Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Tójmieście

Chcesz ciekawie spędzić czas z dzieckiem w Trójmieście? Zależy Ci na wartościowej rozrywce dla Twojej pociechy? Przedstawiamy osiem pomysłów na interesujące rodzinne wycieczki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

 

Fontanna Neptuna na gdańskiej starówce
Trójmiasto ma wiele do zaoferowania zarówno dzieciom, jak i rodzicom - gwarantujemy, że podczas rodzinnej wycieczki nikt nie będzie się nudził!

 

1.Galeria starych zabawek w Gdańsku

Galeria starych zabawek to prywatne muzeum, którego założyciele zgromadzili mnóstwo przedmiotów, jakimi bawili się rodzice, dziadkowie i pradziadkowie współczesnych maluchów.  Wizyta w tym miejscu zainteresuje zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Będzie okazją do wspólnej zabawy, ale również poznawania historii. Wśród eksponatów znajdziemy m.in. lalki, samochody, wyposażenie domków dla lalek, maskotki czy gry planszowe wyprodukowane w Polsce w latach 1920 - 1989. Warto odwiedzić Galerię Starych Zabawek, by pokazać dzieciom, czym bawili się kiedyś ich rówieśnicy. Wycieczka do tego muzeum może stać się punktem wyjścia do rodzinnych opowieści, które dzieciaki tak bardzo lubią słuchać.

 

2.Ośrodek Kultury Morskiej w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

Podczas wycieczki do Ośrodka Kultury Morskiej na szczególną uwagę dzieci i ich rodziców zasługuje interaktywna wystawa dla najmłodszych Ludzie-Statki-Porty.  Składa się ona z pięciu działów. Pierwszy z nich to Morze-środowisko i technika, gdzie dowiemy się, jak powstają takie zjawiska jak wir wodny czy fala tsunami albo jak działa bateria słoneczna. W dziale Budowa statku nasze dziecko wcieli się w kapitana dowodzącego swoją załogą z mostka kapitańskiego, obejrzy siedmiometrową makietę żaglowca oraz będzie mogło sterować modelami różnego rodzaju jednostek pływających w specjalnym basenie. Dział Praca w porcie ukazuje codzienne życie portu i obowiązki osób tam pracujących. Kolejna część wystawy pokazuje, jak wygląda życie i praca na morzu. Tam nasze pociechy będą mogły przebrać się za kapitana, marynarza lub pirata, zdobędą wiedzę związaną z ratownictwem morskim i obejrzą w pełni wyposażoną tratwę ratunkową. Ostatni dział, który można zobaczyć podczas rodzinnego zwiedzania wystawy dotyczy archeologii podwodnej. Niewątpliwymi atrakcjami będą tu: szukanie skarbów zakopanych w piaszczystym dnie morza, czy wirtualna wycieczka batyskafem w morskie głębiny, a także poznanie działania echosondy.

 

3.Manufaktura Słodyczy Ciuciu na gdańskiej starówce,  w Gdyni i Sopocie

To miejsce łączące przyjemne z pożytecznym. Ciuciu to manufaktura słodyczy, czyli miejsce, gdzie łakocie powstają ręcznie przy użyciu technologii z XVII wieku. O każdej pełnej godzinie odbywa się tam pokaz, podczas którego dzieciaki mogą obserwować cały proces powstawania cukierków i innych smakołyków. Wszystkie te kolorowe pyszności można oczywiście kupić na miejscu.

 

4.Sala Małego Podróżnika w Muzeum Emigracji w Gdyni

W gdyńskim muzeum warto zajrzeć z dziećmi do Sali Małego Podróżnika. Wśród przygotowanych atrakcji znajdziemy tam m.in. książki o podróżach i kulturach świata, aplikację multimedialną, a także model transatlantyku MS Batory. Strudzeni zwiedzaniem mali podróżnicy będą mogli zregenerować siły na rozłożonych na podłodze miękkich poduchach. Ponadto muzeum przygotowało bezpłatną broszurę z zadaniami dla całej rodziny do rozwiązywania podczas zwiedzania wystawy stałej. W kasie można zakupić również grę muzealną 'Frycek Munchausenowicz łączy historie' - jej bohater za pomocą ciekawych zagadek przybliży nieco starszym dzieciakom historię emigracji. Przedstawiciele muzeum zapewniają, że rozwiązanie gry o Frycku gwarantuje nagrodę!

