Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gdynia
  Marszewska 5
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Świat roślin
  Tel:48 602 318 805
  E-mail:w.ciechanowicz@gdansk.lasy.gov.pl

  Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie

  Ogród w Marszewie został założony w 2010, co czyni go jednym z najmłodszych ogrodów botanicznych w Polsce. Na jego terenie liczącym około 50 ha, nasadzono kilka setek gatunków krzewów, drzew i roślin zielnych.

  Na Marszewski Ogród Botaniczny składa się część centralna z kolekcjami roślin tematycznych, placem zabaw i parkingiem. Resztę powierzchni zajmują wzgórza morenowe porośnięte lasami (wśród których przeważają grądy i buczyny) jakie rosną na wzgórzach morenowych.

   

  Ogród Botaniczny posiada w swych zbiorach głównie rośliny ze strefy umiarkowanej i borealnej (czyli regiony między strefami arktycznymi i tropikalnymi). Dużą część roślinnej kolekcji stanowią gatunki typowe dla Pomorza Gdańskiego

   

  Wizyta w ogrodzie botanicznym jest świetnym pomysłem na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny

   

  dla najmłodszych

  Ogród w Marszewie proponuje bezpłatne zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży. Wizyta Leśnym Ogrodzie Botanicznym, połączona z lekcjami prowadzonymi przez botaników i leśników, jest doskonałym uzupełnieniem programu szkolnego. Zajęcia edukacyjne odbywają się w terenie (a w przypadku niesprzyjającej pogody wewnątrz budynku) i mogą się zakończyć pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

   

  niedziele w ogrodzie

  W okresie wiosenno - letnim, Ogród zaprasza indywidualnych gości do skorzystania z bezpłatnego zwiedzania połączonego z warsztatami i wykładami obejmującymi m.in. tematykę leśną, botaniczną i ornitologiczną. Niedzielna wizyta w Ogrodzie w Marszewie kończy się rozpaleniem ogniska.