Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

Warsztaty dla dzieci w Lublinie

Chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało swój potencjał twórczy? Szukasz odkrywczych, kreatywnych oraz pełnych innowacyjności zajęć popołudniowych dla swojej pociechy? Bez względu na to, czy szukasz warsztatów dla syna czy córki, my Ci w tym pomożemy!

 

1. TEATR STARY W LUBLINIE

Mała Muzyka to regularnie odbywające się koncerty, które wspólnie z artystami- muzykami aktywnie tworzą dzieci. To właśnie reakcje uczestników wyznaczają kierunek improwizacji wokalnej, dźwiękowej oraz ruchowej. Zajęcia dedykowane są dla najmłodszych (0-4 lat). Bilety, w cenie 25 zł, można nabyć tylko w kasie teatru. Opiekunowie uczestniczą w koncercie nieodpłatnie. 

 

2. CENTRUM KREATYWNOŚCI BRICKS 4 KIDZ

Jest to miejsce, dla którego każdy miłośnik klocków LEGO straci głowę!  Centrum oferuje szereg zajęć, dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat. Poza świetną zabawą niezliczoną ilością klocków LEGO, uczestnicy zajęć rozwijają w sobie kreatywność, ciekawość oraz zdolności matematyczne. Ponadto, nabywają szereg kompetencji takich jak umiejętność pracy w grupie czy koncentracja na wykonaniu zadania.  Bricks 4 Kidz oferuje następujące warsztaty pozalekcyjne:

 • Buduję i Wiem (5-7 lat)

Bez względu na tematykę zajęć, uczestnicy tych warsztatów poszerzają swą wiedzę na temat otaczającego ich świata. Na zajęciach wykorzystywane są modele, stworzone w oparciu o gotowe instrukcje. Dzieci pracując na nich rozwijają zdolności manualne oraz matematyczne. Proponowane modele dotyczą m.in. tematyki: sport, architektura, nauka, zwierzęta, podróże, kosmos, obiekty codziennego użytku oraz żywioły. W zajęciach jednocześnie może brać udział 12 dzieci. Warsztaty trwają 60 minut.

 

 • Robotyka dla Juniora (7-9 lat)

Na tych zajęciach dzieci samodzielnie budują wybrany model, a następnie wprawiają go w ruch! Podczas tak zajmującego zajęcia uczestnicy w praktyce poznają zasady fizyki oraz dowiadują się czym jest mechanika. Podobnie jak "Buduję i wiem", w zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 12 dzieci. Warsztaty trwają zegarową godzinę.

 

 • Młody Robotyk (9-12 lat)

Na tych warsztatach dzieci wykorzystują zestawy klocków wraz z oprogramowaniem Lego® MINDSTORMS.  Umożliwia to wprawianie gotowych modeli w ruch oraz sterowanie nimi. Młodzi konstruktorzy do dyspozycji mają szereg silników, przekładni oraz sensorów (ruchu, światła, dźwięku). Warsztaty trwają 90 minut, może w nich brać udział 6 dzieci.

 

 • Movie Making (9-12 lat)

To niesamowita oferta kierowana do trochę starszych dzieci! Na warsztatach Movie Making uczestnicy zdobędą rzetelną wiedzę jak wyprodukować film animowany. Przejdą każdy etap powstawania filmu, począwszy od stworzenia własnego scenariusza, przez scenografię, animację bohaterów, udźwiękowienie oraz montaż. Na koniec eksportują całość do formatu, odtwarzanego na każdym urządzeniu. Zajęcia trwają 60 minut, może w nich uczestniczyć maksymalnie 10 dzieci. Koszt każdej z propozycji warsztatów wynosi  22 zł.

 

3. MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY "POD AKACJĄ"

Malarstwo i Rysunek- to warsztaty dla każdego młodego człowieka, który chce wyrazić siebie poprzez sztukę. Pod wprawnym okiem doświadczonego plastyka, uczestnicy nauczą się podstawowych technik malarskich oraz poznają środki plastycznego wyrazu. Młodzi artyści prezentują swoje prace na konkursach i plenerach plastycznych. Ponadto biorą udział w wycieczkach edukacyjnych.  Zajęcia odbywają się w pracowniach przy ul. Grodzkiej 11 oraz przy ul. Bolesława Chrobrego 18. Każdą z tych pracowni opiekuje się inny nauczyciel prowadzący.

