Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Zajęcia dla dzieci we Wrocławiu

Szukasz atrakcyjnych zajęć kreatywnych dla najmłodszych? Przedstawiamy niezwykłe warsztaty, na które dzieci będą chodzić z przyjemnością. Oto 10 najciekawszych zajęć pozaszkolnych we Wrocławiu.

 

1. Zajęcia kulinarne - AKADEMIA MŁODEGO KUCHARZA

Nauka gotowania to idealny pomysł nie tylko dla łakomczuchów, nawet niejadek spojrzy przychylniejszym okiem na danie, które przyrządził samodzielnie. Na zajęciach dzieci korzystają ze świeżych, pełnowartościowych składników i przemieniają je w pyszne potrawy. Dodatkowo młodzi kucharze dowiedzą się jak się zdrowo odżywiać, poznają zasady bezpieczeństwa i higieny w kuchni, a także nauczą się dobrych manier przy stole - to wszystko w wesołej i przyjaznej atmosferze kulinarnych eksperymentów i pracy w grupie.

Zajęcia kulinarne dla dzieci prowadzone są w czterech przedziałach wiekowych: Mały Kucharz (3 - 6 lat), Młody Kucharz (6 - 9 oraz 9 - 11 lat) oraz Młody Szef Kuchni (12 - 18 lat) w dwunastoosobowych grupach.

 

talerz z groszkiem i marchewką
Dekoracje kulinarne dla dzieci

 

2. Kurs automatyki Dla dzieci - TWÓJ ROBOT

Własnoręczne zbudowanie robota i zaprogramowanie go tak, aby mógł np. wydostać się z tunelu lub pokonał tor przeszkód. Sen studenta politechniki? Niekoniecznie! Dzięki warsztatom robotyki Twój maluch może zmienić się w prawdziwego naukowca. Specjalne zdolności nie są wymagane, bo w tych zajęciach liczy się kreatywność i ciekawość świata. Dzieci uczą się tu poprzez zabawę a dodatkowo rozwijają zdolności logicznego myślenia oraz pracy w grupie.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 - 13 lat.

 

 

3. Zabawa z klockami LEGO® - BRICKS 4 KIDZ

Czy budowle z klocków to tylko zabawa? Nic bardziej mylnego! Dzięki kreatywnym zajęciom dzieci mogą poznać otaczający ich świat. Od nauki alfabetu i liczenia, poprzez architekturę i podróże, aż po mechanikę i prawa fizyki. Warsztaty kładą też nacisk na porządek i szacunek do zabawek - przed pójściem do domu uczestnicy samodzielnie odkładają klocki na miejsce.

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych: Przedszkolaki Legolaki (3 - 5 lat), Buduję i wiem (5 - 7 lat) oraz Robotyka dla Juniora (7- 9 lat).

 

budowle z klocków lego
Konstrukcje z klocków LEGO

 

 

4. Kurs programowania - MAŁY INŻYNIER

Dzieci uwielbiają gry komputerowe, dlatego warto wykorzystać tę sympatię i zachęcić ich do samodzielnego stworzenia wymarzonej gry. Programowanie odbywa się na podstawie przeciągania bloczków z instrukcjami. Dzieci w łatwy i przyjazny sposób uczą się podstawowych pojęć związanych z programowaniem, rozwijają logiczne myślenie i kreatywność, a także dowiadują się ciekawych informacji o otaczającym je cyfrowym świecie.

Zajęcia prowadzone w dwóch grupach wiekowych: 9 - 11 lat oraz 12 - 16 lat.

 

5. Akrobatyka i aerial - AKADEMIA GOJUMP

Skoki to to, co tygryski i dzieci lubią najbardziej. Dzięki zajęciom w parku trampolin poprawia się ich sprawność fizyczna, umiejętności motoryczne, kształtuje silny charakter oraz wzmacnia pewność siebie. Taka dawka ruchu pożytecznie wykorzysta niespożytą dziecięcą energię. Ćwiczenia prowadzone są w formie zabawy przy muzyce.

