Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lublin
  Grodzka 5a
  Kiedy: Godziny do ustalenia
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Domy Kultury i biblioteki
  Tel:+48 81 533 08 18
  E-mail:sekretariat@warsztatykultury.pl

  Warsztaty Kultury

  Warsztaty Kultury w Lublinie propagują praktykę 'kultury czynnej'. Swoją ofertę kierują do wszystkich, którzy chcą, niezależnie od wieku, aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i jednocześnie poszerzać swoje horyzonty. W ich portfolio znajdują się cztery największe w Lublinie miejskie festiwale, takie jak: Noc Kultury, Wschód Kultury - Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński. Całoroczna działalność to szereg różnorodnych projektów, gwarantujących zdobycie przydatnych umiejętności i praktycznej wiedzy:

   

  Jarmark Jagielloński, fot. Marcin Pietrusza

   

  Medialab Lublin 

  Projekt podnosi wiedzę i kompetencje w obszarze nowych mediów, popularyzacje technologie cyfrowe, a przede wszystkim pobudza innowacyjność. Uczestnicy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt oraz wysokiej klasy specjalistów wcielających się w rolę wykładowców czy doradców.

   

  Spotkania Praktyczne

  Cykl interdyscyplinarnych warsztatów rzemieślniczych i spotkań z inspirującymi ludźmi, skierowany głównie do osób dorosłych. Prowadzą je fachowcy w dziedzinach takich jak krawiectwo, tapicerstwo, produkcja naturalnych kosmetyków, projektowanie nadruków itp. 

   

  Spotkania Praktyczne fot. Marcin Butryn

   

  Patterns of Europe

  Cykl unikatowych pokazów filmowych, wykładów i warsztatów związanych z designem oraz propagowaniem lokalności i wzornictwa wywodzącego się z kultury ludowej Lubelszczyzny. Spotkania dotykają takich aspektów jak: produkcja przemysłowa i biznes, tradycyjne wzornictwo, promocja w sektorze kreatywnym, design thinking czy prawa autorskie. 

   

  Miasto Movie

  Cykl pokazów filmowych, gdzie miasto jest tłem i bohaterem, przestrzenią do życia, cichym świadkiem kameralnych opowieści, oraz aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. Seansom towarzyszą prelekcje oraz spotkania dyskusyjne. To magiczna podróż po świecie kina oraz epokach i gatunkach.

   

  Strefa Innych Brzmień

  Całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Wschód Kultury - Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

   

  Praktyczna szkoła kadr kultury

  Wszystkim, którzy chcą aktywnie działać w kulturze, Warsztaty Kultury proponują współpracę  w charakterze wolontariuszy, praktykantów i stażystów, a także udział kompleksowych programach szkoleniowych, takich jak Wolontariusz Kultury czy Inkubator Animacji Kultury. Warsztaty, wykłady i praktyki pozwalają zdobyć niezbędną wiedzę z zakresu tworzenia, organizacji i promocji wydarzeń kulturalnych.

   

  Inkubator Animacji Kultury, fot. Ignac Tokarczyk

   

  Praca ze społecznością lokalną

  Projekty pobudzające mieszkańców Lublina do aktywności kulturalnej w najbliższym otoczeniu: na podwórku, ulicy czy w dzielnicy to Dzielnice Kultury, które wykorzystują potencjał lokalnych aktywistów oraz Laboratorium Sztuki Społecznej (LSS), angażujące artystów i animatorów spoza naszego kraju. Efekty są interdyscyplinarne działania, wykorzystujące przestrzeń publiczną jako miejsce współuczestnictwa i interakcji. 

   

  Projekty skierowane do najmłodszych:

  Magiczna Latarnia

  Polska edycja znanego na całym świecie programu edukacyjnego i klubu filmowego dla dzieci w wieku 6-12 lat. W ramach rocznych cykli tematycznych, zachęca młodego widza do odkrycia kina jako atrakcyjnej formy sztuki, odpowiada na potrzeby edukacji audiowizualnej i kładzie nacisk na rozumienie emocji wiążących się z oglądaniem poszczególnych tytułów.

   

  Lekcje sztuki 

  Program edukacyjny adresowany do klas szkoły podstawowej. Podczas warsztatów uczestnicy mają okazję zapoznać się z dziełami wybitnych twórców, a także wykonać własne prace pod kierunkiem lubelskich artystów i historyków sztuki.

   

  Lekcje sztuki, fot. Marcin Butryn

   

  Więcej informacji na temat działań Warsztatów Kultury znajdziesz na naszej stronie internetowej www.warsztatykultury.pl