Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Warsztaty kreatywne dla dzieci w Gdańsku

 

Kreatywność wprowadza radość do naszego życia. Niestety, z wiekiem często ją tracimy. Dlatego tak ważne jest, by pielęgnować i rozwijać ją u dzieci. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy ku temu wiele możliwości - rynek obfituje w różnorodne zajęcia i warsztaty, które nam w tym pomogą. Przedstawiamy najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku.

  1. Warsztaty cukiernicze dla dzieci

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia domowe wypieki, a pieczenie świątecznych pierniczków nie może odbyć się bez jego udziału, takie zajęcia mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Pracownia Rękodzieła Mróweczka oferuje warsztaty cukiernicze dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. W programie wspólne pieczenie, dekorowanie, a potem, oczywiście, degustacja. Zajęcia odbywają się przy ul. Krzemowej 2.

 

2. Musical Babies - zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku

Wiesz, jak ważna we współczesnym świecie jest znajomość języka angielskiego i chcesz, żeby Twoje dziecko poznawało go od najmłodszych lat? Koniecznie zwróć uwagę na ofertę 'Centrum Edukacji i Rozwoju Dziecka Eureka'. W zajęciach Musical Babies mogą brać udział dzieci między 6. miesiącem a 3. rokiem życia, wraz z rodzicami. Maluchy uczą się przez zabawę, m.in. taniec, rymowanki i piosenki, co dodatkowo pomaga rozwijać ich poczucie rytmu. Centrum mieści się przy ul. Czarny Dwór 12.

 

3. W świecie fantazji - zajęcia plastyczne 

Tto coś dla dzieci, które niemal nie wypuszczają ołówka (lub kredek) z dłoni. Wyspa Twórczej Edukacji, w ramach klubu rozwoju zainteresowań proponuje cykle 4-5 spotkań (trwające 1,5-2h, w zależności od rodzaju zajęć). Do wyboru mamy m.in. warsztaty Projektant FANTAZY (12-15 lat), na których nastolatkowie uczą się podstaw anatomii, kreowania wrażenia ruchu oraz technik światłocienia i perspektywy. Nieco młodsze dzieci (7-10 lat) mogą uczęszczać na spotkania z cyklu Baśniowa ilustracja, gdzie będą mogły tworzyć ilustracje inspirowane nie tylko bajkami i wierszykami, ale nawet kształtami i dźwiękami - doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni. Nowością są warsztaty Mighty Axemodelarskie zajęcia artystyczne dla miłośników świata WARHAMMER, na których uczestnicy będą mogli kreować własne figurki oraz wykonywać plansze i makiety do gry. Wszystkie zajęcia odbywają się przy ul Wegi 22.

 

4. Roboty i spółka

W Gdańsku nie brakuje też propozycji dla małych inżynierów. Warsztaty dla dzieci z robotyki Roboty i spółka to nie tylko konstruowanie robotów ze specjalnych klocków WeDo i LEGO Mindstorms, ale też nauka programowania własnoręcznie zbudowanych maszyn. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach (8-12 osób), dzięki czemu doświadczony animator może zawsze służyć pomocą każdemu z uczestników. Dzieci mogą brać udział zarówno w pojedynczych warsztatach (120 min.), jak też w całym cyklu zajęć. Grupy spotykają się w placówkach partnerskich (głównie szkołach podstawowych na terenie Gdańska) popołudniami w tygodniu lub w sobotę rano.

 

Warsztaty dla dzieci z robotyki
Konstrukcje z klocków, wykorzystywane podczas nauki programowania

 

5. Taniec kreatywny

Maluchom, które rozpiera energia, powinny przypaść do gustu zajęcia prowadzone przez Dom Kultury Stacja Orunia przy ul. Dworcowej 9. Taniec jest spontaniczny, często z użyciem rekwizytów, m.in. piór, rękawiczek czy farb. Taka forma ekspresji sprzyja rozwijaniu pamięci ruchowej i wyobraźni przestrzennej. Każde zajęcia taneczne organizowane są wokół tematu głównego: czasu, przestrzeni, ciała bądź siły. Grupa dedykowana jest dzieciom w wieku od 5 do 7 lat.

