Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Warsztaty kreatywne dla dzieci w Szczecinie

 

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie mu czasu wolnego? Jest na to rada. Z pomocą przychodzą nam szczecińskie instytucje kultury i nauki.

 

1. Moda na ciuchcię

Przy ulicy Struga 31 w Szczecinie możemy obecnie oglądać unikatową wystawę. Wszyscy mali fani komunikacji mogą na niej podziwiać repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych, ale także wiernie odwzorowanych w skali 1:10 zachodniopomorskich latarni. Organizatorzy wystawy "Ciuchcia na fali" zachęcają także do sterowania oraz przejażdżki ruchomą kolejką, z której wydobywa się dym oraz dźwięki maszyny parowej. Niesamowite wrażenia gwarantowane!

 

2. Mali architekci

"Baw się i buduj" przy ulicy Bogusława X w Szczecinie w każdą sobotę oferuje wszystkim dzieciom w wieku 5-12 lat warsztaty z budowania klocków. Każde spotkanie składa się z dwóch części. Dzieci uczą się tworzyć określone konstrukcje, ale mogą też wykazać się własną kreatywnością. Pozycja obowiązkowa dla małych budowniczych.

Klocki lego
Klocki lego wykorzystywane przez dzieci do budowania konstrukcji

 

3. Szalony profesor wkracza do akcji

Niepowtarzalna okazja czeka na uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Szczecinie. Muzeum Narodowe przy ulicy Wały Chrobrego 3 proponuje naukę fizyki poprzez zabawę. W każdą niedzielę czekają na Was pokazy z  ciekłym azotem i metanem, a tematem będzie temperatura. Nie możecie tego przegapić!

 

4. Zimowe warsztaty artystyczne

Czy Twoje dziecko wie jak działa dron? Czym jest typografia? A może interesuje się grafiką lub florystyką? Bogata oferta warsztatów czeka na dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej w Inku Szczecińskim Inkubatorze Kultury, to fantastyczna alternatywa na nudę w ferie. Ilość miejsc ograniczona!

 

5. Plastyka sensoryczna

Te zajęcia, to nadzwyczajna lekcja plastyki. Kolorowe prace, które tworzą dzieci, powstają przy użyciu produktów spożywczych. Taka forma zabawy wspiera małych artystów w procesie twórczego myślenia oraz rozwoju własnych zmysłów, a praca w grupie pomaga w budowaniu relacji z rówieśnikami. Przekonaj się na własne oczy w Centrum Edukacji i Rozwoju Bim Bam Bom.

 

6. Zaczytane maluchy

Podczas spotkań organizowanych w Sali Klubowej biblioteki ProMedia w każdą ostatnią sobotę miesiąca dzieci w wieku od 3 do 5 lat będą mogły posłuchać nowości literatury dla najmłodszych. Nie zabraknie również zabaw i konkursów z nagrodami!

 

7. Spektakl w Teatrze Rozmaitości "Gwitajcie"

Wiersze Jana Brzechwy, na których wychowały się całe pokolenia, przeniesione na dużą scenę, to wspaniała okazja do zabawy dla dzieci i dorosłych. W repertuarze teatru znajdziemy dwa przedstawienia: "Pchła Szachrajka" oraz "Bajki Jana Brzechwy".

Spektakl teatralny dla dzieci
Spektakl dla dzieci

 

8. Lekcja filozofii dla najmłodszych

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza wszystkie dzieci powyżej 7 lat na wyjątkowe, filozoficzne dyskusje. Będą one dotyczyły ciekawości świata, jaka rodzi się w każdym człowieku. Pomocą w rozważaniach staną się "Bajki filozoficzne" Michaela Piquela.

 

9. Plastyczne ślady przeszłości

Profesjonalne warsztaty plastyczne pt. "Śladami przeszłości" odbywają się w Muzeum Tradycji Regionalnych. W czasie spotkań dzieci poznają specjalistyczne techniki malarskie oraz narzędzia.

 

Akcesoria plastyczne
Akcesoria plastyczne wykorzystywane podczas warsztatów dla dzieci

 

10. Seans filmowy połączony z zabawą

Zimowe poranki z "Bobem Budowniczym" to propozycja kina Helios dla dzieci powyżej 3 lat. Bajkowy pokaz filmowy zostanie połączony z konkursami z nagrodami, upominkami dla każdego małego uczestnika oraz łamigłówkami!

 

Zobacz również

Zajęcia sportowe dla dzieci w Szczecinie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Szczecinie

Przygotowaliśmy kilka propozycji zajęć sportowych dla dzieci organizowanych w Szczecinie i najbliższej okolicy. Zadbaj o prawidłową kondycję swoich dzieci i zachęć je do aktywnego uprawiania sportu.

czytaj więcej

Szkoły tańca w Gdańsku dla dzieci

Szkoły tańca w Gdańsku dla dzieci

Salsa, balet, taniec współczesny, zumba, jazz, dancehall, hip-hop, a może taniec towarzyski? Polecamy najciekawsze propozycje taneczne dla dzieci i młodzieży w Gdańsku.

czytaj więcej

Sale zabaw w Szczecinie

Sale zabaw w Szczecinie

Miejsca stworzone do biegania, skakania, głośnego śmiechu i wygłupów, słowem - raj dla dzieciaków :) Publikujemy dla Was listę bawialni w Szczecinie i zapraszamy do zabawy!  

czytaj więcej