Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia sportowe dla dzieci w Szczecinie

Aktywność fizyczna jest nierozłącznie związana z okresem dzieciństwa. Dzieci z natury posiadają ogromne pokłady energii, którą warto wykorzystać do uprawiania sportu. Uczestnictwo w zajęciach sportowych nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne; dostarcza również dziecku wiele radości i pozytywnie wpływa na emocjonalny rozwój małego człowieka.  

 

Sportowy Szczecin

Przygotowaliśmy kilka propozycji zajęć sportowych dla dzieci organizowanych w Szczecinie i najbliższej okolicy. Znajdziemy tu sporty indywidualne i drużynowe, uprawiane na sali i na świeżym powietrzu, a nawet na wodzie!

 

1. SportCamp

Jest to stowarzyszenie skupiające się na działalności sportowej. W ofercie znajdują się zajęcia związane z takimi dyscyplinami jak: piłka nożna/futsal, piłka ręczna czy siatkówka. SportCamp skupia się na popularyzacji sportu wśród młodzieży oraz wyłanianiu talentów, które w przyszłości mogą zasilić szeregi profesjonalnych klubów - jest to zatem dobry start dla młodych sportowców.
Grupy wiekowe są różne dla różnych dyscyplin, a zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych.

 

2. Aqua mama

Zajęcia dla dzieci od 3 miesiąca do 4 roku życia, a także dla kobiet w ciąży odbywają się w specjalnie przystosowanym basenie. Wspólne pływanie to nie tylko ćwiczenia dla dzieci, które uczą się zachowania i poruszania się w wodzie, ale i dla rodziców, którzy również nabywają wiedzę o tym, jak samemu ćwiczyć ze swoim dzieckiem.

 

Ojciec z dzieckiem w basenie
Zajęcia w basenie dla małych dzieci


3. Bene Sport

Centrum prowadzi akademie squasha, tenisa stołowego i badmintona dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat. Zajęcia prowadzone są przez zawodowych trenerów z wieloletnim doświadczeniem. Bene Sport organizuje także półkolonie dla dzieci, w ofercie których znajdują się gry i zabawy, a także zajęcia na lodowisku i oczywiście sporty rakietowe.

 

4. Trango Towers

Zajęcia wspinaczkowe organizowane są w grupach dziecięco-młodzieżowych pod okiem wykwalifikowanych ekspertów. W ofercie znajdują się kursy dla początkujących - nastawione na poznanie podstawowych technik wspinaczki i zachowania bezpieczeństwa, oraz dla zaawansowanych.

 

5. Pałac Młodzieży

Instytucja składa się z tzw. pracowni, które oferują różne zajęcia z dyscyplin nie tylko sportowych. W ofercie znajdują się pracownie m.in. karate, tańca współczesnego, tańca towarzyskiego, czy gimnastyczno-taneczna.

 

6. Binowo Park Golf Club

W ramach klubu golfowego działa szkółka juniorska oferująca zajęcia dla dzieci w ramach Narodowego Programu Juniorskiego. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy. W okresie letnim prowadzone są także wakacyjne obozy golfowe, na które składają się lekcje indywidualne i grupowe oraz turnieje.

 

7. Gokart.pl

Klub Kartingowy Gokart.pl prowadzi szkółkę kartingową dla dzieci w każdym wieku. Zajęcia odbywają się na torze gokartowym o długości 847 m i szerokości 7-12 m. Młodzi uczestnicy kursu uczą się prawidłowego zachowania na torze, techniki jazdy i zachowania zasad bezpieczeństwa.

Przejazd kartingowy dziecka
Zajęcia kartingowe dla dzieci w Szczecinie

 

8. Szczecińska Gubałówka - szkółka łyżwiarska

Lekcje jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży prowadzone są w dwóch grupach: początkującej - przeznaczonej dla osób rozpoczynających swoją przygodę z lodowiskiem bez względu na wiek, oraz zaawansowanej - dla tych, którzy chcą doskonalić swoją technikę.

 

9. Centrum żeglarskie

Oferta szkoleniowa Centrum Żeglarskiego skierowana jest do dzieci od 7 roku życia. Zajęcia dla początkujących adeptów sztuki żeglarskiej prowadzone są na łódkach typu Optimist. Kolejne etapy szkolenia to sekcja regatowa i sekcja Laser - będąca przygotowaniem do żeglarstwa sportowego. W ofercie znajdują się także zajęcia z windsurfingu i kajakarstwa dla dzieci, które ukończyły 10 lat.

 

10. Galoper Hodowla Koni

Dziecięce Konne Soboty to zajęcia całodniowe (9.30-16.00) i obejmują naukę jazdy konnej, woltyżerki, zajęcia w stajni, gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne. Organizatorzy zapewniają dwa posiłki i ciepłe napoje. Oferta skierowana dla dzieci powyżej 6 roku życia.

 

 

Zobacz również

Sporty ekstremalne dla dzieci

Sporty ekstremalne dla dzieci

Sporty ekstremalne kojarzą się z rozrywką wyłącznie dla dorosłych, a to z powodu podwyższonego ryzyka, które niesie za sobą ich uprawianie. I choć wielu rodziców może przyprawić to o zawrót głowy, to jednak wiele...

czytaj więcej

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Szczecinie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Szczecinie

Twoje dziecko całymi godzinami siedzi przed telewizorem lub komputerem? Nie masz pomysłu na zorganizowanie mu czasu wolnego? Jest na to rada. Z pomocą przychodzą nam szczecińskie instytucje kultury i nauki.

czytaj więcej

Sale zabaw w Szczecinie

Sale zabaw w Szczecinie

Miejsca stworzone do biegania, skakania, głośnego śmiechu i wygłupów, słowem - raj dla dzieciaków :) Publikujemy dla Was listę bawialni w Szczecinie i zapraszamy do zabawy!  

czytaj więcej