Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Roztańczony Wrocław, czyli 10 propozycji szkół tańca dla dzieci i młodzieży

Powszechnie wiadomo, że obok zbilansowanej diety podstawą zdrowego trybu życia jest ruch. Jedną z jego form może być taniec, który ostatnio cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych ludzi. Wspomniany rodzaj aktywności fizycznej odznacza się wieloma aspektami i korzystnie wpływa na dzieci. Taniec pozwala nie tylko na uwolnienie nadmiaru energii, poprawia także koordynację ruchową czy też niweluje wady postawy.

 

Taneczne oferty we Wrocławiu

Obecnie na rynku można znaleźć wiele placówek i szkół tanecznych oferujących zajęcia skierowane do młodych osób. Zatem jeśli jesteś z Wrocławia i okolic, koniecznie zapoznaj się z poniższymi propozycjami!

 

1. Szkoła Tańca Al-Mara

Oprócz kursów dla dorosłych, Al-Mara przygotowała bogatą ofertę dla dzieci, które mogą wziąć udział w zajęciach z tańca nowoczesnego, hip-hopu czy disco dance. Pierwszy z nich jest nowoczesnym stylem tanecznym, charakteryzującym się dynamiką i niesamowitą energią. Hip-hop jest połączeniem swobody i młodzieńczego luzu z dokładnością i skocznością kroków. Z kolei disco dance uważa się za taniec sportowy, gdyż wymaga od tancerzy niemałej sprawności fizycznej, a cechują go energia i szybkie tempo.

 

2. Szkoła Tańca Diament

Młodzi pasjonaci tańca, którzy zdecydują się doskonalić swoje umiejętności we wrocławskiej placówce Diament, mogą liczyć na specjalną opiekę instruktorów z przygotowaniem pedagogicznym. Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania, od przedszkolaków, poprzez uczniów podstawówek, gimnazjów do młodzieży kształcącej się w szkołach średnich. Mimo, iż celem kursu jest zgłębienie technik tanecznych, instruktorzy proponują naukę poprzez zabawę, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych. Poprzez przyjemne początki oparte na elementach rytmiki i rozpoznawaniu melodii, dzieci stopniowo przygotowują się fizycznie i psychicznie do przyswojenia bardziej skomplikowanych układów tanecznych. Należy dodać, iż szkoła Diament swoim najlepszym podopiecznym umożliwia wzięcie udziału w rozmaitych turniejach tańca towarzyskiego. Ponadto placówka oferuje warsztaty i obozy taneczne.

 

3. Szkoła Tańca Iglica

Ta szkoła ma ciekawą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.  Placówka proponuje lekcje z zakresu tańca towarzyskiego dla dzieci w wieku 3-10 lat. Warto dodać, iż w tym przypadku pierwsze zajęcia nie są zobowiązujące, a mogą jedynie zachęcić dziecko do praktykowania tańca. Iglica proponuje także naukę tańca o charakterze hip-hopowym, który prowadzony jest dla młodszych dzieci i osobno dla młodzieży. Ciekawą opcją jest również kurs z zakresu tańców latynoamerykańskich, polecana zwłaszcza nastolatkom.

 

4. Szkoła Tańca JAST

JAST stanowi przykład szkoły, która skutecznie dowodzi, że tańca nie należy rozpatrywać jedynie w kategorii aktywności fizycznej. Blok nazwany Mix taneczny skierowany jest dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 3,5-5 i 6-8 lat. Celem tych zajęć jest także rozwinięcie umiejętności interpersonalnych dziecka, integracja w grupie i przełamanie bariery strachu przed występami publicznymi. A zatem, JAST łączy przyjemne z pożytecznym!

