Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Szatnia
Gdzie: Wrocław
pl.Teatralny 4
Kiedy: Godziny do ustalenia
Cena: od 18,00
do 30,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Wrocławski Teatr Lalek

Teatr Lalek to jeden z ważniejszych punktów na mapie kulturalnej Wrocławia. Wyjątkowość tego miejsca wynika z faktu, iż jest ono przeznaczone dla całej rodziny. Poza dużym wyborem ciekawych spektakli w każdej grupie wiekowej, w programie wydarzeń znajdziemy propozycje zajęć i warsztatów dla dzieci już od 6 miesiąca życia!

 

Wrocławski Teatr Lalek, fot. K. Krukowski 

 

Teatr dla najmłodszych

Spektakle dla maluchów, opracowywane z pomocą psychologów i pedagogów, to prawdziwa uczta dla zmysłów. Kolorowe postacie, przyjazna muzyka i prosta fabuła to nie jedyne atuty przedstawienia. Mali widzowie obserwują scenę siedząc boso na… poduszkach! Do wyboru są aż trzy tytuły: 'Afrykańska przygoda', 'BrzUCHO' oraz 'KRĘCIPUPA'. Taki rodzaj przedstawienia posiada nieoceniony walor edukacyjny.

 

                                 Brzucho, fot. A. Cerelczak
                                     Kręcipupa, fot. K. Krukowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawienia dla małych i dużych

Spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek to nadzwyczajne widowiska teatralne i muzyczne, które obfitują w bogate formy przekazu. Poza aktorami oraz unikatowymi lalkami na scenie, zobaczymy różnorodne dekoracje oraz wizualne efekty specjalne. Niezapomnianych atrakcji dzieciom starszym, młodzieży oraz dorosłym zapewni ponad dwadzieścia spektakli teatralnych. W repertuarze teatru każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru są sztuki klasyczne oraz współczesne, a także baśnie, takie jak 'Calineczka', 'Czarodziejski flet', czy 'Piękna i Bestia' i wiele innych.

 

                         Czarodziejski flet, fot. K. Krukowski 
                                      Plama, fot. K. Krukowski 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spektakle w plenerze

Alternatywą dla tradycyjnych inscenizacji w teatrze są lalkowe przedstawienia organizowane w plenerze, jak np. 'Guliwier w Krainie Olbrzymów' czy 'Legendy wrocławskie'. Teatr, który posiada specjalny BAJKOBUS, jeszcze nie raz zaskoczy mieszkańców Wrocławia!

 

Najnowszym przedstawieniem granym w Bajkobusie jest TESLA vs EDISON czyli z prądem lub pod prąd w reżyserii Joanny Gerigk; ten naładowany pozytywną energią spektakl grany jest ze sceny Bajkobusu, na potrzeby przedstawienia przerobionego na pionierski wóz transmisyjny - Elektrobus. TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku - oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? - spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich... czy aby na pewno grał fair?

 
                Dzyń - zajęcia dla dzieci, fot. K. Krukowski
               Swing - zajęcia dla dzieci, fot. K. Krukowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Działania edukacyjne Wrocławskiego Teatru Lalek w roku 2017

Szkoła w Mieście

W roku 2017 Wrocławski Teatr Lalek będzie kontynuował rozpoczęte w ubiegłych latach projekty edukacyjne. Jednym z nich jest szeroki program artystyczno-edukacyjny Szkoła w Mieście, zainicjowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Wrocław. 

Już od czterech lat we Wrocławskim Teatrze Lalek w ramach projektu odbywa się szereg zajęć, podczas których pracownicy teatru wraz z nauczycielami poruszają zagadnienia związane ze specyfiką teatru lalek, prowadzą działania plastyczno-scenograficzne oraz warsztaty. W ich trakcie dzieci i młodzież zyskują możliwość stworzenia samodzielnej wypowiedzi artystycznej na temat obejrzanego spektaklu i poszerzenia kontekstów jego odbioru.