 

chłopak podczas zajęć artystycznych
Dziecko uczestniczące w warsztatach plastycznych

 

4. LUBELSKI PARK NAUKOWO - TECHNICZNY

Akademia Młodego Inżyniera to warsztaty z robotyki i programowania dla młodszych i starszych dzieci. Ta propozycja daje niepowtarzalne możliwości udoskonalania kompetencji logicznego myślenia oraz pracy w zespole. Uczestnicy zajęć w przyjaznej atmosferze nauczą się podstaw programowania, poszerzą wiedzę z techniki, matematyki i fizyki. W semestrze odbywa się 12 warsztatów. Zajęcia mają miejsce raz w tygodniu. Cały kurs realizowany jest podczas dwóch semestrów. Akademia Młodego Inżyniera zaprasza dzieci w różnym wieku:

 • Robotyka LEGO WEDO ( 6 - 7 lat)

Na warsztatach dzieci w dwuosobowych zespołach stworzą roboty z klocków LEGO WeDo. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, młodzi technicy wprawią roboty w ruch oraz zakodują ich zachowania.

 • Programowanie obiektowe scratch (8 - 9 lat)

Są to zajęcia, podczas których uczestnicy nauczą się programowania w języku Scratch. Młodzi programiści stworzą autorskie programy, wcielą w życie swoje pomysły na gry oraz zrealizują programy multimedialne.

 • MINECRAFT EDU ( 10 - 11 LAT)

Chyba nie ma chłopca, który nie znałby gry Minecraft! Akademia Młodego Inżyniera oferuje zajęcia, podczas których wykorzystuje się specjalną wersję tej popularnej gry do celów edukacyjnych. Minectaft Edu umożliwia tworzenie wszechświata za pomocą obiektów z trójwymiarowych klocków. Warsztaty bardzo silnie rozbudzają w dzieciach myślenie kreatywne i abstrakcyjne. Ponadto, niesamowicie rozwijają potencjał twórczy drzemiący w każdym młodym człowieku!

 • PYTHON MINECRAFT (11- 13 lat)  

Uczestnicy, posługując się językiem programowania Pyton, wykreują i zakodują stworzone przez siebie nierealne światy. Wspólnymi siłami  powstaną lasy, tajemne korytarze, sprytne pułapki oraz magiczne zaklęcia. Koszt każdej z propozycji warsztatów to 330 zł za cały semestr.

 

5. FUNDACJA ART OF SCIENCE

Fundacja Art of Science działająca w Lublinie przygotowała warsztaty, które w sposób nietuzinkowy, interdyscyplinarny oraz empiryczny łączą nauki ścisłe ze sztuką oraz naukami społecznymi. Oferta warsztatów systematycznych przedstawia się następująco:

 • Ogólnonaukowe

są to zajęcia, które pozwolą dzieciom poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Zapoznając się ze szkłem laboratoryjnym oraz izolując DNA z tkanek roślinnych, staną się biologami. Pompując balonik za pomocą gazu pozyskanego w wyniku reakcji chemicznej, przeobrażą się w chemików z prawdziwego zdarzenia! W końcu w sposób  doświadczalny, poznając zagadnienie barw podstawowych obudzą w sobie artystów.

 • Mechatronika

To warsztaty z zakresu robotyki i automatyki. Uczestnicy, wykorzystując swoje niezliczone pokłady wyobraźni oraz posługując się oprogramowaniem notebooka, wykonają interaktywne konstrukcje robotyczne. Na warsztatach wykorzystywane są klocki Makeblock oraz Drukarki 3D.

 • Maki detektywi

Jak zebrać odciski palców? W jaki sposób zbadać ślady krwi? Jak pobrać materiał genetyczny? Na te i inne ciekawe pytania, odpowiedzą sobie mali detektywi, uczestniczący w  warsztatach pt. "Mali Detektywi".

 • Mali konstruktorzy 3D 

Są to zajęcia przeznaczone dla "małych złotych rączek". Na warsztatach dzieci poznają układy mechaniczne i elektryczne. Zbudują własnoręcznie obiekty pływające, chodzące oraz jeżdżące!

