Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Wrocławskie muzea dla dzieci  i młodzieży

Muzeum już dawno przestało być nudnym miejscem, w którym niczego nie wolno dotknąć. Przedstawiamy wrocławskie muzea i obiekty historyczne, w których najmłodsi znajdą wiele ciekawych wystaw oraz zajęć przygotowanych specjalnie dla nich.

 

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE

Wystawa stała - Archeologia Śląska, ukazuje jak przez różne epoki zmieniał się wygląd ludzkich osad oraz wytwarzane w nich przedmioty. Dzieci poznają historię regionu, z którego pochodzą a także zobaczą fantastyczne rekonstrukcje dawnych ludzkich siedzib.

Wystawa czasowa - Tajemnice egipskich grobowców, wprowadza dzieci w świat pradawnych wierzeń i starożytnych zabytków. Prawdziwe mumie i pięknie zdobione sarkofagi sprawią, że każdy zwiedzający poczuje się niczym poszukiwacz skarbów! Główną atrakcją jest pełnowymiarowa rekonstrukcja komory grobowej sprzed blisko 4 tysięcy lat, do której można wejść! W środku można obejrzeć odtworzone dekoracyjne polichromie, które przedstawiają składane zmarłemu dary. Wystawę można oglądać do 10 stycznia 2017 roku.

Wrocław, ul. Cieszyńskiego 9 - Arsenał

 

Godziny otwarcia Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu

środa - sobota 10:00 - 17:00
niedziela 10:00 - 18:00

 

Ceny biletów

Wystawy stałe wstęp wolny
Tajemnice egipskich grobowców normalny: 20 zł / ulgowy 12 zł

       

 

MUZEUM PANA TADEUSZA ZAKŁADU NARODOWEGO IM. OSSOLIŃSKICH

Dzieła Adama Mickiewicza nie wydają się specjalnie interesującym tematem dla dzieci. Jednak nie dajcie się zwieść! W tym muzeum nuda nam nie grozi. Zadbają o to nie tylko bogate zbiory i profesjonalni przewodnicy ale także nowoczesne technologie! Zwiedzanie uatrakcyjniają projektory, ekrany dotykowe a nawet pobyt w wirtualnej rzeczywistości. Taka forma wystawy przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym zwiedzającym.

Wrocław, ul. Rynek 6 - Kamienica pod Złotym Słońcem

 

Godziny otwarcia Muzeum Pana Tadeusza

wtorek-niedziela 10.00-18.00
poniedziałek nieczynne

 

Ceny biletów

Bilet normalny 20 zł
Bilet ulgowy 10 zł
Bilet we wtorek 1 zł
Bilet rodzinny

20 zł - od 2 do 6 osób,

w tym min. 1 osoba powyżej 18 lat

i min. 1 osoba poniżej 18 lat

Bilet dla dzieci do 6 lat wstęp darmowy

 

 

HYDROPOLIS

Czy wiecie, że woda pokrywa aż 70% powierzchni Ziemi? Dlatego warto poznać się z nią nieco bliżej. Wystawa znajduje się w podziemnym zbiorniku czystej wody z XIX w. o powierzchni 4000 m². Nowoczesne technologie sprawiają, że dzieci uczą się przez zabawę. Seans 360° pozwala wybrać się w najodleglejsze zakątki kosmosu a dzięki rekonstrukcji batyskafu “Trieste" możliwa jest podróż wprost na dno Rowu Mariańskiego. Zwiedzanie uatrakcyjnią także filmy, multimedialne gry, makiety i modele urządzeń hydrotechnicznych.

Wrocław, ul. Na Grobli 19 - 21

 

Godziny otwarcia Muzeum Hydropolis

poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00 (ostatnie wejście o 16.30)
sobota - niedziela 10.00 - 20.00 (ostatnie wejście o 18.30)

 

Ceny biletów

Bilet normalny 27 zł
Bilet ulgowy 18 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych + max. 2 dzieci) 72 zł
Bilet dla dzieci do 3 lat wstęp darmowy

 

 

CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

Chcecie opowiedzieć dziecku o historii Wrocławia, a tym samym powspominać stare czasy? Wystawa Wrocław 1945 - 2016 to idealne miejsce! Można odwiedzić zrekonstruowane wnętrza z tamtych lat, dowiedzieć się jak kiedyś nazywała się ulica, przy której mieszkamy a nawet zadzwonić z budki telefonicznej. Wszystkie wspomnienia z dzieciństwa lub opowieści Waszych rodziców możecie przekazać dzieciom. Wyprawa w świat bez komputerów i supermarketów będzie dla dzieci niemniej zaskakująca niż lot w kosmos.

Wrocław, ul. Grabiszyńska 184.

 

Godziny otwarcia Centrum Historii Zajezdnia

wtorek - czwartek 9.00 - 17.00
piątek - niedziela 10.00 - 18.00
ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem  

 

Ceny biletów

Bilet normalny 10 zł
Bilet ulgowy 5 zł
Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + dzieci) 25 zł

 

 

HUMANITARIUM. OGRODY DOŚWIADCZEŃ

Park rozrywki edukacyjnej to interaktywne eksponaty, które łączą naukę i zabawę w idealnych proporcjach. Zgodnie z nazwą, wystawa skupia się przede wszystkim na człowieku i środowisku, w którym żyje. Biologia, fizyka, chemia, matematyka i logika to tylko niektóre dziedziny, z którymi mogą zapoznać się najmłodsi. Każdy gość zmienia się tu w naukowca i własnoręcznie przeprowadza doświadczenia.

W weekendy Humanitarium zaprasza na różnorodne warsztaty, na których dzieci przeprowadzą wyjątkowe eksperymenty, np. wykonają glicerynowe mydełka lub poznają różne stany skupienia.

Wrocław, ul. Stabłowicka 147a

 

Godziny otwarcia Humanitarium

poniedziałek - piątek

8.00 - 17.00

(ostatnie wejście do 16.15)

sobota - niedziela

11:00 - 18:00

(ostatnie wejście do 17.15)

 

Ceny biletów

Bilet normalny 18 zł
Bilet ulgowy 14 zł
Bilet rodzinny (rodziny liczące min. 3 osoby) 14 zł
Bilet dla dzieci do lat 3 wejście bezpłatne

 

Zobacz również

10 szkoł tańca we Wrocławiu

10 szkoł tańca we Wrocławiu

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia taneczne we Wrocławiu, ale nie masz pojęcia, jaką szkołę wybrać? Zestawiliśmy dla Ciebie 10 najbardziej atrakcyjnych szkół tańca, oferujących różnorodne zajęcia taneczne.

czytaj więcej

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało swoje hobby i spędzało wolny czas w ciekawy sposób. Co zrobić, gdy Twoja pociecha ziewa z nudów na tradycyjnych zajęciach pozalekcyjnych? Mamy na to radę!

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Zebraliśmy dla Was najciekawsze pomysły warsztatów kulinarnych organizowanych przez różne instytucje we Wrocławiu. Przejrzyj poniższe propozycje, wybierz coś dla siebie i Twojej pociechy i delektuj się życiem!

czytaj więcej

Najciekawsze muzea w Polsce dla dzieci

Najciekawsze muzea w Polsce dla dzieci

Obawiasz się swojej pierwszej wizyty z dzieckiem w muzeum? Masz wrażenie, że to jeszcze za wcześnie i twój maluch nie wytrzyma zbyt długiego zwiedzania? Całkiem niepotrzebnie. W dzisiejszych czasach muzea są przygotowane...

czytaj więcej