Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Szkoły tańca dla dzieci w Łodzi

Taniec to nie tylko dobra zabawa, ale również sposób na wykształcenie u dziecka gibkości, koordynacji ruchowej oraz ukształtowania prawidłowej postawy. Oprócz korzyści fizycznych, kształtuje również charakter i rozwija wrażliwość. Przyjrzyjmy się najciekawszym ofertom zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

 

1. URBAN DANCE ZONE (UDZ)

Obecnie to najbardziej znana szkoła tańca w Łodzi! Bogata oferta zajęć i wykwalifikowana kadra sprawia, że grono słuchaczy wciąż się powiększa także o najmłodszych. W ofercie można znaleźć lekcje lekcje baletu, hip-hop oraz taniec nowoczesny, który łączy w sobie takie style jak: hip-hop, funky, jazz. Szkoła organizuje cykliczne pokazy, które pozwalają obserwować postępy kursantów. UDZ proponuje również tak zwane 'wtorki z salsą', które odbywają się w popularnym miejscu Łodzi - na Off Piotrkowska.

 

Dzieci na zajęciach tanecznych
Taniec to również doskonała firma wyrażania siebie oraz okazja do przełamania tremy scenicznej

 

 

2. salsa project

Jak wskazuje sama nazwa Szkoły, jej specjalnością jest nauka salsy. Jest to pierwsza szkoła salsy w Łodzi. Jeśli chodzi o zajęcia dla najmłodszych dzieci, nie o salsie jednak mowa. Na chętnych czeka bardzo oryginalna propozycja, którą jest taniec w chustach z dziećmi. Specjaliści twierdzą, że taka forma ruchowa zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfort, ponieważ sposób ułożenia dziecka jest naturalny i jest pozycją analogiczną do tej, jaką zajmuje w łonie matki. Zajęcia są doskonałym sposobem na wzmocnienie więzi matki i dziecka, ale również sprzyjają rozwojowi mózgu małego człowieka. Taniec stanowi formę komunikacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Dla mam jest to również doskonała okazja, aby powrócić do formy sprzed porodu.

 

3. szkoła tańca jankowski

Istnieje od 2001 roku. Jej atutem jest doświadczona kadra, która prowadzi zajęcia z pasją i dużym zaangażowaniem. Zaletą jest również lokalizacja w centrum i możliwość skorzystania z bezpłatnego parkingu. Dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach baletu, tańca nowoczesnego i hip-hopu. Młodzież z gimnazjum i liceum ma niepowtarzalną okazję uczestnictwa w lekcjach tańca użytkowego. Kurs trwa 2 miesiące, a zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają półtorej godziny. Obejmują naukę takich stylów jak: salsa, rock’n’roll, cza-cza, rumba, disco samba, disco swing, walc, tango. Dodatkowo, uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych lekcji 'practise', bo przecież 'praktyka czyni mistrza'!

 

4. STUDIO TAŃCA 4U

Studio działa bardzo prężnie i oprócz 500 metrów powierzchni sal tanecznych, ma również do zaoferowania rozrywkę i zabawę dla milusińskich! Jedną z instruktorek jest tu sławna z I edycji programu 'You can Dance' - Natalia 'Ruda' Madejczyk. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat mają możliwość poznania rozmaitych stylów tanecznych łącznie z baletem. Kolejną propozycją dla dzieci w wieku 7-11 lat są Starszaki Mix & KidsFORmacja. Uczestnicy tworzą układy taneczne i prezentują je na różnego rodzaju pokazach i zawodach tanecznych. Poza tańcem, Studio prowadzi też modne zajęcia na trampolinach czyli 'Fit and Jump'. Z pewnością są one doskonałą propozycją dla dzieci z dużymi pokładami energii. W trakcie wszystkich zajęć są równolegle prowadzone zajęcia dla mam, z których można skorzystać w ramach pakietu 'Mama i ja'.

 

5. Studio tańca i fitness reaktywacja

To miejsce, w którym można uczyć się nie tylko tańca, ale również skorzystać z fitnessu, siłowni i spa. Dodatkowo lokalizacja w samym sercu Łodzi, czyli na Placu Wolności sprawia, że ciężko pominąć tę propozycję w zestawieniu. Oferta zajęć dla dzieci uwzględnia balet, który jest prowadzony w dwóch różnych grupach wiekowych. Ponadto mix taneczny i taniec nowoczesny są kombinacjami różnych stylów takich jak breakdance, funky, street i house dance. Dla bardziej wymagających tancerzy propozycją jest 'SHOW DANCE', który jest prowadzony w dwóch grupach wiekowych: 9-12 lat oraz 13-16 lat. To połączenie tańca jazzowego i współczesnego wzbogaconego o elementy akrobatyki i taniec z rekwizytem. 'Reaktywacja' proponuje również zajęcia poświęcone wyłącznie akrobatyce. Mogą w nich uczestniczyć dzieci w wieku 7 -13 lat. Akrobatyka jest dyscypliną rozwijającą podstawowe zdolności motoryczne człowieka. Trening jest całkowicie bezpieczny nie tylko dzięki obecności doświadczonego instruktora, ale również odpowiedniego sprzętu, który jest dostosowany do indywidualnych warunków każdego uczestnika.

