Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Wakacje 2017: 10 najciekawszych propozycji w Warszawie

Lato w mieście nie musi być nudne! Szczególnie w stolicy, gdzie na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Poniżej prezentujemy 10 propozycji dla dzieci na spędzenie wakacji w Warszawie.

 

1. Półkolonie z Simon Says

Szkoła języka angielskiego Simon Says oferuje trwające pięć dni (poniedziałek - piątek), półkolonie dla dzieci, w przedziale wiekowym od 5 do 11 lat. W ciągu całych wakacji dostępne jest 9 turnusów (co tydzień nowa grupa). Zajęcia odbywają się w godzinach od 9:00 do 16:45. W cenę wliczone są posiłki dla dzieci: drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz woda bez ograniczeń. Koszt tygodniowego turnusu to 630 zł. Program przewiduje różnorodne zajęcia dla dzieci (ruchowe, manualne, artystyczne i naukowe), połączone z nauką języka angielskiego. Taka forma nauki języka sprawia, że wiadomości są przyswajane w swobodny, naturalny sposób, dziecko uczy się współpracy w grupie, a dodatkowo rozwija kreatywność.

 

2. Wakacje z Planetą Robotów

Planeta Robotów zaprasza wszystkie dzieci do spędzenia uroczego tygodnia w towarzystwie wszystkim znanych klocków LEGO. Na zajęciach nasze pociechy pobudzą wyobraźnię i być może zaszczepią w sobie pasj, do obecnie prężnie rozwijającej się dziedziny wiedzy - robotyki. Projektowanie i budowa robotów z klocków to doskonała zabawa, a jednocześnie doskonalenie zmysłu technicznego malucha. Zajęcia w Fabryce odbywać się będą przez całe wakacje. Jeden turnus trwa od poniedziałku do piątku, od w godzinach 8:00 - 16:30. Koszt jednego turnusu to 690 zł.W cenę wliczone jest pełne wyżywienie, ubezpieczenie dziecka, kompetentna opieka nad pociechą oraz dyplom ukończenia zajęć z robotyki dla malucha.

 

3. Półkolonie dla poszukiwaczy przygód w Kalejdoskopie

Klub Kalejdoskop organizuje półkolonie, podczas których nasze pociechy codziennie będą brać udział w nowej przygodzie, takiej jak: wizyty w parku Miniatur, kąpiel w basenie, gra w podchody, turniej w kręgle i wiele innych. Każdy dzień półkolonii rozpoczyna się o 7:30, a kończy o 17:30. W cenie 440 zł mieści się 5 dni półkolonii z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty wycieczek - wstęp i transport oraz oczywiście czujna opieka nad maluchem. Oferta jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Pierwszy turnus rozpoczyna się już 28 czerwca, a ostatni 28 sierpnia (wyjątek - turnus 4 dniowy, cena 390 zł).

 

4. Półkolonie w Muzeum

Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 - 12 lat na półkolonie o tematyce 'Wisłoślady na tropie rzeki'. Podczas 5 dniowej zabawy, milusińscy poznają historię życia nad największą rzeką Polski (rozwój osadnictwa,żeglugi, kultury oraz inne, równie interesujące ciekawostki). Wydarzenia odbywają się w czterech terminach (26.06 - 01.07, 03.07 - 08.07, 21.07 - 26.07 oraz 28.08 - 31.08 - wyjątek: turnus 4-dniowy). Koszt zajęć to 800 zł, za pierwsze trzy turnusy oraz 550 zł za ostatni turnus (dostępna jest zniżka dla dzieci, które brały już udział w półkoloniach organizowanych przez tę instytucję oraz zniżka na każde kolejne dziecko). W cenę wliczone jest wyżywienie, ubezpieczenie, różnorodne gry i zabawy oraz całodniowa opieka. Dzień na półkoloniach rozpoczyna się o 7:30, a kończy o 16:30.

 

5. Półkolonie w Centrum Wspinaczkowym Murall

Ta propozycja jest przeznaczona dla prawdziwych fanów wspinaczki. Dla dziecka będzie to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza, że spędzi je w gronie swoich rówieśników. Jednak opcja ta to nie tylko aktywność fizyczna - zajęcia ruchowe są przeplatane zajęciami rozwijającymi umysł (np. łamigłówkami), zdolności manualne, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Dodatkowo dzieci będą korzystać z obiektów znajdujących się w całym Centrum Wspinaczkowym Murall (basen, squasch, klub sportowy). Każdy turnus trwa 5 dni (poniedziałek - piątek, od 9:00 do 17:00) . Półkolonie rozpoczynają się 26 czerwca, a kończą 1 września. Cena to 699 zł (dla dzieci, które brały już udział w półkoloniach organizowanych przez Murall, a także dla  członków sekcji wspinaczkowej przewidziana jest rabat). Cena obejmuje sprzęt, pełne wyżywienie oraz opiekę nad dziećmi.

 

6. Półkolonie z pływaniem

Akademia Pływania Klubu Legia Warszawa organizuje półkolonie dla dzieci, podczas których nasze pociechy, codziennie przez 5 dni, będą mogły wyszaleć się na basenie, dopracować naukę pływania oraz brać udział w innych wodnych atrakcjach. Oprócz tego stałego punktu programu, dzieci każdego dnia, będą brały udział także w innych rozwijających aktywnościach (zajęcia sportowe - siatkówka, badminton, turniej z piłkami, zwiedzanie stadionu oraz muzeum klubu Legia Warszawa oraz wycieczka do kina). Dostępne są trzy terminy (07.08 - 11.08, 14.08-18.08 oraz 21.08-25.08). Koszt jednego turnusu to 650 zł. W cenę wliczone jest wyżywienie: obiad, podwieczorek oraz kompot. Zajęcia trwają od 7:30 do 16:00.

