Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

10 najlepszych miejsc dla dzieci we Wrocławiu i okolicy

Zorganizowanie najmłodszym wolnego czasu nie musi być trudne. Wystarczy tylko znać miejsca, które oferują ciekawe atrakcje dla dzieci. A jeśli szukasz takich we Wrocławiu lub w jego okolicach, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami - poniżej podpowiadamy dokąd warto się wybrać ze swoimi pociechami.

 

Atrakcje dla najmłodszych we Wrocławiu i okolicy

Wrocław to miasto, które ma do zaoferowania dzieciom naprawdę wiele. Będąc na Dolnym Śląsku, koniecznie odwiedźcie, któreś z poniższych miejsc - dobra zabawa gwarantowana! 

 

1. Wrocławskie zoo

Wybranie się do ogrodu zoologicznego przy ulicy Wróblewskiego to świetne rozwiązanie na niedzielne popołudnie dla całej rodziny. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się Afrykarium, w którym można zobaczyć m.in. niemal 250 gatunków ryb, żyjących w wodach oblewających Czarny Kontynent. Hasło przewodnie pomysłu brzmi: 'życiodajne wody Afryki'.

 

żółw we wrocławskim zoo
Twoje dziecko będzie zachwycone zwierzątkami z najodleglejszych zakątków świata!

 

2. Centrum Sztuki WRO

Zastanawiacie się, co takiego ciekawego mogą znaleźć najmłodsi w centrum sztuki? Powinniście zatem wiedzieć, że ta wrocławska placówka w swojej ofercie ma Interaktywny Plac Zabaw, czyli wystawę przygotowaną specjalnie z myślą o dzieciach. Jej ważnymi elementami są:

  • Kinko, gdzie pociechy mają okazję zapoznać się z klasyką polskiej animacji,
  • przewodnik sztuki, który dba o przybliżenie treści wystawy odwiedzającym.

Gwarantujemy, że nie tylko znawcy sztuki będą się tu dobrze bawić!

 

3. Hydropolis

Hydropolis to, najprościej mówiąc, muzeum wody. Powstało ono w 2015 roku, a wystawa została umieszczona w XIX-wiecznym zbiorniku wodnym, który swoją pierwotną funkcję pełnił do 2011 roku. Celem stworzenia ekspozycji było pokazanie różnych oblicz wody oraz przedstawienie jej z kilku perspektyw. Wyróżnionych zostało 9 stref, wśród nich między innymi: strefa relaksu, wystaw czasowych czy strefa dzieci. Ponadto w Hydropolis można zobaczyć, w jaki sposób działa drukarka wodna, a także poznać historię inżynierii wodnej.

 

4. Śladem wrocławskich krasnali

Charakterystycznym elementem dla Wrocławia są przyjazne krasnale, na które co i rusz można natrafić, przechadzając się ulicami miasta. Obecnie jest ich ponad 300 i wciąż przybywają nowe. Każdy z nich ma imię, zatem - jeśli wraz z pociechami chcecie znaleźć konkretnego towarzysza - poszukajcie go wcześniej na mapie. W innym przypadku, schowany w rzadko odwiedzanym zakamarku miasta, może umknąć waszej uwadze.

 

krasnal na wrocławskim rynku
Szukanie krasnali we Wrocławiu będzie dla dziecka prawdziwą frajdą!

 

5. Teatr Lalek

Będąc we Wrocławiu nie można zapomnieć o wspaniałym Teatrze Lalek z siedzibą przy ulicy Teatralnej. W nim bowiem można nie tylko spotkać postacie znane ze słynnych na całym świecie bajek czy baśni, ale również całkiem nowych bohaterów nieznanych dotąd historii. Co więcej, w placówce organizowane są także różnego rodzaju konkursy oraz zajęcia rozwijające kreatywność u dzieci, które z pewnością będą stanowiły wspaniałą i kształcącą rozrywkę dla najmłodszych.

