Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Kreatywne warsztaty dla dzieci w Opolu

Od zawsze wiadomo, że dzieci nie lubią monotonii. Ciągłe powtarzanie tych samych schematów zabaw jest dla nich nudne i z czasem staje się męczące. Chcesz temu zaradzić, a przy okazji odciągnąć swoją pociechę od komputera czy telewizora? Funkcjonujące w wielu miejscowościach instytucje kultury i nauki oraz prywatne firmy, oferują szeroki wachlarz kreatywnych zajęć, które pomogą ci w organizowaniu wolnego czasu twojego dziecka. Z reguły są to zajęcia gwarantujące świetną zabawę i tym samym pobudzające kreatywność i wyobraźnię maluchów.

 

Opole dla dzieci

Jeśli mieszkasz w Opolu lub jego okolicy, poniższy ranking będzie dla ciebie pomocny w wyborze odpowiednich zajęć.

 

1. KUCHARZ I SMAKOSZ W JEDNYM

Czy twoje dziecko lubi pomagać podczas przygotowywania posiłków? Może często stara się samodzielnie przyrządzić jakieś danie lub po prostu interesuje się zdrowym żywieniem? Jeśli nie zawsze masz możliwość, aby poświęcić maluchowi odpowiednią ilość czasu i uwagi na jego eksperymenty w kuchni, jak najszybciej zapisz go do opolskiej Akademii Młodego Kucharza. Tam, pod okiem nauczycieli-kucharzy, dziecko nauczy się gotować zdrowo i różnorodnie, pozna zasady higieny pracy w kuchni, nauczy się dobrych manier i zasad savoir-vivre’u oraz rozwinie wiele innych umiejętności.

Zajęcia są przeznaczone dla uczestników w wieku od 3 do 18 lat. Grupy liczą po 12 osób, rodzice nie biorą udziału w warsztatach. Koszt karnetu na regularne zajęcia, waha się od 140 do 180 zł -  w zależności od grupy wiekowej. 

 • Akademia Młodego Kucharza, ul. Kośnego 15/2 Opole, tel. 724 655 991, www.akademiamlodegokucharza.pl

 

2. MALI KONSTRUKTORZY

Zauważasz u swojego dziecka zainteresowanie do tworzenia niebanalnych konstrukcji, budynków z klocków? W Bricks 4 Kidz maluch w ramach zabawy  będzie mógł budować modele z klocków Lego, zobaczy jak wprowadzać stworzone obiekty w ruch oraz zaczerpnie wiedzy z dziedziny nauki oraz architektury.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat. Uczestnicy są podzieleni na grupy wiekowe. Najmłodsze pociechy - do 3 lat biorą udział w zabawie razem z rodzicami. Cena karnetów jest zależna od przynależności do konkretnego zespołu.

 • Bricks 4 Kidz, ul. Powstańców Śląskich 28 Opole, tel. 792 855 600, www.bricks4kidz.com.pl

 

3. RODZINNE SPOTKANIA MUZYCZNE

Nie masz pomysłu jak efektywnie spędzić niedzielny poranek razem z dzieckiem? Udajcie się na zajęcia Music Together prowadzone w Filharmonii Opolskiej, a na pewno będziecie zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia. Uważasz, że twoje dziecko nie potrafi śpiewać? Bzdura! Każdy maluch jest muzycznie uzdolniony, to od rodziców zależy jak rozwiną się jego kompetencje. Na zajęciach dziecko ma kontakt z żywą muzyką, piosenkami wykonywanymi w języku angielskim oraz przeróżnymi instrumentami. Dzięki pełnej swobodzie może poznawać muzykę na swój własny sposób.

Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy wiekowe: od 0 do 2 lat oraz od 3 do 7 lat. Cena biletu wynosi 10 zł zarówno za dziecko, jak i za opiekuna.

 • Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera,.ul. Krakowska 24 Opole, tel. 77 44 23 270, www.filharmonia.opole.pl

 

rodziny z dziećmi podczas zajęć muzycznych
Wspólne zajęcia muzyczne dla dzieci i ich rodziców

 

4. ARTYSTYCZNA KREATYWNOŚĆ

Chcesz, aby twoje dziecko rozwijało swoje zdolności plastyczne, rzeźbiarskie czy fotograficzne? Idealnym miejscem dla malucha chcącego rozwijać się w kierunku artystycznym jest Ognisko Plastyczne. Zajęcia prowadzone są przez znakomitych nauczycieli - profesjonalistów, którzy pracują również w Liceum Plastycznym. Zajęcia mogą być wybierane w oparciu o poszczególne poziomy:

 • dziecięcy (od 7 lat) - rysunek, malarstwo, modelowanie;
 • młodzieżowy - rysunek, malarstwo, rzeźba, historia sztuki;
 • istnieją również pracownie dowolnego wyboru: fotografia, ceramika, grafika użytkowa, snycerstwo, tkanina artystyczna i techniki scenograficzne.

Zajęcia prowadzone są w godzinach popołudniowych.

 • Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa, ul. Strzelców Bytomskich 10 Opole, tel. 77 456 60 99, www.plastyczniak.opole.pl

 

5. ZACIĘCI WIDZOWIE

Kino Helios przedstawia atrakcyjną ofertę przeznaczoną dla swoich najmłodszych widzów. Cykl filmowych poranków gwarantuje maluchom wspaniałą zabawę. Każdy seans rozpoczyna się kilkunastominutowymi konkursami z nagrodami.  Dzieci mogą zmagać się z przeróżnymi zadaniami i łamigłówkami, za które otrzymują niewielkie upominki.

Bilet wstępu dla każdego uczestnika kosztuje 15 zł.

 • Kino Helios, Pl. Kopernika 17 Opole, tel. 77 456 66 55,  www.helios.pl

 

6. NAUKI ŚCISŁE? NIE TAKIE STRASZNE

Centrum Nauk Przyrodniczych zachęca dzieci do wzięcia udziału w zajęciach z matematyki, biologii, chemii, fizyki, języka polskiego i angielskiego oraz historii muzyki. Celem ćwiczeń jest przekazanie maluchom wiedzy poprzez zabawę, czyli najbardziej przystępny dla nich sposób. Jest to szansa poznania 'nudnej' teorii do strony praktycznej.

Zajęcia trwają od 30 do 45 minut w zależności od wieku uczestników. W soboty odbywają się zajęcia otwarte, całkowicie darmowe.

 • Centrum Nauk Przyrodniczych, ul.Powstańców Śląskich 19 Opole (Centrum mieści się na terenie Publicznego Gimnazjum nr 6), tel. 77 454 50 87, www.facebook.com/CentrumNaukPrzyrodniczych/

 

7. HIP-HOPSY

Twoje dziecko marzy o kursie tańca, a wybór padł na hih-hop? Jak najszybciej zapisz je do Hip-Hop Budy. To właśnie tutaj maluch pozna podstawy kultury hiphopowej. Zajęcia prowadzone są w kilku grupach, różnorodnych wiekowo. Najmłodsi tancerze mogą mieć 4 lata. Dzieci uczą się zarówno praktyki, jak i teorii tańca.

 • Hip-Hop Buda, ul. Armii Krajowej 9 Opole, tel. 602 708 288, www.hiphopbuda.pl

 

Występ taneczny dziewczynek na scenie
Dziewczynki wykonujące układ hip-hopowy

 

8. TANECZNA IMPREZA

Nie wiesz, jak zmusić swoje dziecko do ruchu? Zapisz je na zumbę, fitness lub taniec kreatywny! W Formini organizowane są zajęcia dla maluchów, które skończyły 4 lata. Ćwiczenia łączą w sobie ruch, muzykę oraz dobrą zabawę. Przeznaczone są zarówno dla dzieci aktywnych fizycznie, jak i dla leniuszków, mających problemy z wagą. Twoja pociecha poprzez zabawę może poprawić swój stan zdrowia, kondycję fizyczną oraz samopoczucie.

Zajęcia trwają 45 minut. Miesięczny karnet w zależności od ilości godzin w tygodniu waha się od 65 do 100 zł.

 • Formini, ul. Niemodlińska 63 Opole, tel. 606 789 950, www.formini.pl

 

9. EKSPERYMENTATOR

Zajęcia eksperymentalne dla maluchów organizowane są w Zaczarowanym Świecie - Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE. Organizowane warsztaty obejmują m.in.: pokazy w mobilnym planetarium i obserwacje astronomiczne. Dzięki nim dzieci mają możliwość poznać z innej - ciekawszej strony świat nauki i techniki.

Ceny zajęć rozpoczynają się już od kilkunastu złotych.

 • Zaczarowany Świat - Centrum Nauki i Eksperymentu RCRE, ul.Dubois 36 Opole, tel. 77 404 75 74, www.zaczarowanyswiat.rcre.opolskie.pl

 

10. KULTURA WSPOMAGA ROZWÓJ

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu poprzez edukację i kulturę pragnie rozwinąć zainteresowania i umiejętności dzieci. Wachlarz oferowanych zajęć jest bardzo szeroki i różnorodny. Na pewno każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Warsztaty można wybierać spośród: taniec, muzyka, teatr i recytacja, plastyka i modelarstwo, informatyka i technika, sport.

 • Młodzieżowy Dom Kultury, ul. ul. Strzelców Bytomskich 1 Opole, tel. 510 048 256, www.mdk.opole.pl

 

Drogi Rodzicu, jakie zajęcia zaoferujesz swojemu dziecku?

Jeżeli pośród powyższych propozycji nie znalazłeś interesujących atrakcji, skorzystaj z bloga Pozytywki. Znajdziesz w nim całe mnóstwo propozycji na urozmaicenie czasu wolnego Twojej kochanej pociechy.

 

Zobacz również

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało swoje hobby i spędzało wolny czas w ciekawy sposób. Co zrobić, gdy Twoja pociecha ziewa z nudów na tradycyjnych zajęciach pozalekcyjnych? Mamy na to radę!

czytaj więcej

10 pomysłów na zabawę z małym dzieckiem

10 pomysłów na zabawę z małym dzieckiem

Zastanawiasz się, jak kreatywnie i wesoło spędzić czas z przedszkolakiem w domu? Chcesz, aby zabawa wpływała pozytywnie na jego rozwój? W tym artykule znajdziesz inspiracje, dzięki którym słowo ,,nuda' przestanie...

czytaj więcej