Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Sztuki teatralne dla dzieci w Lublinie

Obcowanie ze sztuką teatralną to doskonała forma rozrywki dla dzieci. Spektakle i pokazy teatralne dla dzieci o wciągającej akcji, pięknych rekwizytach i pouczającej historii pobudzą wyobraźnię najmłodszych na długi czas. Wiele dzieci być może odkryje w sobie własną pasję i talent do sztuki teatralnej! Jaką ofertę teatralno-edukacyjną ma do zaoferowania Lublin?

 

Teatr im. Hansa Christiana Andersena

Teatr im. Andersena, któremu patronuje autor niezapomnianych baśni dla dzieci, posiada szeroką ofertę edukacyjną i wiele ciekawych spektakli na afiszu. Od wielu lat gości w swoich murach liczną widownię dziecięcą, której dostarcza wyjątkowych przeżyć i emocji. Wśród oferty warsztatów i spotkań o charakterze edukacyjnym znajdziemy następujące propozycje zajęć związanych z przedstawieniami:

  • 'Alicja w krainie czarów',
  • 'Mama, tata, wojna i ja' (spotkania z instruktorem),
  • 'Anioł za lodówką' (zajęcia z wykorzystaniem materiałów plastycznych i pracami domowymi)
  • lekcja sztuki teatralnej z aktorką, która przedstawi widzom tajniki pracy z lalkami (warsztaty lalkarskie) oraz pracy aktora (na podstawie gier i zabaw scenicznych).
Spektakl Koziołek Kręciołek
Scena z przedstawienia 'Koziołek Kręciołek' w Teatrze im. Andersena

 

Obecnie regularnie wystawiany jest dla dzieci spektakl 'Zwierzęta Doktora Dolittle', nawiązujący do znanej książki opowiadającej przygody tytułowego bohatera. Na pewno zainteresuje miłośników zabawnych przygód i świata zwierząt. Ci, których najbardziej interesuje świat bajek i baśni, powinni natomiast wybrać się na jedno z przedstawień opartych na kanwie tradycyjnych opowieści: 'Bucik Kopciuszka', 'Calineczka' czy 'Czarodziejski flet Mozarta'.

 

Teatr Muzyczny w Lublinie

Trudno w Lublinie o bardziej przyjazny dzieciom teatr. Teatr Muzyczny specjalizuje się w organizacji spektakli dedykowanych najmłodszej widowni. Podejmuje się realizacji scenicznej wielu gatunków sztuki dramatycznej, jak np. musical, opera, balet czy bajka. Na scenie wystawia również sztuki w aranżacji koncertowej, które z pewnością dostarczą wyjątkowego rodzaju przeżyć zasiadającym na widowni dzieciom. Wśród najciekawszych propozycji przedstawień dla dzieci znajdujących się obecnie na afiszu są: musical 'Ania z Zielonego Wzgórza' na podstawie powieści L. M. Montgomery (reż. Mirosław Siedler) oraz 'Bajkolandia' (reż. Małgorzata Rapa), w której pojawiają się wybrane wątki i motywy pochodzące m.in. ze znanych na całym świecie bajek dla dzieci (hity Disneya) oraz polskich powieści ('Akademia Pana Kleksa').

 

Dziecko w teatrze
Dziecko wchodzące w magiczny świat teatru

 

 

Teatr Stary w lublinie

Teatr Stary w Lublinie również posiada ofertę skierowaną do najmłodszych. Realizuje swoją misję edukacyjną w formie specjalnych spotkań z muzyką ('Mała Muzyka'), inspirowanych brzmieniami z całego świata. Dzięki tym spotkaniom z muzyką wykonywaną na żywo na prawdziwych instrumentach, dzieci rozwijają swoje zdolności rytmiczne oraz wyobraźnię muzyczną. Koncerty 'Mała Muzyka' przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-3 lat. Teatr Stary oferuje atrakcyjną ulgę - płatności należy dokonać jedynie za bilet dziecięcy, opiekun ma wejście gratis. Spektakl 'Tesla vs. Edison, czyli z prądem i pod prąd' (wyk. Wrocławki Teatr Lalek) to propozycja dla nieco starszych dzieci i ich rodzin, dzięki której najmłodsi w ciekawej i humorystycznej formie poznają najważniejsze odkrycia fizyki XX wieku oraz zaczerpną nieco informacji o zjawiskach fizycznych mających miejsce w otaczającym nas świecie.

 

Zobacz również

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Lublinie

Najciekawsze zajęcia kreatywne dla dzieci w Lublinie

Lublin to zdecydowanie miasto przyjazne dla dzieci. Szukasz odkrywczych, kreatywnych oraz pełnych innowacyjności zajęć popołudniowych dla swojej pociechy? Skorzystaj z naszego zestawienia i sprawdź długą listę...

czytaj więcej

Taniec dla dzieci w Lublinie

Taniec dla dzieci w Lublinie

Rodzicu! Jeśli jesteś z Lublina i marzysz o tym, by zobaczyć kiedyś swoje dziecko w programie 'Taniec z Gwiazdami', koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem dziewięciu lubelskich placówek, w których Twoja...

czytaj więcej

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

9 najlepszych teatrów dla dzieci na Śląsku

Sprawdź ofertę śląskich teatrów, które przygotowały specjalne przedstawienia dla dzieci. Polecamy 9 najciekawszych teatrów w woj. śląskim.

czytaj więcej