Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Międzyzdroje
  Bohaterów Warszawy 19
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: od 10,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:+48 91 32 82 570

  Planetarium Międzyzdroje

  Kto z nas będąc dzieckiem nie marzył o zostaniu kosmonautą? Gwiazdy, planety, Słońce… Wszystko było tak fascynujące, interesujące, a jednocześnie nieosiągalne dla małego człowieka. Wówczas niewyobrażalne było samo obserwowanie większości zjawisk astronomicznych, a dzisiaj niebo w całej swojej okazałości jest dostępne dla każdego! Jeśli tylko masz ochotę podziwiać piękno wszechświata i poznać skrywane przezeń tajemnice - odwiedź planetarium. Jest to miejsce wyjątkowo interesujące dla dzieci. Mogą tu przeżyć niezapomnianą przygodę w kosmosie, podczas której dotrą do najbardziej odległych zakątków galaktyki. 

   

  Wizyta w planetarium pozwala zgłębić wiedzę o kosmosie

   

  Planetarium w Międzyzdrojach, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Digistar 4, jest jedną z najbardziej innowacyjnych placówek tego typu w Polsce. Zgłębianie astronomicznych ciekawostek, oglądanie rozgwieżdżonego nieba to tylko niektóre z czekających na was atrakcji w tym miejscu! Jest to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. 

   

  Pokazy:

  Planetarium w swojej ofercie posiada kilka stałych widowisk. Pokazy są skierowane do widzów w każdym wieku. Jednym z nich jest seans pt. "Cuda wszechświata" opowiadający o początkach powstania galaktyki, a przede wszystkim naszej planety. "Dwa szkiełka" zapoznają widzów z najistotniejszymi odkryciami w dziedzinach astronomii i fizyki, m.in. teleskopem. Pokaz "Lodowe krainy" przedstawia wartości płynące z istnienia… lodu! I to nie tylko na Ziemi, ale również w całym Układzie Słonecznym. "Microkosmos" zabierze widzów w podróż po organizmie człowieka. Po drodze będziecie musieli poradzić sobie z  wieloma przeciwnościami np. laserami lub bronią genetyczną! Jeśli chcecie dowiedzieć się jak działa sonda, która bada granice naszej galaktyki, koniecznie udajcie się na widowisko pt. "Poznaj granice Układu Słonecznego". Z kolej osoby zainteresowane tematem narodzin Chrystusa i chcących poznać sekret drogi Trzech Króli do Betlejem, zapraszamy na seans "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej". 

   

  Cennik

  Bilet normalny kosztuje 15 zł, a ulgowy 10 - przysługuje on dzieciom i młodzieży do lat 16 oraz emerytom.