Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Sarbsk
  Sarbsk 39
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 0,00
  do 49,00 zł/osoba
  Kategoria: Parki rozrywki
  Tel:502 206 270
  E-mail:bok@seapark.pl

  Sea Park Sarbsk

  Ciekawi was podwodny świat i jego tajemnice? Chcielibyście zobaczyć, jak wyglądały prehistoryczne podwodne stworzenia? A może interesuje was kultura i historia Pomorza? Jeśli tak, to odpowiedzią na te potrzeby będzie wizyta w Sea Parku Sarbsk mieszczącym się w pobliżu Łeby. Ten niesamowity park rekreacyjno-edukacyjny to pierwsze w Polsce miejsce związane nierozerwalnie z fauną i florą mórz i oceanów. Powstało po to, by uczyć poprzez zabawę, a także bawić poprzez naukę, wykorzystując przy tym najnowsze zdobycze technologii i multimediów. Podziwiać tu możemy foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo-amerykańskie, a także doświadczyć wielu inspirujących atrakcji. Park znajduje się w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego i posiada dobre zaplecze gastronomiczne i noclegowe - naprawdę warto tu przyjechać, nawet, jeżeli musimy pokonać wiele kilometrów!

   

  Prehistoria i nowoczesność - moc atrakcji

  Sea Park Sarbsk umiejętnie łączy przeszłość z przyszłością. Wykorzystanie wiedzy paleontologów i technologii 3D umożliwiło stworzenie w parku Oceanarium Prehistorycznego 3D, w którym podziwiać można stworzenia wodne żyjące w głębinach oceanu od ok. 350 milionów do półtora miliona lat temu. Wszystko prezentowane w naturalnej skali, bez pomniejszenia. Warto zajrzeć także do Muzeum Marynistycznego, które przybliża gościom życie rybaków na przestrzeni wieków. W skali 1:1 podziwiać też można park makiet zwierząt morskich, w którym mieści się 20 gatunków morskich stworzeń. Z kolei pomniejszonymi, lecz równie ciekawymi eksponatami, są miniaturowe latarnie morskie z polskiego wybrzeża. Technologia 3D umożliwia zwiedzającym oglądanie także współcześnie żyjących w morzach i oceanach stworzeń. By je zobaczyć, wystarczy wejść do przypominającego podwodny okręt budynku Real Ocean 3d.

   

  Ubarwienie foki szarej zmienia się z wiekiem

   

  Sea Park Sarbsk słynnie z jedynego w Polsce fokarium, w którym obserwować można żyjące obok siebie cztery gatunki fok - w tym rodzime foki szare i pospolite, a także niewystępujące w polskich wodach foki kotiki południowoamerykańskie oraz uchatki kalifornijskie. Mieszkańcy fokarium często dają widowiskowe popisy, które obserwować można z dwóch trybun widokowych. Morskie ssaki to nie jedyni mieszkańcy Sea Parku; znajdziemy tu również wolierę ze skrzydlatymi przedstawicielami bałtyckiego wybrzeża, m.in. popularne żurawie i łabędzie, a także ptaki mniej znane, takie jak karolinki, bernikle i mandarynki.

  Pomorski park oferuje zwiedzającym także podróż w czasie - na jego terenie znajdują się dwie repliki historycznych statków. Pierwszą z nich jest galeon wojenny 'Wodnik', pływający pod polską banderą i biorący udział w bitwie pod Oliwą. Drugi z nich to, znany z tej samej bitwy, szwedzki statek 'Solen', a właściwie jego wrak odwrócony do góry dnem, co tylko uatrakcyjnia zwiedzanie.

  Kolejną rozrywką, która z pewnością wywoła uśmiech na twarzach nie tylko najmłodszych zwiedzających, jest show prowadzone przez interaktywnego… wieloryba! Błękitek w zabawny sposób przekazuje dzieciom wiedzę przyrodniczą i ekologiczną.

    

  Atrakcje towarzyszące

  Poza największymi morskimi atrakcjami w Sea Parku Sarbsk znajduje się także kilka wartych uwagi zakątków - oddziałujące na pięć zmysłów kino 5D, grająca kolejka pirata czy przeznaczony wyłączenie dla dzieci park zręcznościowo-linowy

  Nietuzinkowe atrakcje Sea Parku Sarbsk, cenna wiedza i niesamowite przeżycia to wartościowa rozrywka, którą cieszyć mogą się i maluchy, i stulatkowie.