Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Kawiarnie dla dzieci we Wrocławiu

 

Uff - jak gorąco, puff - jak gorąco… Wakacyjne upały skutecznie zmniejszają chęć do zabawy przy palącym słońcu na placu zabaw lub w parku. Co zatem zrobić, kiedy lato spędzamy w mieście? Pozytywka specjalnie dla swoich czytelników przygotowała ciekawe propozycje

 

8 wrocławskich kawiarni dostosowanych do potrzeb dzieci.

Gdy planujesz spędzić wakacje we Wrocławiu, warto uprzednio zrobić mały rekonesans, aby dowiedzieć się, co to miasto ma do zaoferowania najmłodszym. Poniżej przedstawiamy najlepsze kawiarnie, które zostały stworzone z myślą o dziecaich.

 

1.Dzieciolada

Kawiarnia ta zawiera atrakcje zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Podzielona jest na 4 strefy:

  • wewnętrzny plac zabaw z basenem wypełnionym kulkami,
  • strefę przeznaczoną dla maluszków, gdzie dzieci w wieku 0-2 mogą bezpiecznie bawić się mnóstwem pluszaków, książeczek czy zabawek edukacyjnych,
  • strefę kreatywnej zabawy z tablicą kredową i innymi zabawkami pobudzającymi wyobraźnię,
  • miejsce relaksu dla rodziców gdzie napić można się kawy, skosztować ciast lub naleśników.

W Dziecioladzie odbywają się również zajęcia taneczne, nauka języka angielskiego, balet czy specjalne spotkania kształtujące w dzieciach zdolność pracy w grupie i umiejętności manualne.

 

2.Klubodzieciarnia

Kolejne miejsce, które pomyślało również o najmłodszych klientach to Klubodzieciarnia. Kawiarnia ta zawiera salę, gdzie pociechy mogą swobodnie bawić się wieloma zabawkami, jak również uczestniczyć w odbywających się tam zajęciach. Miejsce oferuje szeroką gamę atrakcji dostosowanych do wieku dzieci, np.:

  • zajęcia dla maluszków, od 8 miesięcy do 2 lat kształtujące małą motorykę, zdolności ruchowe i manualne. Podczas zajęć wykorzystywane są m.in.: różne instrumenty, piłeczki czy chusta Klanzy,
  • zajęcia muzyczne dla dzieci do 4 lat kształtujące poczucie rytmu i oraz wyobraźnię muzyczną,
  • logorytmikę, wywierająca dobroczynny wpływ na koordynację słuchowo-ruchową
  • zajęcia artystyczne,
  • zajęcia adaptacyjne - przygotowujące do przedszkola.

 

3.Oliwierkowo

To miejsce jest bardziej ukierunkowane na doznania smakowe niż nasze poprzednie propozycje, niemniej jednak oferuje szeroką gamę zajęć dodatkowych dla dzieci, a także warsztatów doszkalających dla rodziców z zakresu chustowania czy rozwoju niemowląt.  Miejsce posiada dużą i dobrze wyposażoną strefę dla dzieci, a także specjalnie przygotowane dla nich menu dostosowane także dla alergików.

 

4.Malinkowo

Ta klubokawiarnia posiada zapewne raj dla każdego z maluchów, czyli duży małpi gaj z basenem z kulkami. Dzieciaki mogą się wyszaleć, a po męczącej zabawie zjeść pożywny i delikatnie doprawiony domowy obiad w postaci zupki czy pierogów. W Malinkowie odbywają się również warsztaty rozwijające umiejętności, jak i wyobraźnię dzieci.

 

5.Ice rolls

Ta propozycja może i nie jest bogata w liczne zajęcia dodatkowe czy wewnętrzne place zabaw, ale również posiada niemałą atrakcję dla maluchów. W Ice rolls przygotowywane są lody tajskie, ze świeżych,  wybranych przez nas składników i na naszych oczach. Dla dzieci może być to duża frajda obserwować jak ze śmietany i owoców w kilka chwil powstają specjalnie dla nich pyszne lody.

 

6.Family Cafe

Family Cafe to miejsce stworzone z myślą o rodzicach, jest wyposażone w dwie bawialnie zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla tych starszych, ponadto posiada dużą wózkownię, by umożliwić rodzicom pozostawienie wózka, a także przytulny pokoik dla mam karmiących.

 

7.Amorinio

Kolejny przykład kawiarni, która postarała się o stworzenie oferty dostosowanej do dzieci to Amorinio. Dostępne są tu przygotowane z myślą o dzieciach desery np.: puchar lodów w kształcie myszki Mickey czy lody przypominające spaghetti.

 

8.Mati i przyjaciele

Mati i przyjaciele to kolejna kawiarnia z kategorii duża bawialnia + bogate menu. Miejsce to posiada sporych rozmiarów miejsce do zabawy przeznaczone dla maluchów z książeczkami i różnymi zabawkami. Po wyczerpującej zabawie nasz mały smakosz może zajadać się domowymi daniami, które obecne są w menu.

Zobacz również

10 szkoł tańca we Wrocławiu

10 szkoł tańca we Wrocławiu

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia taneczne we Wrocławiu, ale nie masz pojęcia, jaką szkołę wybrać? Zestawiliśmy dla Ciebie 10 najbardziej atrakcyjnych szkół tańca, oferujących różnorodne zajęcia taneczne.

czytaj więcej

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Warsztaty kulinarne we Wrocławiu

Zebraliśmy dla Was najciekawsze pomysły warsztatów kulinarnych organizowanych przez różne instytucje we Wrocławiu. Przejrzyj poniższe propozycje, wybierz coś dla siebie i Twojej pociechy i delektuj się życiem!

czytaj więcej

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na zajęcia kreatywne dla dzieci we Wrocławiu

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało swoje hobby i spędzało wolny czas w ciekawy sposób. Co zrobić, gdy Twoja pociecha ziewa z nudów na tradycyjnych zajęciach pozalekcyjnych? Mamy na to radę!

czytaj więcej

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzea dla dzieci we Wrocławiu

Muzeum już dawno przestało być nudnym miejscem, w którym niczego nie wolno dotknąć. Przedstawiamy wrocławskie muzea, w których najmłodsi znajdą wiele ciekawych wystaw oraz zajęć przygotowanych specjalnie dla...

czytaj więcej