Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Taniec dla dzieci i młodzieży

Taniec jest coraz popularniejszym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Oprócz dostarczenia rozrywki, ta forma ruchu pomaga dzieciom w radzeniu sobie z emocjami oraz pozwala im spożytkować energię. Ogromna różnorodność technik tanecznych i gatunków muzycznych sprawia, że każdy maluch znajdzie idealny styl dla siebie. 

 

Dziewczynka tańcząca
Taniec to doskonała rozrywka dla dzieci i sposób spędzenia wolnego czasu

 

10 najlepszych szkół tańca dla dzieci w Gdańsku

Abu poznać ofertę szkół tanecznych w poszczególnych miastach, zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki miejsc dla dzieci w serwisie Pozytywka.

A teraz zapoznajmy się z propozycjami 10 najlepszych naszych zdaniem szkół tańca w Gdańsku:

      

1. Centrum Tańca GABI

Centrum jako jedyne w Polsce prowadzi program edukacyjno - wychowawczy pod nazwą Szkółka Tańca i Dobrych Manier. Jego adresatami są przede wszystkim dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zajęcia to połączenie tańca z nauką dobrych manier. Program zakłada również występy publiczne, które są okazją do zaprezentowania swoich umiejętności rodzicom. Zajęcia nie tylko kształtują wysokie standardy zachowań, ale również kształtują koordynację ruchową i niwelują wady postawy. Centrum organizuje również wyjazdy na kolonie oraz ferie.

 

2. Dance Avenue

Szkoła Dance Avenue jest jedną z największych szkół tańca w Polsce, co idzie w parze z szeroką ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży. Pierwszą propozycją są lekcje baletu prowadzone w dwóch grupach wiekowych: 6-9 oraz 10-13 lat. Dla młodszych dzieci, czyli od 3 do 6 roku życia, dedykowane są zajęcia  Ballerina show. Lekcje to przede wszystkim dobra zabawa w towarzystwie chwytliwych rytmów. Dance mix  to zajęcia łączące kilka technik tanecznych takich jak: jazz, dancehall, hip hop, salsa. Są prowadzone dla dwóch grup wiekowych: 5-6 lat oraz 7-9 lat. Z kolei Mini beboy to zajęcia dla chłopców od 4 roku życia. To bardzo energetyczna propozycja dla wszystkich, którzy chcą spożytkować energię i nauczyć się stania na rękach, a nawet zrobić salto! Oferta Dance Avenue to również lekcje akrobatyki, które pozwolą na opanowanie różnych ćwiczeń gimnastycznych. Dla bardziej zabieganych, dobrym pomysłem są zajęcia weekendowe, czyli tak zwana Weekendowa Szkoła Tańca. Jest to autorski program obejmujący naukę podstaw różnych stylów tańca połączoną z doskonaleniem prezentacji scenicznej. Oprócz wyżej wymienionych technik, oferta dla młodzieży jest rozszerzona o zajęcia Salsa Fusion, Jazzu i tańca współczesnego oraz Salsa Styling. Dance Avenue jest również szkołą, w której prężnie działają taneczne formacje dziecięce i młodzieżowe.

 

3. Studio Tańca pod Kwadratem

To propozycja dla tych rodziców, którzy są zwolennikami tańca towarzyskiego. Studio Tańca pod Kwadratem oferuje bowiem zajęcia turniejowego tańca towarzyskiego dla dzieci od 5 do 8 lat. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w jednostkach czasu po 45 minut. Ponadto szkoła oferuje sobotnie zajęcia sportowe Socatots. Pod tą nazwą kryją się ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 5 lat. Socatots to największa na świecie sieć szkółek, które bazują na starannie dobranych pod kątem sportowym i ruchowym zajęciach przy czynnym udziale rodziców.

 

4. Soszyńska Dance Academy

Założycielką Szkoły jest znana z udziału w programie 'Taniec z gwiazdami', tancerka Magdalena Soszyńska. To tancerka zawodowa reprezentująca najwyższą międzynarodową klasę 'S' w kategorii tańców latynoamerykańskich i standardowych. Zatem nie ma wątpliwości co do wysokiej jakości prowadzonych w szkole zajęć. Szkoła oprócz profesjonalizmu stawia sobie również za cel rozwijanie pasji oraz kształtowanie osobowości tancerza. Oferta dla dzieci jest dostosowana do poszczególnych grup wiekowych: 3 lata, 4-5, 9-11,  12-15 oraz kategoria 16+. Zajęcia dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa w rytm muzyki. Zajęcia dla dzieci od 4 do 11 lat obejmują podstawy baletu i tańca nowoczesnego. Oprócz poznawania technik tanecznych, dzieci uczą się również radzić sobie z nieśmiałością oraz kształtują relacje z rówieśnikami. Tak zwani juniorzy, czyli dzieci w wieku 12-15 lat, mogą wybrać preferowaną technikę tańca spośród następujących propozycji: jazz, videoclip dance, hip hop, cheerladers. Kategoria 16 + jest dedykowana wszystkim młodym osobom, które chcą rozwijać się poprzez taniec. Zajęcia prowadzone są na poziomie open w takich stylach jak hip hop i twerk.

 

5. Dance Atelier

W szkole znajdziemy cztery propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży. Dziewczynki w wieku od 4 do 6 lat mogą spróbować lekcji baletu, który jako taniec klasyczny jest podstawą do rozwoju w innych technikach. Inną opcją jest kids choreo, czyli lekcje bazujące na pracy z prostą choreografią. Dla dzieci od 7 roku życia zostały specjalnie przygotowane zajęcia z tańca nowoczesnego. Pozwala on na poznanie i doskonalenie takich technik jak: Jazz, Hip Hop urozmaicony elementami baletu i akrobatyki. Dla osób w wieku 7-15 lat została utworzona formacja Salsitaski. Program skupia się na nauce kroków styli latynoskich takich jak Salsa, Bachata czy Samba. Efekty wytężonej pracy na zajęciach formacja może zaprezentować zarówno podczas pokazów w studiu Dance Atelier, ale również w trakcie rozmaitych wydarzeń odbywających się w Trójmieście.