 

7. Półkolonie z gimnastyką w Gym Generation

Warto wybrać te półkolonie, jeżeli chcesz aby Twoje dziecko aktywnie spędziło miejskie wakacje. W programie zawarte są liczne atrakcje: przede wszystkim gimnastyka, ale także inne aktywności fizyczne, dostosowywane do pogody (basen, taniec, tenis, piłka nożna, sztuki walki itd.).Oprócz zabaw sportowych, dzieci będą miały także zapewnione zajęcia manualne oraz warsztaty kulinarne. Do wyboru są turnusy w 7 terminach (w miesiącach lipiec - sierpień). Cena to 790 zł za turnus (dla członków klub Gym Generation - 740 zł, przewidziana jest także zniżka za każdy kolejny turnus oraz dla kolejnego dziecka.). W cenę wliczone jest wyżywienie. Oferta dostępna dla dzieci od 4,5 do 12 lat.

 

8. Półkolonie w Akademii Kucania

Klub jeździecki Akademia Kucania zaprasza wszystkie dzieci od 5 roku życia, na jeden z 10 turnusów półkolonii (pierwszy turnus już 28. 06, ostatni 28.08). Turnusy te to 5 dni niezapomnianej przygody. W programie: praktyczna i teoretyczna nauka jazdy konnej, lekcje w stajni, woltyżerka, zajęcia manualne oraz inne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Każdy dzień rozpoczyna się o 9:00, a kończy o 16:00. Cena turnusu to 500 zł (1 jazda dziennie), 600 zł (dwie jazdy dziennie); ostatni turnus - 300 zł (1 jazda dziennie) oraz 390 zł (dwie jazdy dziennie). Cena zawiera pełne wyżywienie.

 

9. Półkolonie w Artystycznym Kąciku

Półkolonie w artystycznym kąciku obejmują trzy turnusy (dwa pięciodniowe oraz jeden trzydniowy), każdy o innej tematyce: muzycznej - 5 dni, teatralnej - 3 dni oraz językowej - 5 dni. W zależności od wybranego turnusu, na dzieci czeka inna zabawa (np. lepienie z gliny instrumentów muzycznych, nauka żonglerki czy odgrywanie scenek w różnych językach). Półkolonie odbywają się od 7 do 25 sierpnia, w godzinach 7:30 - 17:30 i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Koszt to 550 zł za turnusy pięciodniowe oraz 330 zł za turnus trzydniowy. W cenę wliczone jest wyżywienie.

 

10. Półkolonie w Stowarzyszeniu Chaber

Stowarzyszenie Chaber organizuje półkolonie dla dzieci z przedziału wiekowego 6 - 12 lat. Tematyką tych zajęć będą wszystkie kontynenty świata. Dzieci poznają wiele ciekawostek dotyczących różnych miejsc na świecie (między innymi ich kuchnię, sztukę, języki oraz kulturę).Warsztaty te  będą uzupełniane także o aktywność ruchową (np.piesze wycieczki). Do wyboru jest pięć turnusów (pierwszy rozpoczyna się 26.06, a ostatni 24.08). Cena to 250 zł (razem z wyżywieniem). Półkolonie odbywają się od 8:00 do 17:00.

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Warszawie

Zobacz gdzie w Warszawie odbywają się najbardziej kreatywne zajęcia dla dzieci. Wybierz spośród 10 najbardziej atrakcyjnych miejsc i dowiedz się, jakie zajęcia oferują Twoim pociechom.

czytaj więcej

Muzea dla dzieci w Warszawie

Muzea dla dzieci w Warszawie

Zobacz najciekawsze muzea do odwiedzenia ze swoją pociechą. W artykule zestawiliśmy najlepsze warszawskie muzea oferujące atrakcje dla dzieci.

czytaj więcej

Zajęcia dla młodzieży w Warszawie

Zajęcia dla młodzieży w Warszawie

Twoje dziecko szuka ciekawych, kreatywnych zajęć pozaszkolnych w Warszawie? Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie i poznaj najbardziej interesujące oferty szkół wyższych, domów kultury czy szkół tańca.

czytaj więcej

Urodzinowe atrakcje w Warszawie

Urodzinowe atrakcje w Warszawie

Urodziny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Sprawdź z jakich atrakcji urodzinowych możesz skorzystać w Warszawie i zorganizuj swojemu dziecku niezapomnianą imprezę urodzinową.

czytaj więcej

Warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Twoje dziecko uwielbia robić zdjęcia, a może interesuje się filmem? Pomóż mu realizować pasję i zapisz je na warsztaty. Dzięki nim będzie mogło pielęgnować swój talent, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc!...

czytaj więcej

Zajęcia z robotyki dla dzieci w Warszawie

Zajęcia z robotyki dla dzieci w Warszawie

Widzisz w swoim dziecku kreatywnego, lotnego i twórczego budowniczego klocków lego? Uwielbia i ceni sobie Minecraft? Branża IT go fascynuje? Chciałby, aby jego konstrukcje ożyły i zaczęły wykonywać czynności podobne do...

czytaj więcej