwą nieśmiałością u dziecka w wieku szkolnym? Jak zainteresować je nauką i jednocześnie sprawić, by była to świetna zabawa? Odpowiedzią na obydwa pytania może być...

czytaj więcej

Arteterapia dla starszego ucznia

Arteterapia dla starszego ucznia

Okres dojrzewania to trudny czas zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jak porozumieć się z dzieckiem, które dopiero uczy się swoich emocji i trudno mu je wyrazić w prosty sposób? Odpowiedzią na to może być…...

czytaj więcej