Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Sporty ekstremalne nie tylko dla dorosłych

Sporty ekstremalne kojarzą się z rozrywką wyłącznie dla dorosłych, a to  z powodu podwyższonego ryzyka, które niesie za sobą ich uprawianie. I choć wielu rodziców może przyprawić to o zawrót głowy, to jednak wiele osób decyduje się uprawiać takie dyscypliny razem ze swoimi pociechami. To dobry sposób na wspólne spędzanie czasu, aktywny wypoczynek i, kto wie, może rozpoczęcie przygody, która potrwa całe życie.

 

Lista sportów ekstremalnych dla najmłodszych

Oto kilka z najbardziej popularnych sportów ekstremalnych, które mogą uprawiać dzieci. Zapewnij swojemu dziecku adrenalinę i ciekawe wspomnienia.

 

1. Skok ze spadochronem

Gdy myślimy o sporcie ekstremalnym, zazwyczaj jest to pierwsza dyscyplina, która przychodzi nam do głowy. Jest to sport dla dzieci, które mają powyżej 120 cm wzrostu, gdyż poniżej tej granicy może wystąpić problem z dopasowaniem uprzęży. Istnieje jednak zalecenie, by młodzież rozpoczynała swoją przygodę z tym sportem w wieku 15-16 lat. Najbezpieczniejszą formą skoku jest tzw. skok tandemowy, czyli kiedy jesteśmy przyczepieni do profesjonalnego instruktora, który dba o nasze bezpieczeństwo i zna wszelkie procedury i zasady zachowania. Jest to pomysł na przeżycie wspólnej przygody dla dzieci i rodziców.

 

dziecko skaczące ze spadochronem z opiekunem
Podniebne atrakcje dla dzieci

 

2. Skoki narciarskie

Ulubieniec dużych i małych fanów sportu Adam Małysz, zaczynał przygodę ze skokami jako dziecko. Obecnie na kilkumetrowych skoczniach trenują nawet trzyletnie dzieci. Sprzęt do skoków dla najmłodszych zazwyczaj zapewniają kluby sportowe, jednak z czasem rodzice muszą sami pomyśleć o kupieniu nart i kasku. Treningi rozpoczynają się od nauki jazdy na nartach (zjazdy z zeskoku). Pierwsze skoki dzieci oddają w wieku ok 6 lat.

 

3. Quady

W całej Polsce istnieją specjalnie przygotowane tory do jazdy quadem dla najmłodszych. Odpowiednio dopasowane czterokołowce o małej mocy dostarczą dzieciom sporo frajdy, a obecność instruktora powinna uspokoić niepokój rodziców. Specjalnych quadów elektrycznych lub o niskiej pojemności dosiąść mogą już dzieci w wieku 6 -7 lat. "Dorosłe" quady to zabawa dla nastolatków, bowiem uprawnienia do prowadzenia tych pojazdów można zdobyć dopiero od 14 roku życia.
 

Dziecko w czasie przejażdżki na quadzie
Przejażdżka na quadzie to doskonała atrakcja dla dzieci

4. Wspinaczka

Zanim wyruszymy z naszym dzieckiem na zdobywanie skalnych ścian, warto odwiedzić jedną z sal wyposażonych w specjalnie przygotowane ścianki treningowe. Jest to dobre ćwiczenie całego ciała, ale także trening umysłu, gdyż każdy ruch musi być dobrze przemyślany. Wspinaczka uczy także wytrwałości i cierpliwości, no i oczywiście, jest świetną zabawą. Do uprawiania wspinaczki w takich warunkach nie potrzebny jest żaden specjalistyczny sprzęt, gdyż wszystko czego potrzeba zapewniają organizatorzy. Wspinać się mogą już nawet czteroletnie dzieci, a sam sport w warunkach halowych jest całkowicie bezpieczny.

 

5. Nurkowanie

Dzieci nurkują w płytkich basenach pod okiem ratowników i instruktorów. Dla dzieci ok. 5 roku życia przygoda z nurkowaniem zaczyna się od pływania w masce z fajką tuż pod powierzchnią wody. Program o nazwie Bubblemaker przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. Nauka nurkowania rozpoczyna się od poznania podstawowych zasad zachowania w wodzie, obsługi sprzętu i prawidłowego oddychania za pomocą aparatu, czyli puszczania bąbelków (stąd nazwa Bubblemaker). Po ukończeniu tego kursu, dzieci mogą rozpocząć naukę na kursie Komando Foki, obejmujących ćwiczenia praktyczne poprzez zabawy w basenie.

 

 

Sporty z adrenaliną dla najmłodszych

Jeżeli szukasz ciekawych atrakcji dla swojej pociechy, skorzystaj z wyszukiwarki atrakcji dla dzieci w serwisie Pozytywka i znajdź całą masę zajęć sportowych z dużą dawką adrenaliny. Zapewnij swojemu dziecku zabawy i atrakcje, które będzie wspominał przez długie lata.

 

Zobacz również

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie i szukasz zajęcia dla swojego dziecka, dzięki któremu spędzi wolny czas w ciekawy i zdrowy sposób? Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem rozwoju młodego człowieka, dlatego warto pomyśleć o...

czytaj więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

W Łodzi, tak jak w każdym większym polskim mieście, znajdziemy bogatą ofertę zajęć sportowych dla najmłodszych. Mamy do wyboru propozycje klubów miejskich jak i prywatnych, obejmujące różne dyscypliny. Dzięki...

czytaj więcej