Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Toruń
  Władysława Łokietka 5
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:+48 56 690 49 90
  E-mail:centrum@centrumnowoczesnosci.org.pl

  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

  Centrum Nowoczesności, mieszczące się w toruńskim Młynie Wiedzy, to propozycja dla przyszłych konstruktorów, odkrywców i naukowców, a także ich rodzin. Dzięki przemyślanemu projektowi, w budynku dawnego młyna żytniego, powstała tętniąca życiem instytucja kultury, której celem jest pobudzanie kreatywności, popularyzowanie nauki, a przede wszystkim dobra zabawa i nauka współpracy.  

  Idąc z duchem czasu, Centrum Nowoczesności stawia na formułę 'dotknij i sprawdź'. Wystawy wyposażone są w interaktywne stanowiska do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń. W budynku Centrum przestrzeń wystawowa rozpoczyna się na parterze i kończy dopiero na piątym piętrze. To wspaniałe miejsce dla rozwoju osobistego i pogłębiania wiedzy z otaczających nas codziennie sfer życia, takich jak: technika, przyroda czy kultura.

   

  Toruńskie Centrum Nowoczesności zaprasza na zajęcia o rozmaitej tematyce

   

  Nie stój biernie, przeprowadź eksperyment!

  Na początek Centrum Nowoczesności zaprasza do zwiedzania aż siedmiu stałych wystaw. Na parterze od razu trafimy na dominujący eksponat Instytucji - wahadło Foucaulta - wchodzące w skład całej przestrzeni ekspozycyjnej Centrum i będące motywem przewodnim dwóch wystaw - pierwszej, skupionej na samym wahadle, a także drugiej, traktującej o obrotach, najbardziej znanym dziele Mikołaja Kopernika - którego nie mogło zabraknąć w rodzinnym mieście astronoma - i o powiązanych z ruchem obrotowym Ziemi zjawiskach takich, jak np. siła bezwładności. Samo Wahadło Foucaulta, mierzące aż 33 metry wysokości, ukaże nam dowody na to, iż Ziemia porusza się wokół własnej osi.

   Jeśli od małego marzyliśmy o wybudowaniu własnych konstrukcji, marzenie to mogą spełnić następne wystawy Centrum, mianowicie 'Rzeka' i 'przeBUDOWA'. Na pierwszej z nich możemy wznieść własną tamę na rzece, poznać gospodarcze możliwości wykorzystania rzek, a także zapoznać się z nadwiślańskim charakterem miasta. Druga wystawa to prawdziwa pracownia budowlana, idealna dla małych inżynierów. Dzieci znajdą tutaj nowatorski system klocków, z których zbudować można wszystko, od zamku i mostów po postacie. System zachęca dzieci do współpracy, planowania i wytrwałości, która zostanie nagrodzona świetną zabawą i możliwością zabawy zbudowanymi zabawkami.

  Dalsza część przygód czeka zwiedzających na wystawie 'przeŻYCIE'; trafimy tu na sawannę, będziemy mogli zajrzeć do lisiej nory i stanąć do wyścigu ciężarówek. Żyłkę wynalazcy odkryją w sobie zwiedzający, który zajrzą na czwarte piętro Centrum, na wystawę pt. '…To takie proste!'. Ostatnia z wystaw 'Idee' nauczy nas, jakie na przestrzeni wieków ludzie wymyślili wynalazki i co odkryli dzięki pracom naukowym.

   

   Wspólna nauka popłaca

   Centrum dysponuje szeroką ofertą warsztatów rodzinnych dla wszystkich grup wiekowych, podczas których dowiedzieć się można wielu ciekawostek z otaczającego nas świata, jak również spróbować swoich sił w manualnym wykonywaniu prac związanych z tematem przewodnim zajęć, np. budowaniu domku dla pszczół lub konstruowaniu zabawek.  

   Instytucja włącza się też aktywnie w wydarzenia popularyzujące naukę na terenie Torunia, a także samo organizuje pokazy i widowiska naukowe.