Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

10 atrakcji dla dzieci nad Bałtykiem

 

Polskie morze jest popularnym miejscem spędzania rodzinnych wakacji. Dla dorosłego o rozrywkę tam nietrudno - ale jak, oprócz godzin spędzonych na plaży, zapewnić rozrywkę najmłodszym? Proponujemy 10 atrakcji dla dzieci nad Morzem Bałtyckim.

 

1. Park miniatur i kolejek w Dziwnowie

W małym, malowniczym mieście Dziwnów znajduje się Park Miniatur i Kolejek, który z pewnością spodoba się  najmłodszym podróżnikom. Na gości Parku czekają miniatury polskich latarni morskich - z czego najwyższa wznosi się na wysokość niecałych 7 metrów - oraz przepięknie odwzorowane miniatury lokomotyw i wagonów. Tutaj też podziwiać można unikalną w skali kraju Kolej Parkową, której budowa trwała prawie dwa lata. Niemałą atrakcją dla dzieci jest także możliwość przejażdżki repliką parowozu.

 

 2. Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Każde dziecko uwielbia lalki i figurki. A jeśli są podobne do znanych im postaci to tym lepiej! Dlatego warto zabrać swoją pociechę do Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Miejsce to powstało w 1998 roku i od momentu rozpoczęcia działalności powiększyło kolekcję z 13 do ponad 100 eksponatów, stając się największym muzeum tego typu w Polsce. Wśród figur znajdziemy tu sławy ze świata polskiego filmu, m.in. woskową kopię Krystyny Jandy, Katarzyny Figury, Cezarego Pazury i Zbigniewa Zamachowskiego, a także odwzorowania Lecha Wałęsy i marszałka Józefa Piłsudskiego; nie zabrakło tu również miejsca dla uwielbianych przez najmłodszych postaci ze świata zagranicznych bajek i filmów. Warto też dodać, że niektórzy z 'pierwowzorów' współtworzyli swoje figury razem z artystami.

 

 3. Park Dinozaurów we Wrzosowie

Jeśli tylko Wasze dziecko nie boi się dinozaurów, a raczej uwielbia się nimi bawić - koniecznie zabierzcie je do Parku Dinozaurów we Wrzosowie! Jest to idealna atrakcja szczególnie dla młodszych zwiedzających. Znajdziecie tam figury prehistorycznych zwierząt, ale też park rozrywki i safari (czyli po prostu zoo). Jeśli zgłodniejecie, będziecie mogli się posilić w restauracji na terenie parku.

 

 4. Planetarium w Międzyzdrojach

Wizyta w planetarium stwarza wspaniałą możliwość zabrania dziecka w podróż do odległej galaktyki. Może nie tylko będzie pod wrażeniem efektów, ale również zapamięta ważne informacje? Sprzyja temu wizyta w nadmorskim planetarium. To coś więcej niż podziwianie nieba - doskonałe wyposażenie techniczne pozwala widzom poczuć się jak w prawdziwej wyprawie do dalekich zakątków wszechświata, a nawet do… wnętrza ludzkiego organizmu! W Planetarium w Międzyzdrojach jest wiele seansów do wyboru, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

 5. Akwarium Gdyńskie

Będąc nad morzem nie można pominąć Akwarium w Gdyni. W tym miejscu zarówno wy, jak i wasze pociechy przeniesiecie się do podwodnego świata. To tutaj zobaczycie niezliczone gatunki ryb, płazów i gadów z różnych stron świata, m. in. z Ameryki Północnej, Afryki i czy północnej części Europy. Ponadto znajdziecie tutaj Sekcję Edukacji, której niecodzienna oferta pozwala poszerzyć wiedzę dzięki lekcjom prowadzonym przez morskich ekspertów.

 

 6. Sea Park Sarbsk

Wyprawa do Sea Parku nieopodal Łeby będzie świetną wakacyjną propozycją dla małych i dużych turystów. Park w Sarbsku jest pierwszym obiektem tego typu, skupionym wokół tematyki morskiej oraz kultury Pomorza. Jakie znajdziecie tam atrakcje? Między innymi:

  • pokazy z udziałem fok,
  • oceanarium 3D (oraz kino 5D),
  • muzeum marynistyczne,
  • park makiet zwierząt morskich,
  • park miniatur przedstawiających latarnie morskie.

Dzieci będą mogły też spędzić beztrosko czas w parku zręcznościowo - linowym oraz na placu zabaw.

 

7. Aquapark Reda

Wycieczka do aquaparku zawsze jest rajem dla dziecka, a do tego konkretnego w szczególności -  jest to jedyny aquapark w Europie połączony z oceanarium. Można zjeżdżać na zjeżdżalni i jednocześnie oglądać pływające za szybą rekiny! Dużym udogodnieniem dla turystów jest połączenie wodnego parku z hotelem, dzięki czemu można się tutaj bawić więcej niż jeden dzień. 

 

8. Woliński Park Narodowy

Jest to przepiękny, malowniczy park na terenie wyspy Wolin. Można tam podziwiać nieskazitelne wybrzeże klifowe, przybrzeżny pas bałtyckich wód, lasy bukowe i deltę rzeki Świny. Dzieciom na pewno przypadną do gustu te jedyne w swoim rodzaju widoki, pozwalające odetchnąć od tłumów turystów i hałaśliwych rozrywek. 

 

9. Centrum  Hewelianum

Jeśli pragniecie, by również w trakcie wakacji wasz maluch nauczył się czegoś przez zabawę, zachęcamy do odwiedzin Centrum Hewelianum w Gdańsku. Jest to nowoczesne i atrakcyjne centrum nauki zapraszające dzieci do świata eksperymentów i odkrywania świata. Można tam znaleźć bardzo ciekawe wystawy stałe, takie jak: interaktywna wystawa 'Energia, Niebo i Słońce', wystawa historyczna 'Wehikuł Czasu' lub 'Laboratorium Pana Kleksa'.

 

10. Ośrodek Kultury Morskiej

Dlaczego to właśnie do gdańskiego Ośrodka Kultury Morskiej należy zabrać dziecko? Przede wszystkim z tego powodu, że jest to niezwykle rozbudowane i nowoczesne muzeum, jedno z najciekawszych na północnym wybrzeżu. Należy do Muzeum Narodowego w Gdańsku i co roku przyciąga tłumy fanów morskich przygód, przede wszystkim dzięki interaktywnej wystawie 'Ludzie - Statki - Porty', przygotowanej specjalnie dla dzieci.

 

Zobacz również

Wakacje w Warszawie 2017

Wakacje w Warszawie 2017

Lato w mieście nie musi być nudne! Szczególnie w stolicy, gdzie na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Poniżej prezentujemy 10 propozycji dla dzieci na spędzenie wakacji w Warszawie.

czytaj więcej