Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Fit mama

 

Młoda mama nie musi rezygnować z aktywności fizycznej. Obecnie dostępnych jest wiele zajęć w klubach fitness, w których możemy uczestniczyć zarówno w ciąży, jak i kilka miesięcy po urodzeniu dziecka. Poniżej przedstawimy Wam kilka form aktywności z dzieckiem, jak i miejsc umożliwiających nam uczęszczanie na zajęcia z maluszkiem.

 

Ćwiczenia w ciąży

Oferta zajęć fitness i ćwiczeń dla kobiet w ciąży jest zaskakująco szeroka i jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań ze strony lekarza, warto zainteresować zajęciami proponowanymi przez siłownie w naszej okolicy lub kupnem gotowego programu treningowego do ćwiczeń w domu. Zajęcia specjalnie przygotowane i dostosowane dla kobiet w ciąży to zajęcia w formie pilatesu, jogi czy gimnastyki na piłkach. Świetną opcją, która nie obciąża mięśni, będzie również pływanie i inne zajęcia na basenie. Dostępnych jest również wiele materiałów wideo z ćwiczeniami, które możemy wykonywać  w swoim domu.

Dlaczego warto być aktywną w ciąży? Plusów jest bardzo dużo: regularne treningi mogą ułatwić poród (podczas ćwiczeń skupiamy się również na regularności oddechu, co zdecydowanie przyda się w trakcie porodu); pozwolą nam również rozluźnić spięte mięśnie, a także je wzmocnić, co pomaga np. zmniejszyć bóle kręgosłupa, nieobce wielu przyszłym mamom. Dodatkowo bycie aktywną w ciąży pozwoli nam na szybszą rekonwalescencję po porodzie, a odpowiednio dobrane ćwiczenia stanowią doskonałą formę relaksu.

 

Mama ćwicząca w ciąży
Aktywność fizyczna podczas ciąży

 

Aktywność fizyczna dla młodych mam

Młode mamy, które po porodzie chciałyby wrócić do uprawiania sportu, często nie mają z kim lub po prostu nie mogą zostawić małego dziecka na czas treningu. Na szczęście z pomocą przychodzą zajęcia typu BuggyGym, które są formą aktywności dla rodzica z maluchem. Mamy ćwiczą na świeżym powietrzu, a wózki służą jako akcesoria do gimnastyki - w ten sposób monotonny spacer z maluszkiem w wózku zmienia się w aktywny, bardzo korzystny dla zdrowia trening w towarzystwie innych młodych mam.

Niektóre siłownie oferują również zajęcia dla mam z dziećmi w wieku niemowlęcym. Trening nie jest wymagający, a część ćwiczeń wykonywanych jest razem z dziećmi. Kolejną opcją są zajęcia na basenie dla niemowląt - po 9 miesiącach "pływania" w brzuchu mamy, maluszek czuje się w wodzie jak mała rybka, a zbawienny wpływ wodnej aktywności dla rodziców nie podlega dyskusji.

 

Mama z kilkulatkiem

Mamy nieco starszych dzieci mogą korzystać z opieki nad dziećmi w klubie fitness. Część siłowni oferuje opiekę animatora nad dziećmi powyżej 3 roku życia w czasie, kiedy rodzic uczestniczy w zajęciach.    

Co więcej, gdy dziecko wyrosło już z wieku niemowlęcego, przed rodzicami otwiera się coraz większy wachlarz wspólnych aktywności fizycznych. Jazda konna, jazda na rowerze, wspólny wypad na narty czy górskie wędrówki to tylko kilka z opcji. Możliwości jest naprawdę wiele!    

Zobacz również

Zajęcia sportowe dla dzieci w Szczecinie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Szczecinie

Przygotowaliśmy kilka propozycji zajęć sportowych dla dzieci organizowanych w Szczecinie i najbliższej okolicy. Zadbaj o prawidłową kondycję swoich dzieci i zachęć je do aktywnego uprawiania sportu.

czytaj więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

Zajęcia sportowe dla dzieci w Łodzi

W Łodzi, tak jak w każdym większym polskim mieście, znajdziemy bogatą ofertę zajęć sportowych dla najmłodszych. Mamy do wyboru propozycje klubów miejskich jak i prywatnych, obejmujące różne dyscypliny. Dzięki...

czytaj więcej

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie

Mieszkasz w Krakowie i szukasz zajęcia dla swojego dziecka, dzięki któremu spędzi wolny czas w ciekawy i zdrowy sposób? Aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem rozwoju młodego człowieka, dlatego warto pomyśleć o...

czytaj więcej

Sporty ekstremalne dla dzieci

Sporty ekstremalne dla dzieci

Sporty ekstremalne kojarzą się z rozrywką wyłącznie dla dorosłych, a to z powodu podwyższonego ryzyka, które niesie za sobą ich uprawianie. I choć wielu rodziców może przyprawić to o zawrót głowy, to jednak wiele...

czytaj więcej