Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Toruń
  Szeroka 35
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 14,00 zł/osoba
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:56 621 07 14
  E-mail:biuro@domlegend.pl

  Dom Legend Toruńskich

  Czy wiecie, gdzie można znaleźć Krzywą Wieżę i co sprawiło, że się przechyliła? Które miasto nawiedziła plaga żab i gdzie mieszkał ten, który… uratował Księżyc? W Toruniu, oczywiście! Nie wierzycie? Te historie nie tylko usłyszycie, ale też zobaczycie, a nawet… weźmiecie w nich udział razem z Waszą pociechą - wystarczy tylko, że wybierzecie się do Domu Legend Toruńskich.

   

  Średniowieczny Toruń kryje wiele tajemnic... odkryjcie je w Domu Legend!

   

  W samym sercu legendy - przekroczcie bramy świata magii

  Dom Legend Toruńskich przekona was, że przeszłość i związane z nią historie i wierzenia mogą być fascynujące. Przy wejściu do podziemi starej kamienicy, w klimat wprowadzą Was dwie przesympatyczne 'mieszczki', które, zgrabnie posługując się gwarą toruńską, pozwolą Wam poczuć przedsmak tego, co za chwilę się wydarzy. A wydarzy się wiele! W podziemiach poznacie historię miasta w niezwykłej formie żywego teatru. Wasza pociecha cały czas powtarza, że gdy dorośnie, zostanie aktorem? A może nastolatek bierze udział w każdej akademii lub gra w amatorskim teatrze? Teraz będą mogli pokazać swoje zdolności! Aktorzy Domu Legend wciągają uczestników w akcję, pozwalając im wcielić się w postaci z dawnych podań. Uwaga! Przygotujcie zapasy dobrego humoru! W programie między innymi:

  • Krzywa Wieża i test na czystość serca - czy przejdziecie go bez trudu?
  • niebywała wizyta króla Władysława Jagiełły,
  • walka z piką w dłoni po… krzyżackim przysposobieniu! Do boju!
  • stanięcie w szranki w turnieju na tratwach,
  • wcielenie się w rolę uwięzionych rzezimieszków,
  • wprawienie w ruch Tuba Dei, czyli Trąby Bożej.

  Dom Legend Toruńskich oferuje także organizację urodzin dla dzieci - z żywym spektaklem oraz poczęstunkiem z obowiązkowym w tym mieście piernikiem.

   

  Warsztaty i gry miejskie - daj się porwać legendzie!

  Dom Legend Toruńskich wychodzi także poza mury kamienicy - możecie wziąć udział w organizowanej przez placówkę grze miejskiej. Poznacie milczącego mnicha i rubasznego barda, a przy tym odkryjecie tajemnice, które skrywa miasto. 

  Muzeum ma również ofertę specjalną dla grup najmłodszych - do wyboru są trzy rodzaje niezwykłych warsztatów:

  • 'Narodziny legendy - poznaj a zrozumiesz!' - jak powstaje legenda? Jak działają jej mechanizmy? Dzieci poznają odpowiedzi na te pytania, dzięki stworzeniu własnego bohatera,
  • 'Kopernikowy przewrót głowy' - podróż śladami najbardziej znanego mieszkańca Torunia. Astronomia brzmi dla Twojego dziecka jak czarna magia? Te warsztaty będą prawdziwym odczarowaniem tajemnicy,
  • 'Tajemnice średniowiecznego miasta' - podróż zarówno w czasie, jak i w przestrzeni - uczestnicy poznają sekrety gotyckiej architektury Torunia.

  Dom Legend Toruńskich to z miejsce niezwykłe, które zapewni rozrywkę całej rodzinie, od maluchów, aż po seniorów!