 

5.Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni
Centrum Experyment - stworzone dla dzieci!

 

Experyment to miejsce, które zainteresuje dzieci, młodzież i dorosłych. Interaktywna ekspozycja umożliwia poznawanie i zrozumienie skomplikowanych naukowych zagadnień czy procesów w formie zabawy. Centrum podzielone jest na cztery strefy tematyczne. Hydroświat odkrywa przed zwiedzającymi tajemnice nauki o wodze, czyli hydrologii. Drzewo życia poświęcone jest przyrodzie, Niewidoczne siły - prawom fizyki,  a Akcja - Człowiek dotyczy ludzkiemu ciału. Wycieczka do Centrum Nauki w Gdyni będzie ciekawą i wartościową rozrywką dla całej rodziny.

 

6.Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie

Sopocki skansen jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Znajdziemy tu odtworzone budynki i inne elementy grodu - chaty, bramę i palisadę. Dzieci mogą odwiedzić chaty woja i garncarza, kuźnię czy zagrodę. Muzeum oferuje także warsztaty, podczas których zwiedzający dowiedzą się o dawnych rzemiosłach. W pobliżu grodziska znajduje się pawilon z wystawą 'Najstarsze Dzieje Sopotu', w którym zobaczyć można m.in. wykopaliska pozyskane trakcie prowadzonych na tym terenie badań archeologicznych.

 

7.Akwarium w Gdyni

 

Ryba w gdyńskim akwarium
Koniecznie odwiedź gdyńskie akwarium wraz ze swoją pociechą - podwodny świat na pewno zafascynuje Twoje dziecko.

 

Zwiedzający mogą zobaczyć tu największą w Polsce kolekcję zwierząt wodnych z przeróżnych zakątków świata. Dzieci i młodzież w wieku poniżej 16 lat mają możliwość wstąpienia do Klubu Młodego Odkrywcy Mórz. Otrzymają wówczas kartę członkowską, na której zbierać będą pieczątki przy każdej wizycie w Akwarium. Placówka organizuje dla klubowiczów różnego rodzaju zabawy edukacyjne oraz przewiduje dla nich pewne przywileje.

 

8.Murale Gdańsk Zaspa - Kolekcja Malarstwa Monumentalnego

To nieoczywiste i nieoficjalne muzeum murali namalowanych na ścianach szczytowych bloków oraz przy wejściach do klatek na jednym z gdańskich osiedli. Podziwianie tej  niecodziennej kolekcji jest specyficzne - polega na spacerze między blokami i wypatrywaniu malowideł. Warto skorzystać z bezpłatnej możliwości zwiedzania Zaspy z przewodnikiem lub z pomocą specjalnej aplikacji. Z gdańskimi Muralami związane są projekty: Festiwal Monumental Art, Gdańska Szkoła Muralu oraz Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Wycieczka śladem murali, mimo, a może właśnie dzięki swojej osobliwości, może stanowić świetną rodzinną rozrywkę. Bo kto powiedział, że blokowiska muszą być smutne i szare?

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Gdańsku

Zobacz jaką ofertę warsztatów kreatywnych przygotowały gdańskie instytucje, szkoły i ośrodki kulturalne. Zapisz swoje dziecko na zajęcia, które zapewnią dziecku atrakcyjną oraz rozwojową zabawę dzięki zajęciom...

czytaj więcej

Zajęcia artystyczne dla dzieci w Gdyni

Zajęcia artystyczne dla dzieci w Gdyni

Gdynianinie, Gdynianko, widzisz, że Twoje dziecko nudzi się w wolnym czasie? Zapisz je na dodatkowe zajęcia artystyczne. To najprostszy sposób na zapewnienie dziecku rozwoju i radości w jednym. Sprawdź naszą

czytaj więcej