Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

11 najlepszych miejsc do zabawy w Toruniu

 

Macie ochotę na podróż do Torunia? Miasto Kopernika przyciąga wieloma atrakcjami! Jeśli chcecie wiedzieć jak aktywnie spędzić tam czas, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł - przygotowaliśmy dla Was zestawienie 11 atrakcji, jakie czekają na Was w grodzie Kopernika.

 

1. Żywe Muzeum Piernika

Tu poznacie tajemnicę wypieku tradycyjnych pierników toruńskich oraz, z małą pomocą, przygotujecie własne specjały. Dowiecie się także co nieco o historii pięknego Torunia opowiedzianej w przezabawny sposób, przyjrzycie się manufakturze z przełomu XIX/XX wieku i weźmiecie udział w specjalnych warsztatach dekorowania. Każdy chętny będzie mógł przyozdobić swój piernik lukrem. Żywe Muzeum Piernika jest miejscem wyjątkowym, zarówno dla starszych, jak i młodszych zwiedzających.

 

2. Planetarium

To jedno z tych miejsc, gdzie poczujecie się jak bajce. Dzięki animacjom video wyświetlanym z projektorów, zobaczycie układy gwiazd i gwiazdozbiorów, fazy księżyca, zaćmienia oraz wyruszycie w wyprawę do odległych planet. W opowiadaniu poprowadzi Was narrator, a całość dopełni muzyka. Wybrane seanse astronomiczne dostępne są w różnych wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej oraz rosyjskiej. Udział w jednym z seansów toruńskiego Planetarium będzie wartościowym doświadczeniem dla rodziców oraz dzieci powyżej 4. roku życia.

 

3. Młyn Wiedzy

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy to miejsce stworzone do rozwoju i nauki - pozwala samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, poznać zjawiska z różnych dziedzin nauki, zobaczyć pracownie naukowe oraz sale ekspozycyjne. Odwiedzając Młyn Wiedzy, będziecie mogli przyjrzeć się kilku atrakcyjnym wystawom stałym oraz wziąć udział w warsztatach tematycznych. Ciekawostką będzie także drugie pod względem długości (zaraz po wahadle w krakowskim Kościele św. Piotra i Pawła) Wahadło Foucaulta w Polsce - urządzenie, które umożliwia obserwację Ziemi obracającej się wokół własnej osi. Biegnie ono przez wszystkie kondygnacje, dzięki czemu jest widoczne z każdego piętra budynku.

 

4. Baj Pomorski

Jest to teatr lalkowy, koncentrujący się przede wszystkim na naszych młodszych pociechach. W swoich sztukach wykorzystuje nie tylko lalki, ale i animację, najnowsze techniki multimedialne oraz tradycyjną grę aktorską. Toruński teatr dla dzieci zachwyca nie tylko swoimi spektaklami, ale i zewnętrzną fasadą, przypominającą ogromną szafę z imponującym zegarem. Budynek zyskał opinię jednego z najciekawszych obiektów teatralnych w Polsce.

 

5. Dom Legend Toruńskich

Ta pozycja na liście ciekawych miejsc w Toruniu spodoba się gościom w każdym wieku. Wyprawa do Domu Legend zamienia się w podróż do czasów Średniowiecza. Widzowie uczestniczą w interaktywnym spektaklu pełnym komicznych i mrożących krew w żyłach momentów… świetna zabawa gwarantowana! Możecie tu również urządzić dziecięce urodziny w iście królewskim klimacie lub z pomocą legendziarzy odkrywać tajemnicze zakamarki Torunia.

 

6. Centrum Sztuki Współczesnej

Instytucja ta oprócz ciekawych wystaw proponuje całej rodzinie rozwijające wyobraźnię edukacyjne warsztaty, spektakle teatralne, seanse w kameralnym kinie oraz nierzadko odbywające się festiwale. Jest to miejsce, w którym każdy z Was odnajdzie coś dla siebie, a wszystko to w nowocześnie zaprojektowanym budynku z tarasem widokowym.

 

punkt widokowy w Toruniu
Panorama Torunia

 

7. Arena Toruń

Czyli nowoczesna hala sportowo-widowiskowa. Jeśli lubicie sport, to miejsce na pewno przypadnie Wam do gustu! Tu będziecie mogli wybrać się na rozgrywki najróżniejszych dyscyplin sportowych, kibicować na mistrzostwach, a także skorzystać ze ścianki wspinaczkowej lub wziąć udział w jednej z wielu imprez organizowanych na terenie toruńskiej Areny.

 

8. Tor kartingowy Awix Racing Arena

Miejsce, gdzie czeka na Was dużo frajdy i dobrej zabawy, gdzie chociaż przez chwilę będziecie mogli poczuć się jak kierowcy rajdowi. Przyjemność z jazdy oraz zachowanie pełnego bezpieczeństwa gwarantowane! Jest to jeden z kilku torów w Polsce, na których rozgrywane są zawody kartingowe.

 

9. Lodowisko Tor-Tor

Atrakcja idealna dla miłośników jazdy na łyżwach. Możecie nie tylko samemu pojeździć, ale i uczestniczyć w licznych wydarzeniach, takich jak turnieje hokejowe, mistrzostwa łyżwiarstwa figurowego, mistrzostwa  short tracka czy rewie na lodzie. 

 

10. Jump Arena

Jest to zadaszony park trampolin dla rodzin z dziećmi powyżej 5 roku życia. W tym miejscu z pewnością poczujecie się wyluzowani! Atrakcje, jakie na Was czekają to, między innymi, baseny z gąbkami, ścieżki akrobatyczne i skośne trampoliny.

 

11. Stadion żużlowy Motoarena

Miejsce uważane za najnowocześniejszy stadion żużlowy na świecie. Tu będziecie mogli obserwować poczynania jednej z najlepszych drużyn w Polsce - KS Toruń. Poza meczami żużlowymi odbywają się tu liczne koncerty. Możliwe jest także zwiedzanie obiektu w wybrane dni tygodnia.

 

 

Anna Łubkowska

Zobacz również

Muzea dla dzieci w Toruniu

Muzea dla dzieci w Toruniu

Poznaj niebywałe atrakcje Torunia. Przekonaj się dlaczego warto odwiedzić Żywe Muzeum Piernika, Młyn Wiedzy, Dom legend toruńskich czy Planetarium. Polecamy najlepsze atrakcje toruńskie zarówno dla dzieci jak i...

czytaj więcej

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Toruniu

Zajęcia kreatywne dla dzieci w Toruniu

Chcemy, aby nasze dzieci były inteligentne i zaradne, a często zapominamy, że niezwykle cenną cechą jest również kreatywność. Dlatego prezentujemy 8 najciekawszych propozycji warsztatów kreatywnych w Toruniu.

czytaj więcej