 

Warsztaty do spektakli Wrocławskiego Teatru Lalek

Warsztaty do spektakli odbywają się we Wrocławskim Teatrze Lalek już od kilku lat w ramach projektu 'Szkoła w mieście'. Od sezonu 2016/2017 są tworzone na bieżąco do kolejnych premier. Warsztaty do spektaklu to trwające na ogół godzinę zajęcia teatralne dla chętnych osób i grup. Pomysł stworzenia warsztatów narodził się, kiedy zauważyliśmy, że na zajęcia tego rodzaju istnieje ogromne zapotrzebowanie - przede wszystkim wśród nauczycieli, ale także rodziców i opiekunów.

Nowe spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek to rzadko adaptacje klasycznych baśni - częściej widowiska, które powstają na podstawie zupełnie nowych tekstów, pisanych na zamówienie teatru. Przedstawienia te dotykają ważnych, a nierzadko trudnych tematów, są przedsięwzięciami odważnymi artystycznie. Zdarza się, że po ich obejrzeniu dzieci i młodzież zadają rodzicom i nauczycielom wiele pytań. Opiekunowie natomiast nie zawsze dysponują narzędziami, żeby na wszystkie z nich odpowiedzieć, ani wiedzą, jak wykorzystać ten potencjał i jak twórczo go przetworzyć w późniejszej pracy z dzieckiem podczas lekcji czy wspólnej zabawy w domu.

 

Czym są warsztaty do spektakli?

Celem warsztatów jest stworzenie przestrzeni dla działań teatralnych związanych z tematem i problematyką spektaklu oraz umożliwienie uczestnikom dzielenia się doświadczeniami związanymi z jego odbiorem - np. rozmowy o tym, co było ważne, co ich dotknęło, co zapamiętają na dłużej. Podczas warsztatu nie tylko mówimy; uruchamiamy także ciała i wchodzimy w konkretne działania teatralne.  

Czego na warsztatach nie robimy? Nie ingerujemy w spektakl, który jest autonomicznym i osobnym dziełem. Nie objaśniamy go według jedynie słusznej wykładni. Nie tłumaczymy, o czym było przedstawienie, raczej zadajemy to pytanie młodym widzom i wskazujemy możliwe konteksty interpretacyjne. Prowokujemy do myślenia, umożliwiamy bardziej świadomy odbiór przedstawienia i otwieramy się na indywidualne, nieoczywiste interpretacje. Beneficjentami warsztatów do spektakli są nie tylko ich uczestnicy, ale także teatr, dla którego bezpośredni kontakt z widzem i możliwość usłyszenia jego głosu są ogromną wartością.

Warsztaty odbywają się zazwyczaj po spektaklu. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby i grupy chętne do wzięcia udziału w zajęciach proszone są o kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu rezerwacji biletów.

 

  • POMNIK/KULT/WIZERUNEK - warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej do spektaklu POMNIK w reżyserii Jiřego Havelki 

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: Katarzyna Krajewska

13+

Czas trwania ok. 60 min. / BILETY 5 zł

 

  • PROSTA HISTORIA - warsztaty do spektaklu PROSTA HISTORIA w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego i Radosława Kasiukiewicza 

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: Marta Kurowska, Tomasz Maśląkowski

4+

Czas trwania ok. 60 min. / BILETY 5 zł

 

  • PODOBNO NIEMOŻLIWE - warsztaty kontekstowe do spektaklu PIEKŁO - NIEBO w reżyserii Jakuba Krofty dla dzieci od 7. roku życia i ich opiekunów 

Koncepcja i prowadzenie warsztatów: Katarzyna Krajewska

7+

Czas trwania ok. 60 min. / BILETY 5 zł

 
Ogród Staromiejski jest wspaniałym miejscem do zabawy i odpoczynku. Fot. K. Krukowski

 

Zabytkowy ogród

Wrocławski Teatr Lalek to teatr z 70-letnią tradycją. Budynek teatru mieści się przy pl. Teatralnym 4, w samym centrum Wrocławia. Otoczony jest rozległym, stylizowanym na XIX wiek, Ogrodem Staromiejskim wraz ze Sceną Letnią wrocławskiego teatru. Dodatkową atrakcję dla dzieci stanowi oryginalny plac zabaw, wykonany w kształcie elipsy. Spacer po parku to idealny pomysł na wspólne, rodzinne popołudnie!

 

 

Więcej zdjęć z przedstawień i warsztatów znajduje się w zakładce Galeria.