 • Kuglarstwo

 A gdyby tak na chwilę stać się cyrkowcem? Na zajęciach z kuglarstwa, dzieci spróbują swoich sił w chodzeniu na linie, żonglerce czy jeździe na jednokołowym rowerku! Te warsztaty są świetnym sposobem na relaks oraz poruszenie wielu partii mięśni. Wykonywanie przez uczestników aktywności wspaniale rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową. Jednorazowy bilet na każde z zajęć kosztuje 25 zł.

 

6. STUDIO MŁODEGO AKTORA

Nowatorskie warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy zapoznają się z technikami lalkowymi oraz sposobami ich animacji. Są także świetną okazją do zapoznania się z warsztatem aktora. Ponadto, próbując swoich sił na scenie, każdy młody człowiek stanie oko w oko ze swoją nieśmiałością, nabierze pewności siebie oraz nauczy się pracy w zespole. Młodzi amatorzy aktorstwa popracują nad mimiką twarzy, ekspresją ciała oraz głosem.

Zajęcia dedykowane są dla następujących grup wiekowych: 4 - 6 lat, 7 - 9 lat, 10 - 13 lat.

 

chłopczyk na warsztatach muzycznych
Zajęcia teatralne dla dzieci  to doskonała rozrywka

 

7. PRACOWNIA CERAMIKI I RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "ŻYWIOŁY ZIEMI"

Warsztaty ceramiki dla dzieci -  to zajęcia artystyczne rozwijające zdolności manualne, poczucie piękna, kształtujące cierpliwość oraz dokładność u młodych artystów. Pierwsze zajęcia są nieodpłatne. Karnet na 8 godzin warsztatów kosztuje 170 zł.

 

8. DZIELNICOWY DOM KULTURY "WĘGLIN"

Małe Wielkie Bum - to warsztaty bębniarskie dla młodszych dzieci ( 4 - 6 lat). Mali muzycy poznają instrumenty perkusyjne, a także uczą się prostych rytmów na djembe. Podczas zajęć dzieci nie tylko obcują z instrumentami, ale też tańczą, śpiewają oraz bawią się w najlepsze!

 

9. AKADEMIA ROZWOJU DZIECKA "DOBRY START"

Beznutowa nauka gry na fortepianie - daje młodszym dzieciom możliwość bezpośredniego obcowania z instrumentem muzycznym oraz zdobycia pewnych umiejętności. Na zajęciach dziecko powtarza usłyszany fragment utworu. Praca z dzieckiem tą metodą motywuje małego muzyka do dalszej pracy oraz pozwala budować w dziecku poczucie własnej wartości i pewności siebie. Na warsztaty należy umawiać się telefonicznie. Miesięczny karnet kosztuje 160 zł. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 30 min.

 

10. AKADEMIA TEATRALNO - WOKALNA JERZEGO TUROWICZA

Młodzi Aktorzy to grupy teatralne, w których każdy może spróbować swoich sił na scenie. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe. Podczas warsztatów, dzieci oraz młodzież wykonują szereg ćwiczeń aktorskich, uczą się tańca oraz kształtują umiejętności wokalne. Osoby uczestniczące w zajęciach usprawniają pamięć oraz poprawiają zdolność koncentracji. Efektem pracy rocznej jest spektakl bądź recital, w których zaprezentują się uczestnicy warsztatów.

 

Zobacz również

Teatr dla dzieci w Lublinie

Teatr dla dzieci w Lublinie

Obcowanie ze sztuką teatralną to doskonała forma rozrywki dla dzieci. Spektakle o wciągającej akcji, pięknych rekwizytach i pouczającej historii pobudzą wyobraźnię najmłodszych na długi czas. Jaką ofertę...

czytaj więcej

Taniec dla dzieci w Lublinie

Taniec dla dzieci w Lublinie

Rodzicu! Jeśli jesteś z Lublina i marzysz o tym, by zobaczyć kiedyś swoje dziecko w programie 'Taniec z Gwiazdami', koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem dziewięciu lubelskich placówek, w których Twoja...

czytaj więcej