 

5. Dom Tańca Pałacyk

Placówka Pałacyk może pochwalić się naprawdę szerokim programem zajęciowym. Kilka z proponowanych bloków tanecznych opiera się na balecie, do którego proponowane są kolejno elementy tańca scenicznego, gimnastyki artystycznej czy tańca współczesnego (każde na osobnych zajęciach). Uczniowie mogą wybrać także lekcje z hip-hopu, tańca orientalnego, Electric Booggie i dedykowanego najmłodszym, Mix-dance’u. Nieco starsi mogą uczestniczyć w kursie Break Dance’a, salsy latynoskiej oraz tańca towarzyskiego. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

 

6. Akademia Tańca Esens

Ta szkoła proponuje dzieciom i nastolatkom ciekawy i zróżnicowany program. Najmłodsi, w przedziale wiekowym 3-6 lat, zachęcani są do uczęszczania na zajęcia Kids Balet. Nieco starszym dzieciom, w wieku 7-12 lat, proponuje się bloki taneczne takie jak: Kids Pole Dance, Kids Breakdance, Kids Latino Solo oraz kurs tańca towarzyskiego. Młodzież może zapisać się na zajęcia Formacji Street Dance, gdzie szlifuje się umiejętności z zakresu breakdance’u.

 

7. Dziecięce Studium Baletowe Balerinka

Balerinka to szkoła bazująca na klasycznym balecie, kształtująca przyszłe tancerki od 4 do 18 roku życia. Charakter zajęć uzależniony jest od wieku dzieci. Pierwsze lekcje opierają się na rytmice, pojawiają się na nich elementy tańców etnicznych oraz tradycyjnych tańców regionalnych i narodowych. Oprócz tego, dzieci poznają techniki pojawiające się w tańcu klasycznym oraz nowoczesnym.

 

8. Mały Artysta

To, co wyróżnia Małego Artystę, to podejście instruktorów do najmłodszych, którzy mają spore doświadczenie w pracy z dziećmi. Szkoła specjalizuje się w takich gatunkach jak hip-hop, rock & roll, tango czy flamenco. Te współczesne techniki taneczne są niezwykle energetyczne i oryginalne, a każdy pokaz umiejętności tanecznych wzbogacają kolorowe kostiumy i rekwizyty.

 

9. Wrocławski Klub Anima

Klub Anima cieszy się sympatią dzieci i młodzieży dzięki połączeniu dobrej zabawy i pozytywnej energii z nauką tańca. Najmłodszym pasjonatom proponuje się zajęcia łączące różne techniki taneczne, tzw. Mix dance, które z pewnością rozwiną ich zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej. Anima oferuje także naukę tańca w rytmach hip-hopu, który skierowany jest dla dwóch grup wiekowych, 6-8 i 8-15 lat.

 

10. Szkoła Tańca Flashdance

Flashdance może pochwalić się bogatym programem przeznaczonym zarówno dla małych, jak i starszych tancerzy. Najmłodsi mają możliwość uczęszczania na zajęcia dla dzieci, które pozwolą im ukierunkować swoje taneczne zainteresowania. Nieco starszym proponuje się uczestnictwo w lekcjach tańca nowoczesnych gatunków jak hip-hop oraz breakdance. Swoje umiejętności taneczne, młodzież może rozwijać także na zajęciach baletowych. Flashdance poleca także zumbę, którą cechują dynamika i duża swoboda.

Zobacz również

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało swoje hobby i spędzało wolny czas w ciekawy sposób. Co zrobić, gdy Twoja pociecha ziewa z nudów na tradycyjnych zajęciach pozalekcyjnych? Mamy na to radę!

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Zebraliśmy dla Was najciekawsze pomysły warsztatów kulinarnych organizowanych przez różne instytucje we Wrocławiu. Przejrzyj poniższe propozycje, wybierz coś dla siebie i Twojej pociechy i delektuj się życiem!

czytaj więcej

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzeum już dawno przestało być nudnym miejscem, w którym niczego nie wolno dotknąć. Przedstawiamy wrocławskie muzea, w których najmłodsi znajdą wiele ciekawych wystaw oraz zajęć przygotowanych specjalnie dla...

czytaj więcej

Nauka tańca dla dzieci - jak zachęcić dziecko do tańca?

Nauka tańca dla dzieci - jak zachęcić dziecko do tańca?

W dzisiejszych czasach wysoko ceni się wszechstronny rozwój i samodzielność. Aby nauczyć tego dziecko, warto zapisać je na dodatkowe zajęcia. Jedną z ciekawych propozycji jest nauka tańca. Rodzaj tańca - balet, hip-hop...

czytaj więcej