 

6. Exploratorium - spotkania dla przyszłych naukowców

Kolejną obok kreatywności wspaniałą dziecięcą cechą jest ciekawość świata. Dlatego Centrum Edukacji Smart_Lab przygotowało szeroką ofertę warsztatów z nauk ścisłych (głównie chemii i fizyki) z dużą dozą kreatywności. Poprzez eksperymenty chemiczne dzieci mogą rozwiązać kryminalną zagadkę albo stworzyć własne farby czy ciastolinę, aby później powstały z nich małe arcydzieła. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Odbywają się przy al. Gen. Hallera 201 we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

 

7. Koty na płoty - Dzieci szyją

Jeśli Twoja pociecha z zapartym tchem ogląda pokazy mody i marzy jej się kariera projektanta, na pewno spodobają się jej zajęcia oferowane przez pracownię Koty Na Płoty. W niewielkich grupach (6-10 osób) dzieci uczą się m.in. projektowania, robienia wykrojów, szycia ręcznego i maszynowego w przyjemnej i twórczej atmosferze. Na zajęcia zapraszamy w każdy wtorek (15.00−17.00), środę (16.00-18.00) oraz czwartek i piątek (17.00−19.00) przy ul. Słowackiego 19. Każda rzecz wykonywana na zajęciach będzie zaprojektowana przez dziecko. Wszystkie dzieła uczestnicy mogą zabrać ze sobą do domu.

 

Dziecko wykonujące robotkę na drutach
Robótki ręczne wykonywane przez dzieci

 

8. Warsztaty dla dzieci Mały technik

Chcesz, aby Twoje dziecko na zajęciach nauczyło się czegoś, co będzie przydatne w jego przyszłym codziennym życiu? W Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka maluchy od 6 do 8 roku życia mogą nie tylko rozwijać się twórczo, ale także kształtować swoje praktyczne umiejętności. Na warsztatach dzieci majsterkują i budują, ucząc się przy tym posługiwania się narzędziami. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach (3-5 osób) przy ul. Uphagena 16.

 

9. Treningi kreatywne (na bazie słowa)

To propozycja dla nieco starszych dzieci (od 12 roku życia). Na spotkaniach uczestnicy rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo i próbują niekonwencjonalnych sposobów opisywania otaczającej ich rzeczywistości. W trakcie zajęć młodzi ludzie piszą zwariowane, nieszablonowe teksty − pomijając część mowy (np. przymiotniki) albo wymyślając słowa, które nie istnieją. Do pracowni zapraszamy w środy w godz. 15.30-18.45 w Pałacu Młodzieży w Gdańsku przy ul. Ogarnej 56.

 

zajęcia kreatywne dla dzieci
Dziewczynka uczestnicząca w kreatywnych treningach językowych

 

10. Kreatywnie - warsztaty florystyczne

Wszystkim małym miłośnikom kwiatów proponujemy zajęcia ze sztuki ich układania w piękne bukiety i stroiki. Wśród tematów są m.in. ozdoby bożonarodzeniowe, palemka wielkanocna, sztuka sadzenia kwiatów - coś w sam raz dla młodych ogrodników. Na warsztaty zapraszamy do siedziby pod adresem ul. Michałowskiego 43/39.

 

 

Karolina Kupiecka

 

Zobacz również

Szkoły tańca w Gdańsku dla dzieci

Szkoły tańca w Gdańsku dla dzieci

Salsa, balet, taniec współczesny, zumba, jazz, dancehall, hip-hop, a może taniec towarzyski? Polecamy najciekawsze propozycje taneczne dla dzieci i młodzieży w Gdańsku.

czytaj więcej

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Szczecinie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Szczecinie

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie mu czasu wolnego? Jest na to rada. Z pomocą przychodzą nam szczecińskie instytucje kultury i nauki.

czytaj więcej