Zajęcia prowadzone są w różnych grupach wiekowych: MŁODZI NINJA (4 - 6, 7 - 9 lat), GIMNASTYKA dla dzieci (4 - 6, 7 - 13 lat), AKRO POWER dla młodzieży oraz AERIAL dla dzieci (9 - 13 lat)

 

6. Zajęcia z ceramiki - GLINOLANDia

Własnoręczne stworzenie dzieła sztuki z ceramiki sprawi wyjątkową radość każdemu małemu artyście. Rzeźbienie w glinie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wyobraźnię oraz ćwiczy koordynację ruchową dzieci. Po wypaleniu w piecu, prace stworzone na zajęciach zostają własnością autora i mogą stać się piękną dekoracją domu lub wspaniałym prezentem dla najbliższych.

 

7. Zabawa w Musical - NFM

Śpiew, taniec, a może teatr? Już nie trzeba wybierać! Wszystkie te elementy Twoje dziecko odnajdzie na jednych zajęciach prowadzonych w Narodowym Forum Muzyki. W atmosferze zabawy nauczy się także przezwyciężać swoją nieśmiałość i strach przed występami na scenie oraz wzmocni pewność siebie. Kto wie, może już niedługo to Twoje dziecko zostanie gwiazdą światowego formatu?

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 15 lat.

 

8. DZIECIĘCE STUDIO ARCHITEKTURY

Czasami do wybudowaniu miasta wystarczą nożyczki, papier i wyobraźnia. Tak właśnie powstają piękne makiety na warsztatach w Centrum Poznawczym Hali Stulecia. Zajęcia uczą kreatywnego myślenia i rozwijają zdolności manualne dzieci, a także zachęcają je do myślowych eksperymentów i dyskusji.

 

9. DZIECIĘCE BIURO PODRÓŻY

Czy wiesz, w jaki sposób za czasów Kleopatry pozyskiwano purpurowy barwnik? Jakie są zwyczaje wiosenne w Japonii? Odpowiedzi na te i inne pytanie można poznać na comiesięcznych warsztatach w MultiCentrum. Podczas nich dzieci zapoznają się z szeroko rozumianą tematyką podróży. Każde zajęcia przybliżą kulturę i zwyczaje innych krajów, wprowadzą słuchaczy w świat tajemnic i ciekawostek, a także pozwolą na stworzenie oryginalnych prac plastycznych i budowli z klocków.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6 - 10 lat. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

 

Globus w dziecięcych rękach
Globus w rękach dziecka

 

10. Zajęcia plastyczne - KREATYWNE INSPIRACJE

Plastyka to nie tylko kartka i ołówek ale wiele różnorodnych technik, z którymi zapoznają się uczestnicy zajęć w Centrum Kultury Wrocław Zachód. Rysunek, rzeźba, witraż i decoupage to tylko niektóre z metod, za pomocą których dzieci zrealizują własne unikatowe projekty. Warsztaty rozwijają nie tylko zdolności artystyczne, ale także koncentrację i wyobraźnię.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 - 12 lat.

Zobacz również

10 szkoł tańca we Wrocławiu

10 szkoł tańca we Wrocławiu

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia taneczne we Wrocławiu, ale nie masz pojęcia, jaką szkołę wybrać? Zestawiliśmy dla Ciebie 10 najbardziej atrakcyjnych szkół tańca, oferujących różnorodne zajęcia taneczne.

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Zebraliśmy dla Was najciekawsze pomysły warsztatów kulinarnych organizowanych przez różne instytucje we Wrocławiu. Przejrzyj poniższe propozycje, wybierz coś dla siebie i Twojej pociechy i delektuj się życiem!

czytaj więcej

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzeum już dawno przestało być nudnym miejscem, w którym niczego nie wolno dotknąć. Przedstawiamy wrocławskie muzea, w których najmłodsi znajdą wiele ciekawych wystaw oraz zajęć przygotowanych specjalnie dla...

czytaj więcej

Kreatywne zajęcia dla dzieci w Opolu

Kreatywne zajęcia dla dzieci w Opolu

Chciałbyś odciągnąć swoją pociechę od komputera czy telewizora? Poznaj ofertę najciekawszych zajęć kreatywnych dla najmłodszych w Opolu i okolicy. Pobudź swoje dziecko do kreatywnego myślenia i rozwijania swojej...

czytaj więcej