 

6. szkoła tańca FAMILY DANCE

Nazwa tej szkoły mówi sama za siebie - rodzinna atmosfera jest jej znakiem rozpoznawczym. Niewątpliwie wspomaga ona rozwój taneczny i sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Na parkiecie 'Family Dance' najmłodsi mogą tańczyć balet, hip-hop, videoclip i mix taneczny. Studio nie tylko stwarza możliwość uczestnictwa w rozmaitych zajęciach, ale również przynależności do formacji Family Kids i Family Junior. Placówka organizuje również ferie, wyjazdy i warsztaty dla dzieci.

 

7. ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO HARNAM

Harnam to miejsce z tradycjami i długą historią - zostało założone w 1947 roku! Kiedy zespół stawiał swoje pierwsze kroki, nieznane były jeszcze takie formacje jak Śląsk czy Mazowsze. Założycielką  Harnamu jest znana tancerka i choreograf Jadwiga Hryniewiecka. Od początku istnienia placówki aż po dzień dzisiejszy jej celem jest kultywowanie tradycji poprzez naukę tańca ludowego. Zespół jest laureatem światowych konkursów tańca, które odbyły się w takich stolicach jak Berlin czy Wiedeń. Nabór na zajęcia odbywa się w placówce szkoły przy ulicy Piotrkowskiej 282a i jest otwarty już dla dzieci od 4 roku życia. Harnam stawia na kompleksowe kształcenie poprzez realizację zajęć z rytmiki, tańca i wokalu.

 

8. NIEPUBLICZNA SZKOŁA BALETOWA -SZKOŁA SZTUKI TAŃCA W ŁODZI

Szkoła powstała z myślą o krzewieniu baletowej pasji. Dyrektorem szkoły jest zawodowa tancerka, absolwentka Szkoły baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Placówka prowadzi Małą Szkołę Baletową, która stawia sobie za cel przygotowanie dzieci w wieku od 4 do 9 roku życia do nauki w Szkole Baletowej. Zajęcia dla młodszej grupy trwają 45 minut i są prowadzone dwa razy w tygodniu, natomiast dla starszej po 90 minut. Nauka w Niepublicznej Szkole Baletowej trwa 9 lat. Przyjęcie do szkoły opiera się o badanie predyspozycji ruchowych dziecka. Ukończenie szkoły umożliwia uzyskanie dyplomu zawodowego tancerza scenicznego. Program realizuje przedmioty artystyczne w godzinach popołudniowych. Nauka w szkole odbywa się w kameralnej atmosferze - grupy liczą do 10 osób. Szkoła baletowa prowadzi również otwarte zajęcia z tańca jazzowego

 

Baletnica na zajęciach tanecznych
Zajęcia baletowe są prowadzone niemalże w każdej szkole. To technika, która pozwala zdobyć podstawy wykorzystywane w każdym stylu tanecznym.

 

 

9. BROADWAY GIRLS W TEATRZE MUZYCZNYM

Broadway Girls to zespół działający pod patronatem Teatru Muzycznego w Łodzi. Jego szeregi mogą zasilić dziewczynki w wieku od 7 do 11 lat. Układy są inspirowane najsłynniejszymi musicalami i teledyskami. Treningi w tak niepowtarzalnym miejscu jak scena Teatru Muzycznego są ekscytującym przeżyciem dla małych tancerek! Zajęcia są prowadzone pod okiem doświadczonej tancerki i choreografki Olgi Lipskiej, która miała również okazję szkolić się u nowojorskich sław tanecznych.

 

10. STUDIO TAŃCA ESKULAP

Szkoła Eskulap została utworzona przez mistrzów tańca, zawodowych nauczycieli i trenerów tańca sportowego będących jednocześnie sędziami Federacji Tańca Sportowego. Poza popularnymi propozycjami tanecznymi takimi jak hip-hop czy taneczny miks, szkoła zaprasza na zajęcia z tańca towarzyskiego. Innowacyjną propozycją jest Disco Dance, która jest dedykowana dziewczynkom, łączącą w sobie elementy baletu i akrobatyki. Dla dzieci, które chcą połączyć taniec i fitness, doskonała będzie zumba.

 

Szkoły tańca w Polsce

Jeżeli jesteś z innego miasta w Polsce możesz skorzystać z zestawienia najlepszych szkół tanecznych w poszczególnych miastach. Przykładowo możesz sprawdzić ofertę szkół tańca w Krakowie, Gdańsku, we Wrocławiu. Możesz także skorzystać z wyszukiwarki atrakcji i miejsc w Polsce, aby sprawdzić propozycje taneczne w Twoim mieście.

 

Aleksandra Kowalczyk

Zobacz również

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

W Łodzi, tak jak w każdym większym polskim mieście, znajdziemy bogatą ofertę zajęć sportowych dla najmłodszych. Mamy do wyboru propozycje klubów miejskich jak i prywatnych, obejmujące różne dyscypliny. Dzięki...

czytaj więcej

10 najciekawszych warsztatów dla dzieci w Łodzi

10 najciekawszych warsztatów dla dzieci w Łodzi

Łódź to prężnie rozwijające się miasto również w sferze kulturalnej. Sprawdź, jakie zajęcia edukacyjne proponują milusińskim instytucje miejskie i nie tylko. U nas znajdziesz 10 najciekawszych propozycji warsztatów...

czytaj więcej