Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gdynia
  Al. Zwycięstwa 96/98
  Kiedy:
  Pn. nieczynne
  Wt. 09:00 - 18:00
  Śr. 09:00 - 18:00
  Czw. 09:00 - 18:00
  Pt. 09:00 - 18:00
  Sob. 10:00 - 19:00
  Niedz. 10:00 - 19:00
  Cena: od 0,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:(+48) 58 698 21 47
  E-mail:biuro@experyment.gdynia.pl

  Zamknięte

  Centrum Nauki EXPERYMENT

  Centrum jest prawdziwą naukową pracownią, dostosowaną do amatorów doświadczeń naukowych w każdym wieku. Powstało w roku 2007 na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego jako jedno z pierwszych w kraju. Jego misją jest uczyć poprzez zabawę, stąd też odwiedzający wystawy Centrum mogą przeprowadzać własne eksperymenty, korzystając z interaktywnych stanowisk i przede wszystkim dobrze się bawić. To niekonwencjonalne podejście do nauki skutkuje ogromną liczbą zwiedzających. Wszystkie dostępne tutaj eksperymenty są bezpieczne i dotyczącą różnych gałęzi nauki, od fizyki poprzez najnowszą technologię aż po medycynę. 

   

  Budynek gdyńskiego EXPERYMENTU. Fot. Tomek Kamiński

   

  Nie oglądaj biernie, lecz zrób to sam!

  Powierzchnia wystawiennicza Centrum to aż 3500 metrów kwadratowych, wypełnionych ogromną liczbą stanowisk doświadczalnych. Dostępne w Centrum wystawy to m.in. Hydroświat, Akcja: Człowiek!Niewidoczne siły. Na pierwszej z nich mamy okazję zapoznać się z wiedzą hydrologiczną, działaniem śluzy czy tamy, a także mamy szansę na stworzenie prawdziwego wiru wodnego. Druga z nich daje zwiedzającym możliwość wcielenia się rolę doktora i przeprowadzenie wirtualnej operacji, ale przede wszystkim jej zadaniem jest uczyć o tym, jak zbudowane jest ludzkie ciało i jak funkcjonuje. Trzecia wystawa obrazuje nam działania niewidocznych sił fizyki, które możemy lepiej zrozumieć dzięki stanowiskom interakcyjnym. Pozostałe wystawy Centrum Nauki pomagają nam pojąć działania przyrody (wystawa Drzewo Życia),  pogłębić naszą wiedzę na temat zdrowego stylu życia (wystawa Kierunek Zdrowie) oraz poznać najistotniejsze techniczne wynalazki Leonarda da Vinci (wystawa Wirtualny Świat Wynalazków Leonarda da Vinci). Pracę zespołową można ćwiczyć dzięki ośmiometrowej ściance, na której umieszczona została Maszyna Goldberga. Zadaniem uczestników zabawy jest stworzenie z istniejących elementów skomplikowanej konstrukcji, którą będzie można wprawić w ruch. 

   

  Barwne wystawy zapraszają dzieci do przygody z nauką! Fot. Tomek Kamiński

   

  Centrum dla dzieci 

  W swojej ofercie Centrum chce przybliżać dzieciom fascynujący świat nauki, poprzez liczne zajęcia i warsztaty. Jedną z propozycji jest Akademia EKSPERYMENTU, czyli cykl wykładów o przeróżnej naukowej tematyce, którego celem jest rozbudzanie w dziecięcych umysłach wyobraźni i potrzeby kreatywności. Wykłady adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ich uczestnicy dostają legitymacje i indeksy, a także zaprzyjaźniają się z Panem Kulką, postacią stworzoną przez EXPERYMENT. We współpracy z Polską Akademią Dzieci Centrum organizuje również cykle wykładów Małego i Dużego Naukowca, zaś propozycją skierowaną do młodzieży i osób dorosłych jest seria spotkań, pn. Wykłady z dowodem.  

  Na terenie Centrum zorganizować można także warsztaty okolicznościowe. Urodziny dziecka czy świętowanie zakończenia roku szkolnego to idealna okazja, by zapewnić najmłodszym fantastyczną zabawę w atmosferze naukowych eksperymentów w gronie kolegów i koleżanek. Wybierać można spośród kilku motywów przewodnich imprezy, które wypełniać będą dzieciom trzygodzinną zabawę.