Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lublin
  Plac Teatralny 1
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Wiek: Wszyscy
  Cena: od 17,00
  do 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:81-532 32 25, +48 502 663 873
  E-mail:info@teatrandersena.pl

  Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

  Słynny lubelski "Andersen" to instytucja kulturalna, która wychowała niejedno pokolenie entuzjastów teatru. Dziś do nowej siedziby aktorzy zapraszają zarówno dorosłych, jak i dzieci - nie tylko na spektakle dla całej rodziny ale i warsztaty aktorskie.

   

                          'Proszę słonia' fot. Przemysław Bator
                          'Proszę słonia' fot. Przemysław Bator

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Repertuar

  Teatr imienia jednego z najsłynniejszych bajkopisarzy proponuje repertuar bogaty w przeróżne formy sceniczne: teatr klasyczny, teatr lalki czy scena muzyczna. Znajdą tu coś dla siebie zarówno maluchy jak i trochę starsze dzieci, a nawet nastolatkowie i całkiem dorośli widzowie.

  Dla najmłodszych, aktorzy przygotowali takie spektakle jak "Bucik Kopciuszka", który jest połączeniem przedstawienia i wspólnej zabawy twórców z widownią. Celem tego typu występów jest rozwijanie wyobraźni oraz zapoznanie dzieci z teatrem. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 2 roku życia. Jeszcze młodsze dzieci zapraszane są na spektakl 'Pyza na polskich dróżkach', podczas którego widzowie siedzą z aktorami na scenie, co umożliwia maluchom aktywny udział w przebiegu przedstawienia.

   

                   'Baśń o zaklętym kaczorze', fot. Przemysław Bator
            'Baśń o zaklętym kaczorze', fot. Przemysław Bator

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nieco starsze dzieci i ich rodziców, teatr zaprasza m.in na. przedstawienie na podstawie opowiadania Ludwika Jerzego Kerna "Proszę słonia". Tym razem mamy do czynienia z klasycznym teatrem w połączeniu z teatrem lalek, baśniowymi rekwizytami i scenografią. Kolejną ciekawą pozycją w repertuarze Teatru Andersena, jest muzyczny spektakl 'Czarodziejski flet Mozarta', oparty na głównym wątku słynnej opery.

   

  Teatr im. H. Ch. Andersena to nie tylko rozrywka dla najmłodszych. Widzowie powyżej 13 roku życia zostają zaproszeni na współczesną, nieco zaskakującą, ale bardzo interesującą interpretację "Wesela" S. Wyspiańskiego, gdzie, jak mówią twórcy, zatarta zostaje granica pomiędzy widzem a aktorem.

   

  Pełny repertuar dostępny jest na stronie internetowej teatru. Bilety na wszystkie spektakle można nabyć za pośrednictwem strony internetowej oraz fanpage’a na Facebooku.

   

                                'Wesele', fot. Przemysław Bator
                                'Wesele', fot. Przemysław Bator

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Warsztaty

  Dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, pracownicy Teatru im. H. Ch. Andersena przygotowali m.in. zajęcia warsztatowe, które mają pokazać dzieciom kulisy pracy w teatrze, przygotowania spektaklu i pracy z lalkami. Zajęcia trwają godzinę i mają formę zabaw, na których dzieci przygotują własne występy i poznają lalki wykorzystywane w spektaklach. Spotkania trwają przez cały sezon artystyczny i mogą odbyć się w teatrze lub w szkole. 

  Organizowane są także warsztaty dla nauczycieli klas 1-3 z pracy z dziećmi nad emisją głosu i odpowiednią dykcją.