 

mała baletnica
Uczestniczka zajęć z tańca nowoczesnego

 

6. Artistic Studio Tańca

Studio Tańca Artistic prowadzi zajęcia dla dzieci już od 3 roku życia. Między innymi dla nich dedykowane są lekcje baletu od podstaw przy akompaniamencie pianina na żywo. Cykl zajęć jest semestralny i jest prowadzony w oparciu o autorski program z 12-letnią historią. Kolejnymi pozycjami są akrobatyka, zumba, modern dance i street. Innowacyjnym pomysłem jest Slavica, czyli spotkanie z kulturą słowiańską poprzez taniec ludowy i muzykę słowiańską.

 

7. Szkoła Tańca Towarzyskiego Wigor

To miejsce, w którym można trenować nie tylko taniec towarzyski, ale również sportowy. Przygodę z tańcem w Wigorze mogą rozpocząć dzieci już w wieku przedszkolnym. Dzieci z przedszkola trenują wraz z dziećmi z najniższych klas szkół podstawowych. Pierwszy etap - trwający pół roku - jest poświęcony pracy nad odpowiednią postawą i chodem. Dopiero w drugiej połowie roku rozpoczyna się nauka podstawowych kroków takich tańców jak Walc Angielski, Samba, Cha-Cha-Cha, Polka. Druga grupa, czyli tak zwane Wyczynowe parki dziecięce to treningi par i samych dziewczynek w wieku 7-11 lat. Już na tym etapie dzieci mają okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas turniejów tanecznych. Zajęcia prowadzone są na poziomie odpowiadającym klasom tanecznym 'G' i "F' z elementami klasy 'E'. Placówka niemal od początku swojego istnienia organizuje również obozy letnie z tańcem.

 

8. Enzym Studio

To pierwsza w Polsce placówka specjalizująca się w technikach street dance. Szkoła istnieje od 2001 roku i posiada dwie siedziby: Gdańsk Centrum i Gdańsk Morena. Najmłodsi mogą tu trenować techniki takie jak hip hop, house dance, locking i dancehall. Instruktorzy są posiadaczami tytułów prestiżowych konkursów streetowych. Studio organizuje również letni obóz treningowy odbywający się w Ośrodku Wypoczynkowym Szarlota na Kaszubach, gdzie nauczycielami są nie tylko polscy, ale również wybitni tancerze zagraniczni.
 

9. Akademia Tańca i Animacji Just Dance

Akademia prowadzi szeroką gamę zajęć, które stawiają nacisk na edukację dzieci. Na zajęcia taneczne zapraszane są już dzieci półtoraroczne, które mogą wziąć udział w Muzycznej Karuzeli. Są to zajęcia będące mieszanką tańca, muzyki i improwizacji. Z kolei autorski program Taneczne Podróże został opracowany z myślą o przedszkolakach. Dzieci poznają różne zakątki świata poprzez taniec i zabawę oraz uczą się pierwszych układów choreograficznych. W ofercie zajęć są dostępne też lekcje baletu prowadzone nie tylko przy muzyce klasycznej, ale również jazzowej i filmowej. Ponadto oferta Akademii uwzględnia zajęcia z zumby oraz hip-hopu. Niezwykle twórczy charakter ma taniec z przyborem. To trening z wykorzystaniem rekwizytów znanych z bajek w połączeniu z elementami gimnastyki oraz tańca jazzowego. W ofercie Akademii znajdzie się również coś dla tych dzieci, które pragną ćwiczyć w towarzystwie mamy. W myśl tego założenia powstały zajęcia taniec i gimnastyka dla mamy i dla smyka ! To czas, który służy nie tylko poznaniu tanecznych kroków, ale również pozwala wyrzeźbić oraz rozciągnąć ciało zarówno mamy, jak i dziecka.

 

dziecko w stroju baletowym
Mała baletnica na zajęciach tanecznych

 

10. Szkoła Tańca Beata

Założycielką szkoły jest dyplomowana pedagog, instruktorka tańca sportowego i towarzyskiego. W ofercie znajdują się zajęcia zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla pozostałych milusińskich od 7 lat. Młodsze dzieci mają okazję poznać proste kroki walca angielskiego, samby, polki  oraz innych tańców pochodzących z różnych stron świata. Oprócz czysto tanecznych umiejętności dzieci uczą się pracy w skupieniu, kształtowania relacji rówieśniczych oraz wzmacniają pewność siebie. Program zajęć dla dzieci w wieku szkolnym jest poszerzony o naukę tańca nowoczesnego.

 

Aleksandra Kowalczyk

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku

Zobacz jaką ofertę warsztatów kreatywnych przygotowały gdańskie instytucje, szkoły i ośrodki kulturalne. Zapisz swoje dziecko na zajęcia, które zapewnią dziecku atrakcyjną oraz rozwojową zabawę dzięki zajęciom...

czytaj więcej

Nauka tańca dla dzieci - jak zachęcić dziecko do tańca?

Nauka tańca dla dzieci - jak zachęcić dziecko do tańca?

W dzisiejszych czasach wysoko ceni się wszechstronny rozwój i samodzielność. Aby nauczyć tego dziecko, warto zapisać je na dodatkowe zajęcia. Jedną z ciekawych propozycji jest nauka tańca. Rodzaj tańca - balet, hip-hop...

czytaj więcej