 

6. Miejskie przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusem

Na terenie Wrocławia nierzadko można zobaczyć kursujące po jego ulicach zabytkowe środki transportu miejskiego. Ku zadowoleniu pociech oraz ich rodziców i dziadków, stolica Dolnego Śląska umożliwia cofnięcie się w czasie i podróżowanie nimi po wykupieniu odpowiednich biletów. To wspaniała przygoda nie tylko dla dzieci, ale również dla ich dorosłych opiekunów, którzy mogą zobaczyć  i przypomnieć sobie, jak wyglądał przejazd autobusem oraz tramwajami wiele lat temu.

 

7. Bobolandia

Park Rozrywki Rodzinnej Bobolandia to świetne miejsce dla wszystkich tych, którzy energii mają co niemiara. Tam bowiem znajdują się różnego rodzaje atrakcje w postaci trampolin czy zjeżdżalni, a także ogródka z zabawkami oraz cymbergajów i stołów bilardowych. Nie ma zatem wątpliwości, że tutaj każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie, bez względu na to, czy lubi spędzać czas w sposób aktywny, czy nieco bardziej pasywny.

 

8. Gojump Park Trampolin

A jeśli już mowa o potrzebie spożytkowania energii, która tkwi w każdym człowieku - zarówno tym młodym, jak i tym młodym duchem - warto również wybrać się ze swoją pociechą do największego w Polsce Parku Trampolin Gojump! Oferta zajęć jest bardzo bogata - od ogólnorozwojowych, przez zdrowotne, aż po fitness - a najważniejszy jest fakt, że kierowana jest ona nie tylko do dzieci, ale także do ich rodziców i opiekunów. Dlatego każdy może się tam dobrze bawić, bez względu na wiek.

 

9. Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy

Każda rodzina, którą łączy miłość do spędzania czasu na świeżym powietrzu, powinna wybrać się na spacer po tym terenie lub na przejażdżkę po wytyczonej na obszarze parku dydaktycznej ścieżce rowerowej. To magiczne miejsce zapewni nie tylko piękne widoki, ale również pozwoli wyciszyć się i zaznać tak potrzebnego wypoczynku z dala od spalin oraz nowinek technologicznych.

 

10. Kolejkowo

Odwiedzenie tego wyjątkowego parku miniatur może być wspaniałą przygodą zarówno dla młodszych, jak i tych starszych członków rodziny. Miejsce to oferuje bowiem podróż przez Dolny Śląsk w małych rozmiarach, dzięki czemu można poznać nieco lepiej Wrocław oraz jego okolice bez konieczności pokonywania dużych odległości. Kolejkowo znajduje się w samym centrum miasta na terenie jednego z najstarszych wrocławskich dworców - Dworca Świebodzkiego. Dzięki takiej lokalizacji przestrzeń ta jest bardzo klimatyczna i można poczuć się niczym prawdziwy pasażer kolejki jadącej przez całe województwo dolnośląskie.

 

Rodzice poszukujący rozrywek we Wrocławiu dla całej rodziny nie będą mieć problemu ze znalezieniem idealnego miejsca dla siebie i swoich pociech. Obszar ten jest bowiem pełen wspaniałych rozrywek i atrakcji dla osób w każdym wieku, dzięki czemu nikt nie będzie się nudził podczas wycieczki z bliskimi.

 

Agata Ciompała

Zobacz również

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzeum już dawno przestało być nudnym miejscem, w którym niczego nie wolno dotknąć. Przedstawiamy wrocławskie muzea, w których najmłodsi znajdą wiele ciekawych wystaw oraz zajęć przygotowanych specjalnie dla...

czytaj więcej

Kawiarnie dla dzieci we Wrocławiu

Kawiarnie dla dzieci we Wrocławiu

Uff - jak gorąco, puff - jak gorąco… Wakacyjne upały skutecznie zmniejszają chęć do zabawy przy palącym słońcu na placu zabaw lub w parku. Co zatem zrobić, kiedy lato spędzamy w mieście? Pozytywka specjalnie...

czytaj więcej

Dolny Śląsk z dzieckiem

Dolny Śląsk z dzieckiem

Planujesz w tym roku spędzić rodzinne wakacje na Dolnym Śląsku? Ten region ma niezwykle bogatą ofertę atrakcji dla najmłodszych. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić w szczególności.

czytaj więcej