Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gdynia
  Plac Konstytucji 1, Dworzec PKP Gdynia Główna
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 20,00
  do 35,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:58 351 15 12, 600 306 634
  E-mail:teatr@teatrgdyniaglowna.pl

  Teatr Gdynia Główna

  Dawno, dawno temu była sobie mała dziewczynka, słodka i urocza, a każdy, kto ją poznał, po prostu musiał ją pokochać. A najbardziej kochała ją babcia - pewnego dnia podarowała jej kapturek z czerwonego aksamitu, przez co dziewczynkę zaczęto nazywać Czerwonym Kapturkiem… A jeśli to wcale nie było tak dawno? Co w tej historii było prawdą, a co tylko wytworem wyobraźni? Tę i wiele innych historii poznacie w Teatrze Gdynia Główna.

   

  Magia sceny - pokaż ją swojemu dziecku

  Teatr Gdynia Główna to miejsce, w którym dzieją się prawdziwe czary! W repertuarze, obok propozycji skierowanych do dorosłych widzów,  znajdziecie wiele przedstawień dla dzieci, które zachwycą malucha, w tym:

  • Wielkie Ciasto - brzmi smakowicie? Spektakl pełen wyobraźni, zaledwie kilka kuchennych lalek, a wszystko przyprawione dobrym humorem i odrobiną zadumy. Pyszna zabawa dla całej rodziny!
  • Tymoteusz Rym Cim Cim - znamy już Uszatka, Koralgola, Kubusia Puchatka - pora zaprzyjaźnić się z Tymoteuszem, który, jak większość maluchów, bardzo chciałby mieć pieska. Gdy pewnego dnia spotyka Psiuńcia, trudno mu się z nim rozstać. Ale czy uda mu się przekonać Tatę? Czy przyjaźń zwycięży?
  • Śpiąca Królewna - czyli klasyczna baśń w formie… kukiełkowej. To prawdziwa frajda dla maluchów i uczta dla oczu nieco starszych widzów,
  • Dzielny Kapitan Ahab - Ahoj przygodo! Razem z dzielną załogą wyruszycie na spotkanie białego wieloryba. To podróż pełna niebezpieczeństw - odważycie się wejść na pokład?
  • Czerwony Kapturek (trochę inna historia) - kto nie zna przygód małej dziewczynki, która niosła koszyczek pełen pyszności dla chorej babci? W Teatrze Gdynia poznacie zupełnie nowe oblicze tej historii...
  • Braciszek i Siostrzyczka - rodzeństwo to częsty motyw baśni, Jaś i Małgosia, Kai i Gerda… W tej bajce poznacie Braciszka, zamienionego w jelonka przez złą czarownicę oraz usiłującą ratować go Siostrzyczkę. A to wszystko stworzone za pomocą kolorowej skrzyni, klocków, śpiewu a capella - niesamowite widowisko, urzekające swoją prostotą,
  • Abecadło wcale z pieca nie spadło - czyli nauka alfabetu z pomocą misternie przygotowanych lalek, pełna językowych łamańców. Stół z powyłamywanymi nogami już nie będzie Wam straszny,
  • Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku - czy książę odnajdzie swoich prawdziwych rodziców? Dokąd sięgają granice wyobraźni? Wyruszcie w tę niezwykłą podróż na czerwonym koniku!

  To jeszcze nie wszystko - w Teatrze Gdynia Główna możecie także zaprowadzić swoją pociechę na zajęcia edukacyjne. Dla dzieci i młodzieży placówka przygotowała przede wszystkim trzy oferty:

  • Spotkanie Teatralne 'Stacja Bajek' - na warsztatach maluchy będą miały do czynienia z masą twórczych zabaw,
  • Lekcje Teatralne - zajęcia dla gimnazjów i liceów, na których kształtowane będzie poczucie estetyki młodych ludzi,
  • Teatr Forum - zajęcia dla młodzieży, na których uczestnicy będą mieć realny wpływ na to, co dzieje się na scenie.

  Teatr Gdynia Głowna to idealne miejsce na spędzenie czasu ze swoja pociechą, a także na wychowanie jej na świadomego, wrażliwego widza.